Skocz do zawartości

Yamaha RX-S602 + (Dali Oberon 7 czy Dali Oberon 5 czy Heco Aurora)


sianowski

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tu z przypadku gdyż szykuję się do zakupu kina domowego. Podoba mi się Yamaha RH-S602 i Yamaha RX-A860 oraz...Denon AVR-X2500H. Ze względów wizualnych i małych wymiarów najbardziej przypada mi do gustu Yamaha RH-S602. Myślalem o RX-A860 ale "przeraża" mnie opuszczona klapka podczas używania pendriva - co prawda są takie co wystają z gniazda usb tylko na 5 mm ale nie wiem czy się i tak klapka zamknie. No a Denon...jest fajny bo tani. No i szukam do tego kolumn - wizulanie upatrzymałem ww. dali 7 i 5 oraz heco aurora. No i mam dylemat. Co bedzie ze sobą sie lepiej komponowało. Dodam, że na tylne głosniki upatrzyłem sobie Dali OBERON ON-WALL,  centalny poki co chce używać starego Wilson RAPTOR VOCAL , ktory nie bedzie stał na widoku. 

I pytnie do ekspertow... które z tych kolców najlepiej do siebie pasuja pod względem muzycznym. Pokoj 25 m2. Kieunek muzyczny .... Dire Straits. Dziękuję z góry. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszym zdaniem Dali Oberon 7 to kolumna o pełniejszym brzmieniu od serii 5 lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Co do Heco to kolumna często porównywana z Oberon 7 i tu zdania mogą być podzielone choć jednak mały plusik dałbym Dali. Co do amplitunerów zawsze mocniejsze są te pełnowymiarowe więc Yamaha RX-S602  oceniam niżej, Denon będzie lepszy i wydajniejszy prądowo tak jak i Yamaha  RX-A 860 już nieprodukowana i zastąpiona RX-A880.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczowe wyjaśnienie swojej opinii...i przyznam szczerze ze zbiezne z moim....pierwszy zamysl to byla RX-A880 z Dali Oberon 7 ale ten starszy model ma więcej gniazd co mi wydalo sie badziej praktyczne niż dab+ i pewnie jakieś jeszcze wodotryski. I pewnie gdyby nie ta klapka pod ktora nie wiem czy schowam mini pendriva to bym nie zaczął poszukiwań slimow i nie trafilbym na bialego rx-s620. Wygląda moim zdaniem bajecznie...ma co prawda jedno hdmi out, 5.1 a nie 7.2 ale najwieksza bolaczka to te 95W. Nie potrafię sobie wyobrazić sobie jak on będzie grać, czy nie za cicho chociaż zaznaczam , ze na wyciu mi nie zależy bo mieszkam w bloku i nie zamierzam uprzykrzać życia sąsiadom. Dali oberon białe light oak na moje oko wyglądają bajecznie, do tego dali oberon on-wall i centralny na dol wilson na dol. Da sie na tym słuchać Dire Straits? 😂 wiem ze nie wykorzystam potencjalu dali obertron 7 z tym rx-s602 ale z drugiej strony czy te 95 wat nie wystarczy do słuchania (zakładam ze dobrej jakościowo, ale nie przesadnie głównej)  muzyki w mieszkaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje zamiast Yamahy marantza sr5013. Za te samą kwotę masz amp, który moim zdaniem w stereo zagra lepiej niż ta Yamaha a na przyszłość masz możliwość rozbudowania systemu o zewnętrzny wzmak. I kto wie czy nie zagra "ładniej" Dire Straits 😉

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od amplitunera bo chyba faktycznie wybierałeś na wygląd a nie na możliwości względem ceny.

Po pierwsze model 860 tudzież nowy 880 nie daje ci nic co świadczyło by o jego wysokiej cenie. Powtarzam nic.

Po drugie model 602 jest fajny jeśli szukasz modelu slim. Koniecznie slim. I wtedy możesz rozważać także inne modele typu Marantz.

Ale jeśli masz miejsce i szukasz dobrego amplitunera to szukaj klasycznego modelu. I tu typy to x2600, Onkyo 696, czy Yamaha 685 oraz Marantz sr5013. 

Jeśli chodzi o kolumny to też wybierałeś troszkę pochopnie, może na wygląd? 

