Skocz do zawartości

Nagłośnienie do pomieszczenia 55m2


kamil2963

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałbym poprosić o radę ponieważ jestem laikiem w temacie. Potrzebuję skompletować nagłośnienie do pomieszczenia o wielkości ok. 55 m 2. Jest to mała sala (remiza) w której odbywają się szkolenia i czasem małe przyjęcia. Wcześniej muzykę obsługiwały stare kolumny nie wiem nawet jakiej marki, stojące na podłodze (wysokie, wąskie, 4 głośniki o średnicy do 20 cm) oraz wzmacniacz. Niestety po wielu naprawach zakończył swój żywot. Jakość dźwięku również była bardzo słaba. 

Na rynku obserwuje wiele opcji, kina domowe, stereo itd. Co w tym przypadku byłoby dobrym rozwiązaniem ? Dodam że na głównej ścianie jest też rzutnik. Kiedyś w pomieszczeniu przez pewien czas muzykę odtwarzala wieża Panasonica z kolumnami 2x70W i prawie wystarczała. 

Myślałem o dwóch kolumnach, nie koniecznie dużych które można by było ewentualnie powiesić na ścianie i wzmacniacz (lub inne urządzenie) który obsługiwałby muzykę w połączeniu z laptopem, dekoderem dvbt czy jeśli udałoby się coś znaleźć nawet bluetooth. 

Problem w tym przypadku to wymóg którym jest to że sprzęt musi być nowy, oraz budżet który nie moze przekroczyć 2 500 zł. 

Czy jest możliwość skompletowanie czegoś w tych pieniazkach ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie :)

to ma być do nagłośnienia sali , panowie.

magnat soundforce został do tego stworzony. Tanie , jak na możliwości, kolumny do takich celow. Mają na prawdę bardzo wysoka skuteczność przez co mogą być podłączone do wzmacniacza o przeciętnych zdolnościach mocowych. 

zalezy w jakiej cenie je kupisz i ile zostanie na wzmak. Wtedy poszukamy nowego albo używanego. 

zrobic ci wycenę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Klasyczne kolumny HIFI, do zastosowania domowego nie nadają się do takich zastosowań. Będzie się męczył zarówno sprzęt jak i ludzie, którzy będą go słuchali. Do tego murowane są awarie, spalenia głośników wysokotonowych itd. Wspomniane wyżej Magnaty wydają się być optymalne, zdecydowanie fajniejsze byłyby Magnat Transpuls 1500 lecz tutaj budżet będzie przekroczony. Z niedrogich ale wydajnych prądowo wzmacniaczy zwróć uwagę na Cambridge Audio AXA25 lub Nad C326.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestaw supreme1002 + pioneer SX N30 AE nie jest do końca złym rozwiązaniem ? 

Zapomniałem doda że ma to grać poprawnie, nie oczekuję od tego jakiś fajerwerków. Wtedy szukał bym sprzętu za inne pieniądze. 

 

Do magnata transplus 1500 uda się dobrać jakieś urządzenie ktoro będzie wyposażone w bluetooth ? Oczywiście w kwocie 1500 zł. Czy może zostać przy pomyślę opisanym powyżej ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamil2963 napisał:

Do magnata transplus 1500 uda się dobrać jakieś urządzenie ktoro będzie wyposażone w bluetooth ? Oczywiście w kwocie 1500 zł. Czy może zostać przy pomyślę opisanym powyżej ? 

Fajne kolumny tylko tj. cena za sztuke i do tego wzmacniacz lub amplituner to chyba juz za drogo. Szczerze to w tym budzecie nie kupisz nic nowego.

 

5 godzin temu, kamil2963 napisał:

Czyli zestaw supreme1002 + pioneer SX N30 AE nie jest do końca złym rozwiązaniem ? 

 

Ten amplituner jest slaby wedlug mnie oczywiscie, a do tak wielkiego pomieszczenia to zdecydowanie za malo. Moze jednak jakies dwie kolumny z bluetooth?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transplus mimo wyglądu nie nadaje się do nagłaśniania imprez. Bez przesady.

Magnat 1002 lub 2002 prędzej. Ale nie wiem dlaczego tak się boisz soundforce. To przecież modele stworzone pod to. Rozumiem że to forum z audio domowym i każdy patrzy pod kątem domowym. Ale ty ewidentnie szukasz innego sprzętu. Bluetooth i sieć czy inne rzeczy do takiego zestawu zalatwisz bez problemu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...