Skocz do zawartości

Upgrade zestawu stereo


Samwieszkto

Recommended Posts

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Yamaha r-n803d + Monitor Audio Bronze 6. 

Nie zgłaszam żadnych zarzutów - moim zdaniem gra pięknie ; ale jednocześnie zdaję sobie sprawę że są sprzęty które mogą wypełnić przestrzeń muzyką w sposób o wiele lepszy. 

Chciałbym z biegiem czasu ulepszać swój zestaw ; Myślę że jestem w stanie raz na jakiś czas dołożyć parę denarów i wymienić lub dołożyć to lub tamto. 

Na początek chyba zająłbym się głośnikami. Te które mam, podejrzewam że będę w stanie sprzedać z niewielką stratą ( lub nawet bez straty) i dołożyć, powiedzmy 2000 zł. 

Tutaj pytanie :

Jakie kolumny w cenie 5÷6 tyś. powinienem wziąć pod uwagę i wypożyczyć do domu na odsłuchy. 

Dodam że moja muzyka to Jazz, Klasyka ( bardziej kameralna, ale również symfoniczna), Soul, Funk, Elektronika, Rock, Pop. 

W podanej kolejności. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wpadnie 5 osób i poleci coś zupełnie innego za każdym razem

Jazz i klasyka jest według mnie nie do pogodzenia, chyba że przy pomocy kompromisów (ale to wyłącznie moje zdanie :) )

Realnie? Bierz wzmacniacz pod pachę kilka ulubionych płyt i słuchaj. To da o 100% więcej informacji TOBIE od naszego pitolenia co komu sie podoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo czasu, mam na czym słuchać, nie muszę wybierać pochopnie.  Chcę pożyczyć kolumny do domu, podłączyć do wzmacniacza dwa zestawy i dokładnie poczuć na czym polega różnica. 

Słuchanie w salonie, w przygotowanym pod względem akustyki wnętrzu, przy ograniczonej ilości czasu nie da mi pełnego obrazu. 

Ostatnio gdy przesłuchałem w krótkim czasie sześć czy siedem zestawów to nie byłem w stanie zapamiętać ani co grało, ani co mi się w którym podobało a co nie, ani tym bardziej odnieść to do ceny. 

To tak jak z perfumami : powąchasz trzy i już nie jesteś w stanie rozróżnić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie należy zacząć od wizyty w salonie i przeprowadzić wstępne pierwsze porównanie. W większości dobrych salonów zarówno Yamaha jak i Bronze 6 powinny być na miejscu. Nie chodzi o to, że warunki odsłuchu będą takie jak u Ciebie, chodzi o to aby w jednakowych warunkach dokonać wstępnej selekcji. Jeśli dana kolumna zupełnie Ci się nie spodoba w salonie, wątpię aby oczarowała w domu co pozwoli zawęzić krąg jak zresztą wyżej napisano. Możemy oczywiście wymieniać tutaj mnóstwo kolumn, przyłączam się jednak do propozycji Pylon Diamond, na pewno dorzuciłbym Audio Academy Hyperion IV, może Kef Q750. Tannoy XT6f do Yamahy trochę ryzykownie, jeśli już to zdecydowanie bardziej model XT8f. Trzeba zacząć odsłuchiwać.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...