Skocz do zawartości

wzmacniacz do Dali Oberon 7


adamusic

Recommended Posts

40 minut temu, seba3002 napisał:

Testy testami ale warto po posłuchać we własnym systemie. Zresztą kolejnym "za" jest fakt, że ma się wzmacniacz mniej popularny niż nady czy Yamahy, które wymiana się tu prawie w każdym poście 😉

Tak sprawdzic we wlasnym systemie, ale to juz kolejny etap weryfikacji. Po przeczytaniu testow juz "cos" wiadomo o danym produkcie (wzmacniaczu), w przypadku gdy nie bylo mozliwosci odsluchu oraz jakie posiada funkcje. Swoja droga NAD-a tez polecilem, ale juz nowy model ze wzgledu na klase D. Ciekawi mnie pojedynek wzmacniaczy NuPrime IDA-8 i Cyrus One lub odpowiednik cenowy Cyrus One HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

To rozwinięcie ich brzmienia.

Moim zdaniem nad jest bardzo odpowiedni przy połączeniu 356 z zensorem czy oberon. 

Ale nie zapominajmy że akurat niskie tony bardzo są uzależnione od pomieszczenia i jego akustyki. 

Pozdrawiam

356 to był mój pierwszy typ, ale ze względu na fakt, że moja lepsza połowa nie chce mieć żadnego sprzętu na szafce tylko "w" (bo po to są szafki) zdecydowałem się na 326 gdyż jest niższy (356 wszedłby ale na styk i nie miałby od góry żadnej cyrkulacji powietrza), obecnie 326 i tak stoi na szafce gdyż chciałem zobaczyć czy tam też się będzie grzał i jak zapewne wszystkim już wiadomo - też.

Co do pomieszczenia i akustyki to właśnie dzisiaj się przekonałem na własnej skórze że ma kolosalne znaczenie.  Po 1,5 tygodnia przestawiania kolumn, włącznie z przestawianiem mebli wydaje mi się że znalazłem optymalne miejsce w moim pokoju na oberony i o dziwo nagle na Money for Nothing zagrały bębny tak jak powinny (bo 2 dni temu byłem załamany), od tylnej ściany mam je ustawione 35 cm. Na razie pozostanę z 326 na pokładzie z myślą w niedalekiej przyszłości wypożyczenia i przetestowania innych wzmacniaczy.

Co do brzydoty o której pisze Seba to mnie się akurat 326 podoba, wszystko jest rzeczą względną.

A propos Cyrusa - jaka jest różnica między One a One HD ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lysyrafal napisał:

W pelni sie z Toba zgadzam "potezny dzwiek", ale rozumiem za drogo. Mozna sie ogromnie zdziwic co to malenstwo potrafi. Drugi test tego wzmacniacza:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3525-nuprime-ida-8

Dwa testy CYRUS ONE, bo zawsze warto poczytac testy z roznych zrodel: 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2826-cyrus-one

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/wzmacniacze-i-amplitunery-lista/3248-cyrus-one

Łysy, bardzo często w swoich wypowiedziach zamieszczasz testy urządzeń.

Trochę to niepokojące, jako że ostatnio była dyskusja o rzetelności takowych testów. Tak prywatnie zapytam, czy zatem nie uważasz że delikatnie zaburzasz wizję nowym użytkownikom?

 

18 godzin temu, lysyrafal napisał:

Tak sprawdzic we wlasnym systemie, ale to juz kolejny etap weryfikacji. Po przeczytaniu testow juz "cos" wiadomo o danym produkcie (wzmacniaczu), w przypadku gdy nie bylo mozliwosci odsluchu oraz jakie posiada funkcje. Swoja droga NAD-a tez polecilem, ale juz nowy model ze wzgledu na klase D. Ciekawi mnie pojedynek wzmacniaczy NuPrime IDA-8 i Cyrus One lub odpowiednik cenowy Cyrus One HD.

No właśnie z testu, możesz wnioski wyciągnąć Ty, ja czy kilka osób z doświadczeniem z forum.

