Skocz do zawartości

Stereo do komputera za 12 tyś złotych (wzmacniacz/amplituner + kolumny)


Mediolanek Franek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

a do  Cambridge i Tennoy subufer svs będzie ok ?

 

Nie mówie że bede słuchał cały czas na maxa, może nawet w ogóle, nie wiem jak głośno będą one grały, bo wcześniejszy zestaw  miałem za 200 zł i jak leciało na maxa było tak sobie...

A nawet jak raz na jakiś czas puszcze coś głosniej, to chyba głośniki powinny to wytrzymać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje nie zakładać od samego początku że koniecznie jest potrzebny SUB. Najlepiej odsłuchać kilku zestawów tak kontrolnie w salonie i ten jaki spodoba się zabrać na odsłuch do domu. Jak już będziesz miał w domu kolumny i wzmacniacz na stałe wtedy można zacząć szukać i odsłuchiwać woofery. Ja bym zrobił to w takiej kolejności. Bo może się okazać że nic nie będzie Ci brakować w dźwięku i zamiast suba zrobisz imprezkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30m^2 to nie jest wymagająca powierzchnia by zrobić imprezę ;) 

Na wsi zestaw diory czy co to tam mieliśmy na początku lat 90 z kolumnami 30W dawał radę by na 50-100m od okna była impreza :D 

Jeśli nie jest wymagana mega jakość to https://www.q21.pl/manufacturer/klipsch/klipsch-rp-8000f.html

i do tego nawet nie trzeba jakiegoś wydajnego wzmaka , 2x 30W wystarczy by policja szybko podjechała. A i sub może być zbędny chociaż sub to sub , ew. dobrać jakiś porządny wzmacniacz.

https://www.q21.pl/xindak-xa-6950-ii.html

https://www.q21.pl/nad-c388.html

https://www.q21.pl/cambridge-audio-azur-851a.html

ten xindak parametrycznie fajny , ciekawe czy ten pobór ma stały , ale musi mieć spory "zapas" , z tymi klipschami powinien rozsadzić chatę - polecam posłuchać takiego zestawu :D 

 

Cenami się nie przejmuj , myślę iż na taki zestaw wytargowałbyś fajną zniżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubakk napisał:

Jeśli nie jest wymagana mega jakość to https://www.q21.pl/manufacturer/klipsch/klipsch-rp-8000f.html

 

Zależy mi na bardzo dobrej jakości, co do głosnego słuchania, to będzie względnie głośne słuchanie, mój poprzedni zestaw był słaby, jak wszysko odkręcone na maxa , to było głośno, ale za to jakość do dupy, ale były to małe głośniczki podstawkowe, one pewnie nijak sie mają do półtora metrowych kolumn . Głośniejszej muzyki będe słuchać rzadko, jakaś domówka raz na 2-3 mieś, ale raczcej nie na maxa, może troche przesadziłem, poprostu nie chce żeby one zle grały kiedy będe chciał dać z nich 70-80%. I to nie będzie na zasadzie że cały czas leci tak głośno, tylko że jak wejdzie fajna piosenka to ją podgłosze. Chyba dobitnie to wytłumaczyłem XD 😎😎😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mediolanek Franek napisał:

Co sądzicie o Natec NATEC PANTHER mocne głośniki i nie takie drogie mieszczą sie w budżecie 12k. Czekam na jakieś poważne propozycje. 😁😁😁

A Ja zapytam ,czy słuchałeś już czegoś ?Czy podajesz propozycje przypadkowych sprzętów mieszczących się w budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mediolanek Franek napisał:

Co sądzicie o Natec NATEC PANTHER mocne głośniki i nie takie drogie mieszczą sie w budżecie 12k. Czekam na jakieś poważne propozycje. 😁😁😁

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-natec-natec-panther-6w-rms-2-0-czarne-4991426/

bier je , ale ja bym proponował bardziej Power audio MANTA SPK95008 Serafin :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o propozycje bo własnie bede jechał do jakiegoś hi-fi i chce byście mnie ukierunkowali troche. Mógł byś też jakiś wzmacniacz zaproponować co bedzie pasował do tych głośników. Bo też tak jest ze nie kazdy wzmacniacz pasuje do każdych głośników. A ja sie nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mediolanek Franek napisał:

Prosze o propozycje bo własnie bede jechał do jakiegoś hi-fi i chce byście mnie ukierunkowali troche.

