Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz sieciowy?


hungarka1

Recommended Posts

Witam. Chciałbym do swojego zestawu dokupić odtwarzacz z możliwością odbioru internetowych stacji radiowych, serwisów Tidal, Spotify itp.. Problem w tym, że kompletnie nie jestem w temacie, mam tylko jakieś iluzoryczne pojęcie o sprzęcie. Zdecydowanie chciałbym kupić używkę w kwocie do 2500 zł. Zainteresował mnie Cambridge Audio Stream Magic 6, tylko nie wiem czy do działania sprzętu z 2013 roku wymagane są jakieś aktualizacje? Czy podobnie jak w systemach operacyjnych, producent zapewnia wsparcie podobnie jak w systemach operacyjnych na PC? Czy może jednak obsługa sześcioletniego odtwarzacze jest bezproblemowa? Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Obecnie gram na Primare CD21 + Roxan Caspian + Focal Aria 906 i takie tam kabelki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajny zestaw audio.

Caspian jedynka czy 2ka?

Szczerze to w tej cenie widziałem już kiedyś używkę cxn w pierwszej wersji od Cambridge audio. Jednak starsze urządzenia mogą mieć problem z pewnymi serwisami. Jeśli nie teraz to wkrótce. 

Ewentualnie malinka z dobrym wyjściem cyfrowym plus fajny dac.

Np arcam rdac.

Co mysliszy?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Caspian jedynka. Co do malinki + dac, to nie mam zdania, no bo mieć nie mogę :) Jestem jakoby zmuszony, choć to chyba nieodpowiednie słowo, do zakupu "w ciemno" lub z rekomendacji audiofilów. Zwyczajnie nie mam czasu na odsłuchy, a na moim zadupiu audio trudno o dobry sklep czy komis. Do tego, szczerze powiem, nie przyłożyłem się nawet do teorii i nie wiem jakie możliwości posiadają odtwarzacze kilkuletnie, a jakie nowe. Chciałbym mieć dostęp do stacji internetowych, serwisów muzycznych, własnej biblioteki, podłączenia pena czy dysku. Chyba tyle :) Może PIONEER N 70 A?

Edytowano przez hungarka1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nasz kupić w ciemno tylko malinkę + dac arcama.

Dlaczego? 

Bo nawet jak ci nie spasuje, chodź nie wiem czemu miało by tak być, to malina ci się przyda. A wspomnianego arcama sprzedaż za tyle ile kupiłeś.

To bardzo dobry dac ceniony za dźwięk i budowę. 

A jeśli chodzi o funkcjonalność to w przypadku rasberry nie musisz się o nic martwić. Tam aktualizacje są na bieżąco.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hungarka1 jeżeli masz trochę zapału i czasu to na Twoim miejscu też poszedłbym w kierunku dobry dac + malina. Jeżeli czasu / zapału masz mniej to poszedłbym nawet krok dalej i zainwestował max w DAC + Chromecast audio i ewentualnie zmienił w czasie jeżeli przestanie wystarczać. Jeżeli ma być audiofilskie markowe pudełko all in one działające po chwili to jest sporo opcji jak właśnie używany Pioneer , nowe Onkyo 6170, BlueSound 2i,  Auralic mini ( jest używany z oddzielnym zasilaniem na olx za 1800 ) Jako ciekawostkę zbierającą bardzo dobre opinie będącą czymś między dobrze zrobioną maliną a gotowym streamerem jest Volumio Primo 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo już było o tym pisane. Według mnie niekwestionowany mistrz funkcjonalności to niewątpliwie BlueOS od NAD i jego Stream BlueSound Node. Jezeli chodzi o funkcjonalność to nie bawiłem się żadnym który ma lepszą. Ostatnio trochę używałem Roon’a i tam już jest blisko z funkcjonalnością do BlueOS. Już też pisałem o CA CXN też jest super ale brzmi inaczej niż chociażby rzeczony Node. Osobiście jestem użytkownikiem Cyrus StreamX Signature i jezeli chodzi o jakość tego co niego wychodzi to chyba już dość wysoka liga. Natomiast mimo posiadania Node 2i i StreamX jestem zdania że Chromecast rządzi! To jest cena wręcz śmieszna jak za tą jakość i funkcjonalność. Według mnie jest to bardzo fajne urządzenie żeby po zakupie wzmacniacza mieć na start możliwość streamingu ale jednocześnie żeby spokojnie się poprzyglądać i testować inne bardziej zaawansowane rozwiązania czy oprogramowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inferno napisał:

Stream Magic 6 v2 ma Spotify ale TIDAL raczej nie bardzo. Na moim Minx’ie tylko Spotify (plus radio itd... ale Stream tylko Spotify)

Co ty gadasz kolego?