Nowy użytkownik, "zielony" nie wyciąga tego że dany wzmacniacz jest zrobiony na takim Alpsie, albo ma tyle pojemności z kondensatorów, tylko wyciąga informację o dźwięku. A te...... no ustalmy...... hulaj dusza w ostatnim czasie :)

10 godzin temu, adamusic napisał:

A propos Cyrusa - jaka jest różnica między One a One HD ?

HD ma złącza cyfrowe

http://www.cyrusaudio.pl/pl/Produkty/Seria_One

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Trochę to niepokojące, jako że ostatnio była dyskusja o rzetelności takowych testów. Tak prywatnie zapytam, czy zatem nie uważasz że delikatnie zaburzasz wizję nowym użytkownikom?

 

Piotrze nie chce wyciagac brudow, ale musze to powiedziec. Powiem tak kiedy prosilem w moich pierwszych postach o porade, bo nie wiedzialem co wybrac wzmacniacz lub amplituner stereo dostalem inna informacje niz byla juz tu na tym forum napisana. Napisala to branza (nie chodzi o Ciebie), bo nawet jej to wytknalem i oczywiscie zadnej odpowiedzi cisza. Gdzie zatem szukac wiarygodnych informacji tj. internecie-opinie, bo tak pewnie wielu ''nowych'' uzytkownikow zaczyna swoja przygode z audio, z gazet-testy-recenzje, sprzedawcow gdzie lubia wciskac czy zdac sie na siebie-odsluch po wstepnej weryfikacji. Ja popelnilem blad przy moim pierwszym wyborze sprzetu, bo go nie odsluchalem i sugerowalem sie opiniami. Pozniej przyszla pora na zmiane dlatego poniewaz wygrzanie sprzetu nie pomoglo. Poczytalem nie tylko opinie i znalazlem fajne kolumny w gazecie, ale nie moglem ich odsluchac i zrezygnowalem z nich. Kupilem inne tylko juz po odsluchu. Nastepnie zwrocilem sie o porade do Was o pomoc w doborze do nich dobrego wzmacniacza lub amplitunera stereo. Nie wiem czy byl tu juz taki temat na forum, ale moze warto zalozyc nowy watek ''Porady dla Nowego uzytkownika przy wyborze sprzetu audio'' lub cos w tym stylu?

5 godzin temu, S4Home napisał:

No właśnie z testu, możesz wnioski wyciągnąć Ty, ja czy kilka osób z doświadczeniem z forum.

 

Poczytac nie zaszkodzi przynajmniej przy wstepnej werfikacji sprzetu, chociaz nie wszystkim sie chce i oczekuja, ze dostana zlota porade! Niektorzy sie tlumacza, ze im wiecej czytaja tym maja wiekszy metlik w glowie i tyle w tym temacie!!!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno z wtopieniem to moim zdaniem właśnie domena zakupów testowych. Powiem ci z doświadczenia jak to wygląda od strony sprzedawcy i klientów.

Często klient przychodzi na odsłuch kolumn nigdy wcześniej ich nie widząc ale już wie jak grają 🤯 bo się naczytał. 

I teraz jeśli czytaj dużo, wiesz e to szanujące gazety to jego zdanie jest takie samo. Pomijam kwestie czy mu się podoba czy nie. Ale dziwnym trafem odbiór wrażeń jest taki sam. I jeśli czyta przed odsłuchem mimo że na nim był to znowu wpada na forum bo nie wie co dalej zrobić. No przykłady jakich wiele sam widzisz tutaj. 

 

Kogo pytać? Skąd brać wiadomości.

Złote pytanie! 

 

Mam nadzieję że będę umiał ci na nie odpowiedzieć w najbliższej przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przy zakupie kolumn (oberon 7) było zupełnie odwrotnie - pojechałem posłuchać pylon sapphire 25 oraz ponieważ były w promocji dali zensor 7 i porównać je.  Najpierw poszły pylony, było OK a niskie rejestry bdb, potem zensory i nie wiem dlaczego, ale po pylonach niskich rejestrów było brak i odpuściłem sobie szybko dalszy odsłuch. Sprzedawca zaproponował mi oberony - o których NIC nie wiedziałem i nigdy nic nie czytałem, najpierw ujęły mnie średnimi tonami (których jak później stwierdziłem brakowało pylonom) a później zacząłem dostrzegać że niskie tony są inne, na pewno mniej natarczywe niż w pylonach i im dłużej ich słuchałem tym bardziej je lubiłem. I zdecydowałem się na zakup.  Wg mojej opinii czytanie testów w prasie, necie na pewno pomaga człowiekowi aby mieć jakiekolwiek pojęcie o temacie; na pewno trzeba je traktować jako pomoc a nie wyznacznik i najważniejsze co wszyscy podkreślają trzeba samemu posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2019 o 14:13, S4Home napisał:

