Skocz do zawartości

wzmacniacz do Dali Oberon 7


adamusic

Recommended Posts

Połączenie z NAD z Dali Oberon jest jak najbardziej ok, chociaż do modelu Oberon 7 znacznie lepiej pasowałby model wyższy NAD C356 BEE. Nawet z upustem forumowym trochę przekroczymy budżet, ale naprawdę warto. Niestety także model 356 będzie się grzał, to taka domena tego typu wzmacnjaczy, ale odwdzięczają się bardzo dobrym dźwiękiem. W zadanym budżecie (może trochę wyżej) warto także posłuchać Advance Acoustics X-i75 lub świetny Audiolab 6000A.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audiolabie przeczytałem że "wzmacniacz zasila jeden transformator toroidalny a każdy kanał ma oddzielny radiator z (jedną) parą tranzystorów wyjściowych" oraz że zapewnia doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd jałowy jest utrzymywany na stałym poziomie niezależnie od temperatury tranzystorów wyjściowych. Czyli innymi słowy mówiąc potocznie nie będzie się mocno nagrzewał - czy tak ? Z innej beczki ma on tą samą moc (2x50W) co nad 326 a jednak polecany jest nad 356 do tych kolumn. Wiem że moc to nie wszystko, jednak jest też jakimś wyznacznikiem. Czy do tych kolumn jest zasadne kupowanie wzmacniacza za 3400 zł. ? Co w nim jest świetnego ? (kilka cech) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że starszy nad tak Ci się grzał. Bez obaw jeśli ma odprowadzanie ciepła zapewnione. NAD 356 będzie miał to samo.

Jeśli chcesz większą dynamikę otwartość brzmienia to NAD 356 jest dobrym pomysłem.

Stawiał bym też na XINDAK 06 albo słabszego mocowo ale melodyjnego MArantza PM6006. W tym przypadku zostanie Ci budżet na źródło dźwięku.

Bo co nim jest teraz?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z zensorami 5. Mi osobiście basu nie brakuje. Aczkolwiek słuchałem jakiegoś nada też w klasie D i wydaje mi się, że basu było tam więcej (dla mnie za dużo). Poza tym ten cyrus jest i niski i wąski, więc mozna go wcisnąć w mała szpare. A propos grzania - mam ten sprzęt od kilku miesięcy i nie zauważyłem, żeby się jakoś wyjątkowo grzal a gra i w stereo jak i końcówka mocy w kinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adamusic napisał:

NuPrime Ida 8 miałem okazję słyszeć i faktycznie ten klocuszek generuje potężny dźwięk, ale to już półka powyżej 4k.

W pelni sie z Toba zgadzam "potezny dzwiek", ale rozumiem za drogo. Mozna sie ogromnie zdziwic co to malenstwo potrafi. Drugi test tego wzmacniacza:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3525-nuprime-ida-8

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Ale te NADy są strasznie brzydkie 😉. Dołoż kilka stowek i będziesz miał mały, zgrabny i cudnie grający wzmacniaczyk jakim jest Cyrus one. Wypożycza go od S4Home tak jak zrobiłem ja a gwarantuje, że się nie zawiedziesz. 

Dwa testy CYRUS ONE, bo zawsze warto poczytac testy z roznych zrodel: 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2826-cyrus-one

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3248-cyrus-one

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...