Skocz do zawartości

jakie kolumny (podlogowe?) polecacie?


jungl!st

Recommended Posts

Witam,
Tak na szybko przedstawię zaistniałą sytuację.
Poszukuje kolumn FRONTOWYCH(narazie.. ) za max kase 800-900 zl( 100dent jest biedny;),
sam jestem raczej cienki w tym, zwracam sie wiec do specow obeznanych w temacie;)
abyscie polecili jakies kolumienki w miare mozliwosci.

male dane:
ampli Yamaha RX-V361
pokoj powiedzmy 12-14m2
muza kazda, z naciskiem na "elektroniczna" ( glownie drum`n`bass )

opcjonalnie powiem ze z czase(dlugim czasem;)) mam zamiar poskladac kino domowe(wykorzystanie sprzetu: 60% na muze, 40% na filmy), ale z braku laku.. narazie wyciulam jedynie kaske na fronty (aby cos gralo), z czasem reszte sie dokupi,

no to chyba na tyle
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak porozgladalem sie troszke na necie, znalazlem takowe 2 parki kolumn
wiec tak:

JAMO S 506
http://allegro.pl/item466553576_jamo_s_506_wyprzedaz.html

KODA AV-702v2
http://allegro.pl/item462803643_rewelacja_...tem_olkusz.html


co o nich sadzicie? czy by pasowaly, sprzet "pociagnie" je troche?icon_smile.gif
zaznaczam ze lubie posluchac muzy, co nie znaczy ze katuje sprzecior ile wlezie;)
czekam na opinie:) badz inne rady, inne kolumny,
pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wiesz z tym brzmieniem to roznie, ogolnie, zalezy od muzy, icon_wink.gif wiadomo przy dnb przydal by sie niezly basik( z czasem jakiegos sub`a sie zmontuje), przy innych dobrze wyrazne wysokie tony, ogolnie chcialbym zeby gralo w sam raz na wszystkim, (a tak sie nie da, nie za taka kase i taki sprzet), ale musze dokoptowac do tej "jamaszki" jakies kolumienki, tylko o to lazi, w sumie wiem ze ahh i ohhh z tego nie wydusze, bo i nie potrzebuje, chce miec poprostu cos w miare grajacego:) a kiedys z czasem.. to sie pomysli;)
mam nadzieje ze w miare odp. na Twoje pytanie i przyblizylem sytuacje:)

btw czytalem RECENZJE kolumny KODY ktore podalem, wychodzi ze za ta cene, sa ok, i chyba ampli je uciagnie nawet wporzo, chociaz nadal czekam na Wasze opinie czy to dobry pomysl, czy moze inna pare polecacie, icon_smile.gif

pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum serdecznie wszystkich witam - a może zainteresuję kolegę firmą Rubicon (nie jestem żadnym dystrybutorem ani sprzedawcą a jedynie użytkownikiem zestawu 5.1 model RP 36) tutaj jest cały zestaw Rubikon RP36 na początek poleciłbym monitorki surround RP 36 S RP36S mój pokój ma 28 m kw. podłączyłem je kiedyś jako zestaw frontowy tak ze zwykłej ciekawości i powiem że mnie pozytywnie zaskoczyły - poradziły sobie z wypełnieniem pomieszczenia dźwiękiem bez problemu - potem masz piękną perspektywę rozbudowy kompletnego zestawu łącznie z mocarnym subem- RSUB A12 RSUB A12

Jeżeli wstawisz podłogowce do tak małego pomieszczenia i to jeszcze bas refleksem przy ścianie będzie to przypominało raczej huk niż muzykę - jak to już napisał wyżej kolega Bartosz - a więc musisz naprawdę sprawę przemyśleć - małe kolumny wbrew powszechnej opinii wcale nie oznaczają słabego basu - naprawdę można się zdziwić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjalem do wiadomosci:D dlatego kazda opinia sie przyda,
a co do bass reflex`u, to racja, lepiej jak bedzie "wylot" od frontu, bo mi "zadudniu" mieszkanie/pokoj;), wiem cos o tym bo w "stresie" moje stare Technics SB EH550(wylot z tylu), potrafia niezle przesadzic z dzwiekiem, ale to tylko przy ostrej przesadzie z glosnoscia, i zalezy przy jakim kawalku;) (a graja narazie w malym pokoju, a szukam nowych wrazen bo niedlugo zmieniam miejsce zamieszkania, nowy pokoj moze nie za duzy ale bedzie git, tym bardziej ze malo mebli chce tam wrzucic:D)
wiec mysle ze nawet jezeli sa "duze" owe KODY, to przy normalnym odsluchu, nie zabija dzwieku;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jungl!st, widzę że decyzja już zapadła KODA i tylko KODA - fajna nazwa firmy - po prostu kup te kolumny a będziesz zadowolony - na pewno - bo wpadły Ci w oko - miłość jest ślepa uwierz mi - i nie dotyczy to tylko kobiet, wbrew pozorom- na pierwszy rzut oka wydaje się że to BOGINI a potem przychodzą rozczarowania i codzienność - a zresztą wybierz się na AUDIO SHOW 2008 (za tydzień 8-9 listopad) a zobaczysz ile tam miodu jest icon_wink.gif)))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...