Zensor  czy oberon 5 a aurora 700 to kolumny do dwóch skrajnie różnych pomieszczeń. 5ki to przeciętny wybór do 15metrow a aurora 700 zaczyna się od 16 do nawet 30m.

Zensor lub oberon 7 jest czymś po środku.

Wówczas do kompletu bierzesz resztę. 

Nie zapomnij o subie.

Służę pomocą jeśli masz jeszcze jakieś pytania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak bylo... Rx-s602 podpasowal mi rozmiarem i kolorem do wystroju wnetrza, zrezygnowałem nawet z 7.2 chociaż początkowo to bylo główne kryterium ....jakby tu rzec  estetyka wziela gore nad rozumem...ale moze nie tak do końca będzie zle bo przerazliwie glosniej muzyki puszczać nie bede....aby tylko ciarki sie pojawiły przy Money for nothing 😂 Pomocy z pewnością bede potrzebować bo nie wiem czy nie namieszlem tym wilsonem, no i sub tez będzie potrzebny z czasem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zastanowił bym się jeszcze nad tą Yamaha. Słuchałes jej w ogóle? Czy po prostu tak się napaliles, że wszystkie sugestie i tak już nie wpłyną na podjęta przez Ciebie decyzję? U mnie gra maranzt nr1509 z zewnętrznym wzmakiem plus dali zensor 5 i w stereo jak i w kinie gra to moim zdaniem bardzo fajnie. Yamaha da Ci jaśniejsze granie co przy dire straits może być męczące. Marantza slim dostaniesz za niecałe 2000 PLN a resztę możesz przeznaczyć na jakis wzmacniacz np atolla i będziesz miał o wiele fajniejszy zestaw niż ta Yamaha. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba właściwe określenie..."napaliłeś sie". 😂  W sumie wyboru nie mialem...To jedyny model slim jaki znalazłem w kolorze białym. Jutro odbieram i zobaczę czy strzeliłem sobie w kolano. A wzmacniacz nie wchodził w gre od samego poczatku ...im mniej sprzętu tym lepiej.... nie lubię po prostu takich wystawek. A jeśli sie okaże ze jest tragedia i musze zrobić wystawie to wymienie raczej na jedno pudlo...sr5013 😂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Markcox napisał:

nigdy nie zrozumiem użytkowników, którzy kupują ampli KD do słuchania muzyki, a do tego w ostatecznym rozrachunku wiedzą jednak lepiej, niż zaproszeni do dyskusji "goście", biorąc jako priorytet względy wizualne. W każdym razie trzymam kciuki za powodzenie całej operacji ;)

Pojechałeś Kolego po bandzie z tym "wiedza lepiej niż zaproszeni do dyskusji goście" 😂 Jestem kompletnym laikiem w kwestii doboru sprzętu i cenie sobie ich zdanie i dziekuje za czas, który mi poświęcili. I Seba i inni maja racje sugerujac inne zestawienie...sam to wiem. Ale odpowiedz na pytanie udzieli mi jedynie Q21 i S4Home. Po prostu szukalem pomocy przy doborze kolumn do praktycznie wybranego amplitunera do kina domowego podajac swoje dobrane wizualnie typy kolumn. A co do względów wizualnych...czego tu nie rozumieć....rozejrzyj sie dookoła i spójrz jak nie raz kobiety czy mężczyźni dobieraja sie w pary....uroda kontra intelekt, estetyka kontra walory muzyczne. Tylko w przypadku doboru sprzętu jest ta drobna roznica, ze w tym przypadku jest łatwiejsza wymiana na lepszy model.  Pozdrawiam 😉  i mam nadzieje, ze Cie nie uraziłem bo z pewnością nie bylo to moim zamiarem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😂😂😂 Coz rzec....strzal w dziesiatke...inny wymiar muzyki. Oberony robią robotę...i wyglądają naprawdę dobrze. A RX-S602....urzeka wygladem, gra bosko ....taki niepozorny Goliat. Mialem obawy czy nie bedzie za cicha 😂😂😂  Przestawilem skale z db na cyfrowa... 0-100 .... nie przekroczylem jeszcze 70, a 50 wydaje sie optymalna....dla mnie i dla sąsiadów....biedacy. 😂😂😂  Oczywiście póki co tylko samo stereo katuje. I zaczynam myśleć czy tych oberonow on the wall nie wykorzystać w sypialni jako drugiej strefy...a nie jakieś tam kino domowe 😂😂😂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...