Skocz do zawartości

Sennheiser HD400s czy CAL! 2


Recommended Posts

A skąd takie wieści ? 2-ga edycja wydaje się być chyba pod każdym względem lepsza. Jednak można o nich przeczytać złe opinie na temat ich trwałości. Wydaje mi się że chyba chodzi tu o bardzo złe traktowanie ich, bo same z siebie się nie rozpadają. Nic również nie wskazuje na to aby Sennheiser HD 4.40 miały by być z nimi porównywalne. To raczej dość bezpieczne słuchawki bezprzewodowe znanego producenta i chyba niewiele więcej w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to oczywiście moja opinia i nie trzeba traktować tego jak wyroczni. Miałem CAL!1 i 2 i w moim odczuciu Creative poczynił regres względem bardzo udanego modelu CAL!1. Wymieniałem w nich kabel na OCC 7n z zakończeniem Furutech i słuchawki zyskały jeszcze na kontroli dołu i separacji instrumentów. CAL!2 są bardziej rozmyte względem pierwszej wersji, nie rozróżniają faktury basu i średnica jest delikatnie wycofana. @Maciej Ejsmont poszukuje słuchawek z mikrofonem ale niestety jest zdecydowanie za mało danych aby dopasować brzmienie pod preferencje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CAL1 wadą była nieco wycofana góra pasma i przez to niezbyt dobra rozdzielczość. Poprawiono to w CAL2 , które zyskały na przestrzenności brzmienia, a co do basu uważam że jest w nich taki jaki w nich powinien być. Jest lekko podkreślony i ma dobrą kontrolę. Może to kwestia wadliwego egzemplarza który słuchałeś. Sporo może też zależeć od tego do czego są te słuchawki podłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...