CA SM6 obsłuży Tidala przez apke bubble UPnP, mam SM 6 i właśnie tak korzystam z Tidala.

Bez problemu SM6 widzi Tidala, tylko trzeba j.w.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Bez problemu SM6 widzi Tidala, tylko trzeba j.w.

Ale używasz zewnętrznej apki tak? Traktując TIDAL jak UPnP - no to opisz rozwiązanie, może u mnie w Minx’ie będę mógł słuchać TIDAL’a. Zdecydowanie jestem zainteresowany jak to robisz! 

Tak sobie zerknąłem w necie co to jest ten BubbleUPnP - czyli to jest Server UPnP który łączy się z serwisem TIDAL a sam Stream Magic już korzysta z serwera nie widząc TIDAL’a. Ale wtedy do streamingu potrzebujesz działającego StreamMagica, TIDAL + dodatkowo serwer Bubble. Czym wtedy steruje żeby słuchać Tidala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno otwierasz aplikację. W libaries dodajesz swoje konto tidal. Wybierasz czego chcesz słuchać i klikasz na render. Jeżeli to CA jest w tej samej sieci i obsługuje upnp to będzie widoczne. Pewnie będziesz musiał kupić licencję za 15 zł w google play ale warto :) alternetywnie możesz sprawdzić mLite connect,

Screenshot_20190902_145626_com.bubblesoft.android.bubbleupnp.jpg

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to była do mnie odpowiedź tak, bo o coś jakbyś Krafta pytał. Ale mnie chodziło o info jak to robi @DiBatonio 

A co się dzieje z aplikacją jak wyłącze telefon? Wszystko przestaje działać ?

No bo jezeli tak to mi to trochę przypomina działanie Bluetooth. Telefon, czy tam tablet nie jest tylko sterowaniem co chcę robić. On staje się streamerem pośredniczącym. Jak sobie działa przez WiFi to dokładamy do tego wszystkie plusy dodatnie i ujemne tego medium x2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przy wyłączeniu Internetu to Stream z TIDAL u mnie tez nie działa 😁 No ale dobra tak czy inaczej nie jest to natywna apka TIDAL na Stream Magic tylko odpalenie czegoś co będzie symulować i korzystać z serwisów UPnP. No to ja za takie „Co ty gadasz kolego” dzięki postoję 😏 jezeli chodzi o wygodę to BlueOS to jest wygoda

To są serwisy muzyczne jakie można dodać w BlueOS i robić playlisty: jedna piosenka z TIDAL, druga Spotify, trzecia Alexa itd...

BA7801A3-E038-42D3-B9E9-0882669AD859.png

00F38315-3C81-40EE-A91B-79A4975FCCE0.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stój sobie dalej. :D

Przez Bubble UPnP jesteś powiązany ze swoim kontem Tidal i widzisz cała swoją bibliotekę, możesz tworzyć swoje ulubione playlisty z Tidala i innych żródeł m.in. Qobuz.

Teraz nie zrobię zrzutu, bo nie mam dziś przy sobie tableta, tak to prawda, jak wyłączysz aplikację w tablecie lub smartfonie, to faktycznie płyta poleci do końca playlisty jaką dodałeś w apce, teraz tego do końca nie sprawdzę.

Była mowa, nie o tym który soft jest wygodniejszy i bardziej rozbudowany, tylko o możliwości zapodania swojej ulubionej muzyki z Tidala na CA SM6, a to można zrobić właśnie przez Bubble UPnP, większość użytkowników w ten właśnie sposób sobie radzi jeśli urządzenie nie ma natywnie zaimplementowanego Tidala.

Jak dobrze pamiętam, to chyba możesz nawet przerzucać utwory z pilota CA SM6, ale mogę się mylić.

Jutro sprawdzę.

 

 

Poczytaj troszkę, poszperaj i może się przekonasz.

https://bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver2/docs/config_media_renderers.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem internet w telefonie oczywiście. W tej aplikacji możesz sobie też zrobić playlistę ta piosenka z tidal a ta z dropboxa a ta z google drive a ta z google music. Możesz sobie korzystać z aplikacji tidal na telefonie i w playliście , której słuchasz wybrać udostępnij do BubleUpnp  i tam już będzie się to znajdować. Wszystkie polubione playlisty i piosenki już tam zresztą są.