Kolego

Po pierwsze zastanów się do jakiego salonu się wybierzesz..Po drugie jak już to będziesz wiedział ,sprawdź sobie jakie marki możesz tam odsłuchać tudzież kupić.Po trzecie,jak już to będziesz wiedział to wtedy zadaj pytanie o konkretne paczki lub wzmacniacze.

Kilku kolegów dało Ci tu już kilka propozycji tylko to Ty musisz włożyć w zakup dla siebie trochę incjatywy.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat albo farsa albo farsa ;)

Zależy ci na jakości , ale i mocy a wyjeżdżasz z takimi propozycjami.

Te które je pojawiły jakoby całkowicie do ciebie nie trafiały. Lewym okiem wpadło a prawe już patrzy na cerwinvega.

Chcesz wybierać sam? No w porządku nawet do tego zachęcamy, tylko udaj się na odsłuch i zrób to dobrze. 

A nie pisz w następnym poście że znalazłeś soundbar Samsunga z atmosem i mocą 1000w 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2019 o 23:54, Darek Zuk napisał:

Kolego

Po pierwsze zastanów się do jakiego salonu się wybierzesz..Po drugie jak już to będziesz wiedział ,sprawdź sobie jakie marki możesz tam odsłuchać tudzież kupić.Po trzecie,jak już to będziesz wiedział to wtedy zadaj pytanie o konkretne paczki lub wzmacniacze.

Kilku kolegów dało Ci tu już kilka propozycji tylko to Ty musisz włożyć w zakup dla siebie trochę incjatywy.

Pozdrawiam

 

Będe w kilku salonach w całym trójmieście, będe miał mnóstwo czasu. Prosze o propozycje sprzętu by wiedzieć w co mniej więcej celować, opisałęm jakiego dzwięku oczekuje, liczyłęm że dostane kilka propozycji i wybiore najlepsze, oczywiście kilka najatrakcyjniejszy przesłucham w salonach.

Dnia 10.09.2019 o 08:22, S4Home napisał:

Moim zdaniem temat albo farsa albo farsa ;)

Zależy ci na jakości , ale i mocy a wyjeżdżasz z takimi propozycjami.

Te które je pojawiły jakoby całkowicie do ciebie nie trafiały. Lewym okiem wpadło a prawe już patrzy na cerwinvega.

Chcesz wybierać sam? No w porządku nawet do tego zachęcamy, tylko udaj się na odsłuch i zrób to dobrze. 

A nie pisz w następnym poście że znalazłeś soundbar Samsunga z atmosem i mocą 1000w 🤣

To co napisałem wyżej, zależy mi na jakości, i oczekuje kilku zestawików które przetestuje. pólki co kilka propozycji padło takie które biore pod uwage czyli:  Naim Nait 5si + Focal Chorus 716 Które zaproponował Kubakk w tych drugich kolumnach coś mi nie pasowało, już nie pamiętam co. Potem Zestaw który zaproponował Bogusła Cambridge Audio CXA80 + Tannoy XT 8F ( spodobał mi sie) i zamiast subufera który zaproponował Kubakk wybrałem SVS sb 2000 zachwalany za jakość i stosunkowo niewielką cene, jak na możliwości.  Zestawu z Top Hi-Fi za 8k nie biore pod uwage bo pisaliście że to nie jest dobre połączenie. Klipsch 8000f ale jakość... Zestaw JBL nie mieści sie w budżecie, w końcu mam do wydania 12k a nie jakieś marne 4... 🤣🤣🤣. Nie wiem czy żrozumieliście ten sarkazm z NATEC PANTHER, to było takie sprowokowanie dalszej dyskusji. A tych estradówek nie chce. Czekam na dalsze propozycje. Nie podawajcie samych głośników tylko Kolumny + wzmacniacz + ewentualne dodatki 

Dnia 10.09.2019 o 16:41, Inferno napisał:

@S4Home dla mnie farsa i hałas na podwórku 🤣

hałas to dopiero ma być... 

LEĆ HEDWIGO 

Edytowano przez Mediolanek Franek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Przeczytałem wszystkie Twoje tematy i stwierdzam, że sam nie wiesz czego chcesz i non stop zmieniasz zdanie i sam sobie zaprzeczasz.

O jakim zmieniani zdania mówisz? Półki co zadawałem pytanie o konkretny sprzęt, po to chyba jest to forum, żebyście mi doradzali. A jak nie masz zamiaru czegoś zaproponować, to nie zaśmiecaj tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...