Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Laptop + FLAC (+NAS?) - Wasze zestawy


Myszoor

Recommended Posts

witam,

zastanawiam się od jakiegoś czasu co mogę poprawić na styku wzmacniacza, laptopa i odtwarzanych z niego plików?

Zestaw na dziś to jakiś wzmacniacz (bez znaczenia jaki bo gra dobrze i nie będę go zmieniać) pliki odtwarzam bezpośrednio z laptopa (i tak ma zostać, bo lubię patrzeć na okładki i słupki w FooBar ;) poza tym dobrze mi się klika myszką gdy poruszam się po moim zbiorku muzyki). "Schody" zaczęły się pojawiać niedawno gdy coś zaczęło mi szwankować gniazdo słuchawkowe w laptopie. Przez to w tej chwili w użyciu jest jakaś tania karta muzyczna na USB ale i z nią bywają problemy, bo coś od czas do czasu zdarza się że znikąd pojawia się jakieś dziwne buczenie które narasta do naprawdę głośnego dźwięku - szturchnięcie karty w porcie USB wygasza ten efekt.

Pytanie jest w sumie proste: jak sami ogarniacie taki temat? Szukam inspiracji :)

PS

Jak wygląda kwestia technicznego odtwarzania plików FLAC 24bit/44,1kHz (lub więcej) w tego typu połączeniu? Pomijam zupełnie temat czy usłyszę różnicę - w obecnym zestawie nie mam na to szans :) Jakieś linki klarujące temat do poczytania?

Edytowano przez Myszoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś po Jacku z laptopa?! To szczerze nie wiesz co to dobry dźwięk

FLAC też ci tu nie pomoże 

W laptopach są zamontowane podstawowe urządzenia konwertujące sygnał z cyfrowego na analogowy 

Gdzie widzę opcje poprawy?

Dac! Pod USB, asynchroniczny 

Tani? Musical fidelity vdac II albo Cyrus soundkey. Lepiej, klasowo, na lata? Używany arcam rdac albo nowy Cambridge dac100.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 08:36, S4Home napisał:

Słuchałeś po Jacku z laptopa?! To szczerze nie wiesz co to dobry dźwięk

tak i całkiem możliwe że nie wiem ale chętnie zmienię ten stan rzeczy ; ) na dziś gra to z jakąś tam zewnętrzną kartą muzyczną na USB ...

Dnia 2.09.2019 o 08:36, S4Home napisał:

Tani? Musical fidelity vdac II albo Cyrus soundkey. Lepiej, klasowo, na lata? Używany arcam rdac albo nowy Cambridge dac100.

to był długi wieczór, padło na CA DacMagic 100

PS

Pytanie o "duże" pliki FLAC: rozumiem, że po dograniu sterowników do laptopa ten DAC to ogarnie i wyśle na wzmacniacz co trzeba?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2019 o 13:26, Dedal75 napisał:

Ewentualnie chińczyk USB DAC topping D10. Przyzwoity dźwięk za małe pieniądze. Pzdr

jeżeli przekonam się do tych ustrojstw to takiego kupię sobie do pracowni by tam też sensowniej grało, na razie szkolę powyższego :)

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tak. Instalujesz sterowniki i ten Cambridge łyka gęste pliki.

już ogarnięte, ze sterownikami jeszcze nie walczyłem, ale na starcie zastanawia mnie coś innego: dlaczego przy pliku 44100Hz / 16 bitów świeci się dioda 96? Przy 48000Hz / 24 bity to samo : (

Edytowano przez Myszoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dedal75 napisał:

Skończ instalacje sterownikow usb audio Class2, później się zobaczy.

Czyli RTFM : D Ok, skończona, Teraz po przełączeniu na DacMagic'u na USB 2.0 dla odmiany mam próbkowanie 48kHz a zestaw dostał lekkiego kopa :D Już mi się podoba, choć to chyba jeszcze nie tak jak powinno być. Bo jeżeli dobrze to rozumiem to to plik powinien sterować próbkowaniem i przy 48000Hz / 24 powinno się świecić 48 a 44100Hz / 16 - 44.1?

40 minut temu, Dedal75 napisał:

D10 w promocji był za 280pln i za tyle kupiłem, pobawiłem się i sprzedałem. Za tyle warto 😉. Pzdr

czyli nie warto? ;):D Wgryzając się w temat trafiłem na FX-Audio DAC-X3 - na AE do wyrwania za 150zł, może na to się skuszę - ale to za czas jakiś. Na razie chcę ogarnąć tego DAC'a i zatrybić o co w tym wszyskim chodzi : )

Edytowano przez Myszoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Myszoor napisał:

czyli nie warto? ;):D Wgryzając się w temat trafiłem na FX-Audio DAC-X3 - na AE do wyrwania za 150zł, może na to się skuszę - ale to za czas jakiś. Na razie chcę ogarnąć tego DAC'a i zatrybić o co w tym wszyskim chodzi : )

Ja mam streamer z dac Atolla ST200 więc, D10 był tylko do zabawy 😉. Pzdr

PS,. a na stronie producenta? jak miałem Magic6 to ze strony pobieralem sterowniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Myszoor napisał:

jeżeli przekonam się do tych ustrojstw to takiego kupię sobie do pracowni by tam też sensowniej grało, na razie szkolę powyższego :)

już ogarnięte, ze sterownikami jeszcze nie walczyłem, ale na starcie zastanawia mnie coś innego: dlaczego przy pliku 44100Hz / 16 bitów świeci się dioda 96? Przy 48000Hz / 24 bity to samo : (

Bo nie masz sygnału bit Perfect.

