Skocz do zawartości

Jaki gramofon do Denon Avr-x1300w


Recommended Posts

Witajcie!
Poszukuję porady, wydaje się być to dobre miejsce na nurtujące mnie pytanie.
Otóż jestem na początku mojej audiofilskiej przygody i poszukuję gramofonu do 2000-2500, który będzie współgrał jak należy z amplitunerem Denon Avr-x1300w.

W dalszej kolejności będę dobierał głośniki do skompletowanego sprzętu i tutaj stawiam pytanie na które chyba nie ma dobrej odpowiedzi.

Czy istnieją dobrej jakości "głośniki łazienkowe"? Od roku czekają na mnie miejsca w ścianach oraz okablowanie, przez co jestem zmuszony do wysłuchiwania szumu wód ;) 
Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bastereq napisał:

poszukuję gramofonu do 2000-2500, który będzie współgrał jak należy z amplitunerem Denon Avr-x1300w.

Z tym amplitunerem " współgrał" będzie każdy gramofon pod warunkiem , że dokupisz przedwzmacniacz gramofonowy lub gramofon będzie takowy posiadał. Wpinasz wówczas kabelki z przedwzmacniacza do jednego z dwóch wejść analogowych w amplitunerze.

A co do samych gramofonów to wybór w Twoim budżecie jest spory i musiałbyś się określić na co stawiasz , czy nowy, czy używany starszy model / osobiście polecam/.

Np.

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1300-shure-v15-gramofon-8448110668

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1400-z-ortofon-2m-red-okazja-8400194336

https://allegro.pl/oferta/topowy-gramofon-technics-sl-q33-hi-end-8398154540

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tomek,

Dzięki za odpowiedź. Z tego co czytałem podobno warto dokupić przedwzmacniacz gramofony, z tego względu, że te które zawierają gramofony nie są najlepszej jakości.
Czy przedwzmacniacze gramofonowe są dedykowane do konkretnych gramofonów, czy nie ma to znaczenia? Jakie są godne polecenia?

Szczególnie zależałoby mi na automacie/półautomacie, ze względu na otoczenie biorę pod uwagę jedynie drewniane jednostki.
Czy warto zainwestować w starą jednostkę, czy lepiej kupić nowy sprzęt stylizowany na tamte lata? Jeżeli decydowałbym się na stary sprzęt to tylko po remoncie.

Pozdrawiam!
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

W tym budżecie najciekawszą opcją będzie brytyjska Rega Planar 2 lub austryjacki Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB. Są to gramofony "manualne". Pro-Ject ma możliwość zmiany prędkości obrotów elektronicznie. W Redze odbywa się to ręcznie poprzez zmianę paska. Do nich będzie potrzebny przedwzmacniacz gramofonowy. Nie musi być tej samej marki, należy zwrócić uwagę żeby był kompatybilny z rodzajem obsługiwanych wkładek. Tańsze gramofony mają montowane seryjnie wkładki typu MM i takie wkładki obsługuje większość przedwzmacniaczy.  Np. Rega Fono Mini, Pro-Ject Phono Box czy Vincent PHO-200. Gramofony automatyczne mają z reguły wbudowane przedwzmacniacze, te odbiegają jakością od tych "zewnętrznych"

Jeżeli jednak bardzo byś chciał "automat" to masz do wyboru Denon'a DP-300 oraz Audio Technikę AT-LP120X (ten nie podnosi ramienia na końcu płyty)

 

Pozdrawiam,

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz możesz kupić za 160 zł nowy. Mam używam, z początku gra dosyć ciemno, z mocnym dołem. Po wygrzaniu dużo jaśniej, bardzo dużo szczegółów w średnicy, góra nie kłująca, szczegółowa. Ale to w moim systemie nie wiem jak będzie u Ciebie. Reasumując, w tej cenie, zaznaczam dla mnie jest rewelacyjny. 

https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html#position=8&page=3

Jak chcesz lepszy to np. Taki dual mono za 500 zł. 

https://m.olx.pl/oferta/wysokiej-jakosci-przedwzmacniacz-gramofonowy-hifi-dual-mono-CID99-IDzYXHm.html#position=1&page=undefined

Możesz zapytać o przedwzmacniacz na lampach, koszt około 1200 zł. 

Póki co słuchałem tylko tego najtańszego z oferty, niestety z braku czasu. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1Ender napisał:

interesująca propozycja ale niepokojące jest stwierdzenie "jasno" - to może być problem

Bardziej bym szukał "średnicowego" grania szczególnie przy moich starszych płytach gdzie wyciąganie wysokich moze skutecznie zniechęcić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak  moje jasno, może się różnić od Twojego.. Ja mam ogólnie dość ciemny system, więc każde rozjaśnienie jest pożądane 😁

Najlepiej porozmawiać osobiście z twórcą 😁

Tak więc moje mocno jasne może być dla Ciebie okej 😁

To jest tylko moja subiektywna ocena. 

Poza tym, możliwa jest personalizacja. Warto spróbować. Takie jest moje zdanie. Dzwonisz i mówisz co oczekujesz i to dostajesz. 

Masz priv. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...