I teraz jeśli czytaj dużo, wiesz e to szanujące gazety to jego zdanie jest takie samo. Pomijam kwestie czy mu się podoba czy nie. Ale dziwnym trafem odbiór wrażeń jest taki sam. I jeśli czyta przed odsłuchem mimo że na nim był to znowu wpada na forum bo nie wie co dalej zrobić. No przykłady jakich wiele sam widzisz tutaj. 

 

Zalozmy, ze sie naczytal i ma jakies typy kolumn. Przychodzi na odsluch i co nie odrzuca kolumn bo tak bylo napisane w gazecie mimo to, ze mu sie nie podobaja graja. To dla mnie zawraca gitare i w koncu nic nie poslucha. Zrozumiem jeszcze ludzi, ktorzy ciezko odkladali i wiedza ze szybko sobie czegos nowego nie kupia. A nawet jesli ktos kupi swoj upatrzony zestaw to za jakis czas moze mu sie znudzic jak gra i co wtedy? Znowu poszukiwania. Tak juz mamy caly czas szukamy!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to bardza fajna cena - poszukam tej aukcji. Póki co gram na 326.

20 godzin temu, S4Home napisał:

Ale wiesz co mnie ciekawi. Co by było gdyby w teście porownawczym znalazły się pylony i oberony. I jakimś trafem autor testu wskazał pylony. Rzadko to robią , w Polsce, więc to inna kwestia.

Ale czy to by nie zmieniło twojego zdania?

Tak szczerze. 

Tak szczerze to nie mam pojęcia co by było gdyby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2019 o 08:13, adamusic napisał:

W moim przypadku przy zakupie kolumn (oberon 7) było zupełnie odwrotnie - pojechałem posłuchać pylon sapphire 25 oraz ponieważ były w promocji dali zensor 7 i porównać je.  Najpierw poszły pylony, było OK a niskie rejestry bdb, potem zensory i nie wiem dlaczego, ale po pylonach niskich rejestrów było brak i odpuściłem sobie szybko dalszy odsłuch. Sprzedawca zaproponował mi oberony - o których NIC nie wiedziałem i nigdy nic nie czytałem, najpierw ujęły mnie średnimi tonami (których jak później stwierdziłem brakowało pylonom) a później zacząłem dostrzegać że niskie tony są inne, na pewno mniej natarczywe niż w pylonach i im dłużej ich słuchałem tym bardziej je lubiłem. I zdecydowałem się na zakup.  Wg mojej opinii czytanie testów w prasie, necie na pewno pomaga człowiekowi aby mieć jakiekolwiek pojęcie o temacie; na pewno trzeba je traktować jako pomoc a nie wyznacznik i najważniejsze co wszyscy podkreślają trzeba samemu posłuchać. 

Slowo klucz "zaproponowal" Ci inne kolumny nie wciskal. Oberon to nastepca Zensora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2019 o 19:09, lysyrafal napisał:

Tak juz mamy caly czas szukamy!!!

to też prawda.

Dnia 14.09.2019 o 21:39, adamusic napisał:

Zaproponował, ale poinformował że to następca zensor, że dostały nagrodę eisa, że woofer jest z tyłu a nie z przodu i tyle. Nie wciskał.

Nie woofer. Bo woofer to głośnik w kolumnie grający niskie tony. Tu chodzi o bass reflex. Po co to przenosili na tył to nie rozumiem :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

to też prawda.