Wychodzisz takim sygnałem bo taki narzuciles w windowsie. A nie ma to nic wspólnego z realna jakością pliku.

Jakiego programu używasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dedal75 napisał:

Ja mam streamer z dac Atolla ST200 więc, D10 był tylko do zabawy 😉. Pzdr

no to moje zabawki to liga okręgowa :D ale na szczęście mi stykają ;)

20 godzin temu, 1Ender napisał:

Szukaj, dac Nostromo. Gra lepiej niż dac magic 100. Np. Nostromo 4. Szukaj używanych.

raczej nie będę - nie mam skłonności uganiania się za króliczkami ;)

10 godzin temu, S4Home napisał:

Bo nie masz sygnału bit Perfect.

Wychodzisz takim sygnałem bo taki narzuciles w windowsie. A nie ma to nic wspólnego z realna jakością pliku.

Jakiego programu używasz? 

Foobar, obiecuję wgryźć się w temat ale naprowadzenie mile widziane ...

Edytowano przez Myszoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od nostromo 3 na Alle drogo było w zakładce DAC 38 pozycji 😁 a teraz? To było 6 lat temu.  Sterowniki ze strony CA  i magic przejmuje kontrolę omijając Windowsa.

https://techsupport.cambridgeaudio.com/hc/en-us/articles/207434895-USB-Driver-v4-47-download

Po zainstalowaniu odpowiednich aktualizacji należy przełączyć na USB 2.0 w DacMagic.

Aby zmienić klasę USB w DacMagic 100:

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Źródło, jednocześnie wyłączając urządzenie z trybu gotowości.

Jedna z diod LED źródła wejścia cyfrowego zaświeci się, wskazując bieżące ustawienie USB: S / P Dif 1 reprezentuje USB Audio Class 1.0, podobnie S / P DIF 2 to USB Audio Class 2.0.

 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Myszoor napisał:

no to moje zabawki to liga okręgowa :D ale na szczęście mi stykają ;)

raczej nie będę - nie mam skłonności uganiania się za króliczkami ;)

Foobar, obiecuję wgryźć się w temat ale naprowadzenie mile widziane ...

Instalujesz dodatek do foobara asio lub asio4all zależy czy dac wspiera czyste asio albo WASAPI. Tematów na necie masa. Generalnie o co chodzi? O ominięcie Molesta systemowego. Wówczas nie ma znaczenia jaki poziom ustawisz głosu w windowsie czy jakość dźwięku. Ten mikser jest omijany. Sygnał na wyjść tak jak został nagrany, tak jak jest zapisany plik. I wtedy na dacu zobaczysz zmiany w jakości plików. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

Zaczynałem od nostromo 3 na Alle drogo było w zakładce DAC 38 pozycji 😁 a teraz?

1383 :D

21 godzin temu, Dedal75 napisał:

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Źródło, jednocześnie wyłączając urządzenie z trybu gotowości.

te sterowniki to pierwsze co zainstalowałem, myk jest taki że przy przełączaniu na USB 2.0 plik 44100Hz / 16 bitów był obrabiany na/przez/jako? 48000Hz :( i teraz ...

10 godzin temu, S4Home napisał:

Instalujesz dodatek do foobara asio lub asio4all zależy czy dac wspiera czyste asio albo WASAPI.

... ASIO zainstalowany, przełączenie w FB: Playback > Output > Device na ASIO: CA USB ASIO Driver wycięło dźwięk ze wzmacniacza :( grają tylko głośniki w laptopie ...

Najgłupsze jest chyba teraz to, że gdzieś przy tych operacjach w panelu sterowania CA DacMagic zrobił się nieaktywny

odszczekuję - przeładowanie lapka pomogło :)

Dziękuję za pomysły sugestie i poświęcony czas : )

Edytowano przez Myszoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bahzell napisał:

Jest stronka z tymi samymi utworami zapisanymi w różnej jakości (pliki ważą od 10mb do 1,5 gb) polecam pościągać i posluchac. Testowałem na dacmagic 100 i toppindu 50 i stwierdzam że jestem głuchy 😁

ta norweska? to też jestem głuchy :)

Wrócę jednak do tematu ASIO bo o ile z muzyką via Foobar wszystko śmiga (raczej) to nie jestem w stanie poprawnie skonfigurować PotPlayer'a który u mnie na tym samym laptopie obsługuje filmy ... w sekcji audio cokolwiek bym nie ustawił to i tak nie przekłada się na odtwarzanie dźwięku :( Założyć może nowy wątek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zainstalowałes sterowniki to w foobarze powinienś mieć ustawienie CA USB audio czyż nie tak? Pzdr

https://images.app.goo.gl/1zXrc2jBKfe33jC68

I na tej liście powinieneś mieć CA USB audio  😁

https://images.app.goo.gl/PX1Cng4mPEGwHp8z9

Tu jest dłuższa lista. 

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pot player to inny odtwarzacz nie ma żadnego związku.

Cieszę się że mogłem pomóc. Jeśli chcecie mieć daci na USB to sygnał bitperfect to podstawa. 

Dnia 7.09.2019 o 16:46, Bahzell napisał:

Jest stronka z tymi samymi utworami zapisanymi w różnej jakości (pliki ważą od 10mb do 1,5 gb) polecam pościągać i posluchac. Testowałem na dacmagic 100 i toppindu 50 i stwierdzam że jestem głuchy 😁

Nie do końca. Poczytaj wątek o testach MP3 vs FLAC.

Od jakości MP3 320 kbps rozpoznanie nie należy do łatwych. I nie musisz się tutaj niczym przejmować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...