Skocz do zawartości

Wzmacniacz sieciowy w budżecie do 2,5k


EastWest

Recommended Posts

Dzień dobry,

to mój pierwszy post na forum, więc z góry przepraszam, jeżeli zabrakło jakiejś kluczowej informacji:)

Stałem się trochę przypadkowo posiadaczem głośników Q Acoustics Concept 20. Chciałbym dokupić urządzenie, które mogłoby je napędzać (i które się w miarę z nimi zgra). W kwestiach stereo jestem zielony,obecnie stoi u mnie stary budżetowy zestaw Technics, ale 90% muzy (i radia internetowego) słucham z małego głośnika Bose Soundtouch 10 via android (spotify, tidal, radio).

Poszukuję wzmacniacza z funkcjami sieciowymi w budżecie do 2500zł. Raczej coś małego w jednym boxie, ale przypis poniżej. Rozważałem przede wszystkim Yamahę WXA-50, ale też Denon PMA-60, jakieś Onkyo (?), większą Yamahę R-N602... W salonie Top Hi-FI w KRK pokazano mi również Powernode 2i - dużo powyżej budżetu, ale widzę, że można też znaleźć wcześniejszy model za 3k... (czy appka na Androida to obsługuje?).

Czyli: nic nie wiem...

Pokój 19m2, prawie kwadrat

Muza będzie słuchana wyłącznie z sieci (telefon z androidem, komputer)

Słucham różnego jazzu, różności z ECM, dobrego popu, trochę alternatywnego i klasycznego rocka, dużo radia...

*czytając to forum przez kilka dni, wiem coraz mniej... być może opcją jest też czysty wzmacniacz + wxad10?

Proszę o poradę, nie liczę na audiofilskie doznania, tylko przyjemne słuchanie muzyki + w miarę bezawaryjne działanie + umiarkowanie skomplikowaną obsługę.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może rzeczywiście trzeba kupić coś innego. Pojęcia nie mam, czego się można po tej wieży spodziewać. Myślałem, że masz może jakiegoś technicsa pełnowymiarowego. Yamahę R-N602 nie wydaję się zła. Ewentualnie zamiast niej jakiś tani wzmacniacz + dodatkowy tani odtwarzacz strumieniowym (typu Chromcast Audio lub Yamaha WXAD-10). Dużo będzie zależeć, co dokładnie chcesz podłączyć (np. TV) i jakie wejścia potrzebujesz, bo tanie odtwarzacze strumieniowe są skąpo wyposażone pod tym względem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam Qacoustic starsze 20tki i bardzo fajnie grają praktycznie ze wszystkim co mam w domu. Cyrus, Rega i CA Minx. Nie są to trudne kolumny do wysterowania więc wybór masz spory. Może taki zestaw?  Mała negocjacja i dodatkowo Chromecast    Audio do streamingu i jesteś w domu 🙂 przy okazji mając zestaw dzielony( szacun na dzielni) i CD gdyby co.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-cyrus-pre-x-vs-smartpower-plus-koncowka-pre-8288161981

tak przeglądam oferty wietrząc okazje i się na taką natknąłem 🙂

Ale wybór jest spory w używanym sprzęcie.

Mając taki budżet szukałbym właśnie w używanym, chyba że masz wstręt i tez to rozumiem

A jednopudełkowy polecę Cambridge Audio Minx Xi do tych kolumn według mnie bardzo pasuje. 

U syna w pokoju właśnie grają z Minx’em

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupić system all in one to idź w pełnowymiarowe klocki. 

Yamaha rn602, Onkyo 8250, denon dra800 czy Pioneer sxn30 ae.

Te modele grają znacznie lepiej od tych mikro systemów.

Jeśli jednak koniecznie musi to być małe to też bym stawiam na minx od csmbridge. Ale jak mówię to było by na mojej liście jako ostatnie.

Pozdrawiam i zapraszam po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,

minx xi rzeczywiście wydaje się spoko (i bardzo lubię taki design), ale właściwie jest chyba nieosiągalny (na niemieckim ebayu znalazłem jedną obtłuczoną sztukę). Czyli PowerNode i WXA-50 nie bardzo?

Spróbuję posłuchać tych pełnowymiarowych - przede wszystkim rn602.

 

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...