Nie woofer. Bo woofer to głośnik w kolumnie grający niskie tony. Tu chodzi o bass reflex. Po co to przenosili na tył to nie rozumiem :/

oczywiście że bass reflex - mój błąd, dla mnie lepiej że jest z tyłu przynajmniej dziecko nie będzie wsadzało mi zabawek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

to też prawda.

Nie woofer. Bo woofer to głośnik w kolumnie grający niskie tony. Tu chodzi o bass reflex. Po co to przenosili na tył to nie rozumiem :/

Bo to te same kolumny. Jak przeczytasz opis przetworników to są te same technicznie kolumny. Zmienili okleiny i umiejscowienie bas refleksu, żeby odświeżyć wygląd i wystarczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rms.pl napisał:

Bo to te same kolumny. Jak przeczytasz opis przetworników to są te same technicznie kolumny. 

No nie bardzo. Przetworniki się chyba różnią. Nie mierzyłem, ale z opisu wynika, że kopułka w Oberonach ma 29 mm, a w Zensorach 25 mm. Wyglądem głośniki wysokotonowe różnią się bezsprzecznie. W głośnikach średnio-niskotonowych w Oberonach wprowadzono ponoć znane z droższych modeli układy magnetyczne typu SMC (Soft Magnetic Compound), których nie było w Zensorach.

dali-oberon-3-boekenplank-luidspreker-licht-eikenhout-10.png.18983ca04833953f2c60917b3e6d4df1.pngzensor-3-white-finish.png.2a1962f3edd7625c533f95e45a6f8afd.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One się różnią tylko kolorem wybarwienia. A rozmiar jestem przekonany że są takie same, po prostu raz podają membrany, raz kosza. Chyba nie masz na myśli różnic w tweeterze w formie zmiany nadruku na pierścieniu mocującym i zmianie ułożenia śrub? To klasyczne zagrywki producentów, żeby coś zmienić, nic nie zmieniając. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rms.pl napisał:

Bo to te same kolumny. Jak przeczytasz opis przetworników to są te same technicznie kolumny. Zmienili okleiny i umiejscowienie bas refleksu, żeby odświeżyć wygląd i wystarczy. 

Dziwne bo wyglądało na to że jednak wysokotonowy jest inny stad przesuniecie ciężaru dźwięku który faktycznie słychać.

Wybarwienie to dziwna kwestia, bo Dali we wszystkich swoich przetwornikach stosuje tą samą metodę produkcji. Ale jednak włókno drzewne w Oberon a Epicon jest inne. Tu nie będę mądralował bo nie wziąłem go pod lupę. Ale kolumny delikatnie brzmią inaczej. A przesunięcie bass reflexu dla wielu spowoduje że te kolumny ominął. Sami wiecie bo przecież po to zrobiliście w Melodike MKIII bass reflx z przodu :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się wymądrzać i spierać się z ludźmi o b. dużym doświadczeniu i z branży, ale np. pasmo przenoszenia 

zensor 7 wynosi 40 - 26 500 [Hz]

oberon 7 wynosi 36 - 26 000 [Hz]

pozostałe parametry róznią się też, ale w bardzo niewielkim stopniu

Można zatem powiedzieć, że to face lifting, faktycznie kosmetologia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dnia 9.09.2019 o 09:09, S4Home napisał:

 

Jeśli chcesz większą dynamikę otwartość brzmienia to NAD 356 jest dobrym pomysłem.

 

 

 

Witam wszystkich po roku przerwy (tak to już rok minął; szybko ...)

używany Nad c326 został u mnie na dłużej (tzn. kupiłem go), ale moim pierwszym wyborem był w zamyśle c356 no i teraz nadszedł czas kiedy chciałbym to zmienić

na wstępie jeszcze dopowiem, że pasuje mi charakter dźwięku z c326, jednakże jak napisał S4Home c356 ma "większą dynamikę i otwartość brzmienia"

I chciałbym to porównać i sprawdzić ; biorę jeszcze pod uwagę cyrusa one i też chciałbym go sprawdzić tym bardziej że są w tej samej cenie.

Pytanie i prośba - gdzie mógłbym dokonać odsłuchu w/w wzmacniaczy (najlepiej woj. śląskie i najlepiej z oberonami 7)

z góry dzięki za wszelkie propozycje i sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...