7 godzin temu, Inferno napisał:

No bo jezeli tak to mi to trochę przypomina działanie Bluetooth. Telefon, czy tam tablet nie jest tylko sterowaniem co chcę robić. On staje się streamerem pośredniczącym. Jak sobie działa przez WiFi to dokładamy do tego wszystkie plusy dodatnie i ujemne tego medium x2. 

Z bluetoothem masz ten problem, że odejdziesz kilka metrów za daleko, zadzwoni telefon, albo uruchomisz inną aplikację korzystającą z dźwięku to nie słuchasz muzyki. Tutaj tych problemów nie ma więc to nie jest to samo.

Nikt tutaj nie próbuje udowodnić wyższości tej aplikacji nad BluOS, możesz śmiało korzystać z blueOS w MinX 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. ja zwyczajnie nie lubię sięgać prawą ręka do lewej kieszeni 😏Na MinxXi działa mi natywnie Stream Spotify bo wtyczki do aplikacji są zaimplementowane w oprogramowaniu. I właśnie ze Spotify korzystam i mam taki zamiar. W sypialni mam Node 2i i oczywiście tam będę korzystał z genialnego BlueOS. W salonie StreamX itd...

A użytkownik któremu doradzamy musi sobie zdawać sprawę z tego że aby streamowac na StreamMagic z TIDAL będzie musiał na czymś uruchomić pośredniczący Server UPnP który to dopiero prześle mu muzę. Że bateria telefonu będzie się podczas słuchania zużywać podobnie jak podczas przesyłu Bluetooth, że na telefonie rodziny nie wystarczy to co mają zainstalowane do TIDAL tylko jeszcze coś itd... 

6 godzin temu, Tomasz S. napisał:

możesz śmiało korzystać z blueOS w MinX 😉

Niestety BlueOS to nie jest aplikacja Cambridge Audio i na nim nie działa. A jezeli to miało być złośliwe ... to stary, daj siana bo my tu mamy człowiekowi wyłuszczyć co kupić i jak to działa a nie udowadniać sobie kto ma dłuższego.

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Była mowa, nie o tym który soft jest wygodniejszy i bardziej rozbudowany, tylko o możliwości zapodania swojej ulubionej muzyki z Tidala na CA SM6, a to można zrobić właśnie przez Bubble UPnP, większość użytkowników w ten właśnie sposób sobie radzi jeśli urządzenie nie ma natywnie zaimplementowanego Tidala.

Jestem informatykiem, jak oddaje coś z testów do użytku produkcyjnego to zwyczajnie działa. Aplikacja TIDAL nie ma natywnych wtyczek w tym urządzeniu i to trzeba napisać koledze dokonującemu wyboru. To właśnie napisałem.

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

To stój sobie dalej. :D

No Ty cały czas biegasz, rozumiem to 🤣

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@InfernoSpokojnie, zachowajmy koleżeńską atmosferę. Jeżeli pracujesz w IT to wiesz ile roboczogodzin kosztuje development , testowanie, licencje itd. Jasne ,że BluOS jest wygodniejszy i działa lepiej na danych urządzeniach, po prostu jego koszt uzyskania jest wyższy niż BubleUpnp a przy zadanym pytaniu o Tidal na MinX to ta aplikacja jest właśnie Problem Workaround. Nie odbiegajmy więc dalej od tematu. Bo kolega hungarka1 ucieknie z forum i nie wróci :)

Ja bym mu powiedział to co wcześniej, może tylko w innej kolejności

1. DAC + Chromecast audio

2. DAC + Malina / streamer ( Blursound 2i, Onkyo 6170 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec odpowiedz powinna być nie w stylu „nie znasz się”, tylko jest jakieś workaroud które można użyć w danej sytuacji ale musisz zdawać sobie sprawę że trzeba zrobić to i tamto i jeżeli oprócz Ciebie tym sprzętem ma cieszyć się tez Twoja rodzina to musisz ich poinstruować o tym i o tamtym. 

I taka odpowiedz byłaby zachowaniem koleżeńskiej atmosfery 😏

Moje propozycje jako najlepsze na start i najtańsze to

Chromecast Audio

A posiadając takie coś za 100PLN szukałbym w dużej ilości wszelakich strumieniowców swojego brzmienia i funkcjonalności.

Na czele listy postawiłbym strumieniowce które maja natywne wtyczki do serwisów jakich używam lub mam zamiar

Oczywiście każdego testując u siebie...🙂👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...