Skocz do zawartości

pioneer nc 50dab - rozbudowa ?


Krzysztof 2

Recommended Posts

Dzień Dobry - zakupiłem trzy lata temu odtwarzacz sieciowy marki PIONEER NC- 50 DAB+  wraz z głośnikami KLIPSCH RP-150M (kable głośnikowe – jakieś tam za 20 zł za metr bieżący) po dwóch latach dokupiłem gramofon REGA P3 oraz przedwzmacniacz REGA FONO MM – czy na bazie sprzętu , który tutaj wymieniłem mogę polepszyć jakość dźwięku ? - wiem że dużo zależy od kabli a mam je – nijakie, oraz rodzaju odtwarzanej muzyki. Czy po wymianie kabli głośnikowych – które na pewno poprawią jakość dźwięku ,  dokupienie wzmacniacza PIONEER  A-40AE może coś jeszcze polepszyć ?  - dużo czytałem na temat tego wzmacniacza i wydaje mi się interesującym produktem. Czy jest sens rozbudowywania tego systemu ?  Bardzo bym prosił o jakieś sugestie i wskazówki .

Pytanie zadałem dlatego,  że chciałbym zawęzić krąg moich poszukiwań sprzętu audio .

Na ewentualnie nowy wzmacniacz i odtwarzacz cd (tj. komplet) mogę przeznaczyć ok. 10 tys. (dobrze by było z okablowaniem ) Głośniki zakupię po wypróbowaniu KLIPSCH-ów.  Póki co chciałbym ratować to co już mam tj. PIONEERA NC-50DAB+    

Nie oczekuję jednoznacznej odpowiedzi bo bez odsłuchu  przed zakupem się nie obędzie , lubię słuchać muzyki z lat 70 i 80 (Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd) a także współczesnej (Muzyka Świata –Siesty Marcina Kydryńskiego) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana kabli nie zmieni diametralnie brzmienia systemu a może minimalnie poprawić pewne elementy. Kupno i wymiana obecnego Pioneera na wzmacniacz tej klasy co A-40 byłoby bezsensowne i wiele nie poprawi. Jeśli miałbym takie fundusze to wziąłbym na warsztat Audiolaba 6000A + 6000CDT ewentualnie coś z Nada C356 + NAD C546 BEE i dokupił jakieś lepsze monitory np. Dynaudio Emit M20, Focal Aria 906  czy Audio Physic Classic 3. Taka roszada ma sens i powinieneś odczuć różnicę w brzmieniu. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...