Skocz do zawartości

wzmacniacz do Dali Oberon 7


adamusic

Recommended Posts

Witam, podpinam się (jeśli można) pod pytanie @adamusic - tylko województwo dolnośląskie. Ja kupiłem swoje Oberony 7 razem z Denon PMA-600NE - dźwięk przy krótkim odsłuchu w sklepie był dla mnie super ale po tygodniu testowania w domu i przestawiania kolumn z miejsca na miejsce wydaje mi się bardzo męczący. Bas jest taki troche jakby za natarczywy. Wogóle dźwięk jest jakby za jaskrawy. Ciężko wysiedzieć przy tym zestawie więcej niż pół godziny. Słucham głównie rocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko te kartony wyrzuciłeś, a co byś zrobił gdyby sprzęt miał awarię i do serwisu w czym byś go oddał? Ręce po prostu opadają, ale teraz to już po ptokach!

Nie wiem czy miał to być sprzęt na długie lata czy na kilka, ale kartony zawsze warto mieć przy ewentualnej sprzedaży dobrze to świadczy o sprzedającym.

Próbowałeś zatykać otwory BR gąbkami?

Jakie masz przewody całe miedziane czy posrebrzane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lysyrafal napisał:

Szybko te kartony wyrzuciłeś, a co byś zrobił gdyby sprzęt miał awarię i do serwisu w czym byś go oddał? Ręce po prostu opadają, ale teraz to już po ptokach!

Nie wiem czy miał to być sprzęt na długie lata czy na kilka, ale kartony zawsze warto mieć przy ewentualnej sprzedaży dobrze to świadczy o sprzedającym.

Próbowałeś zatykać otwory BR gąbkami?

Jakie masz przewody całe miedziane czy posrebrzane?

Oddać do serwisu w razie awarii to z dotychczasowego doświadczenia raczej z żadnym sprzętem nie było problemu - oryginalnego pudełka nie wymagają a na pudełkach w Ikea czy w necie naprawdę można różne porządne rzeczy znaleźć i bezpiecznie zapakować. U mnie trzymanie pudełek oryginalnych (zwłaszcza dużych) na dłuższą metę odpada - dzieciaki zabierają każdy wolny cm2 który posiadam. Ale jak najbardziej biję się w pierś że tydzień czy dwa to można było przetrzymać.
Apropo gąbek to wciąż próbuje różnych ustawień - 2 pieluchy najmłodszej w BR też były testowane (żadnych gąbek pod ręką nie miałem ;)). Różne próby do tej pory zakończyły się tym, że stwierdziłem że przy aktualnym ustawieniu - tragedii nie ma. Ale nie ma też efektu "wow" na którym mi zależy. Cholernie ciężko mi też konkretnie sprecyzować co w nich dokładnie mi nie pasuje - jestem laikiem - ale tak jakby ten bass razem z górą za bardzo wychodzi na pierwszy plan. Trochę więcej środka mi brakuje. Masz może jakiś pomysł co konkretnie można tutaj na co zamienić? Czego spróbować? Z postów kolegi powyżej wywnioskowałem że wzmacniacz Nad może mi trochę pomóc... 
Przewody chyba standard sklepowe miedziane ("CABLETECH HIGH PROFESSIONAL CCA SPEAKER CABLE")

PS. W innych wątkach na różnych forach / testach wyczytałem że Oberony super grają rocka

Edytowano przez KOZnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ile ten karton po wzmacniaczu zajmuje.. To nie karton po lodówce, że nie ma gdzie schować. Piwnica, garaż, znajomi, rodzice - mozliwości jest od metra. Teraz to nawet sprzedać to będzie klopot bo jak go wysłać? Mówisz o dopasowaniu kartonu, a co z wytłoczkami które trzymaja sprzet w kartonie?

Jakie masz źródło do tego Denona? Rockowa muzyka jest zazwyczaj fatalnie produkowana i to słychać. Sa to nowe sprzęty więc potrzebują rozegrania. Same kolumny to min 100 godzin, wzmacniacz tak samo. Na poczatku to wszystko brzmi ostro, jaskrawo i twardo. Oczywiście wygrzanie sprzetu nie odmieni jego brzmienia o 180 stopni ale napewno ja wypełni, wygładzi, stanie sie przyjemniejsze. PMA 600 to najtańszy wzmacniacz więc nie oczekuj po nim wielkiej kultury grania. PMA 800 to moim zdaniem minimum do Oberona jak i do wejścia w swiat Audio. 

Dali to sa przyjemnie grające kolumny, tam ostrości nie ma. Nie ustawiaj ich skierowanych  na ciebie tylko prosto do ścian - wtedy góra pasma przygaśnie a więcej bedzie basu i średnicy.

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KOZnik napisał:

Przewody chyba standard sklepowe miedziane ("CABLETECH HIGH PROFESSIONAL CCA SPEAKER CABLE")

To nie są miedziane przewody tylko ALUMINIOWE pokryte miedzią! 

https://en.wikipedia.org/wiki/Copper-clad_aluminium_wire 

Cu/OFC to jest miedziany kabel głośnikowy np taki 

https://allegro.pl/oferta/polski-kabel-przewod-glosnikowy-miedz-2x2-5-ofc-6734382823 

Proponuję obejrzeć! 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś Dali z połączeniu z Denonem i to mizernym modelem. Przepraszam ale to tak będzie grało. Po pierwsze to zestawienie do siebie po prostu nie pasuje. Po drugie 600tka to niski model. Za niski do tych kolumn.

Więc tutaj źródło czy kable nie pomogą.

Jeśli nie masz kartonu to niestety musisz spróbować sprzedać 600tke z jak najmniejszą stratą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

12 godzin temu, Whiplash napisał:

Jakie masz źródło do tego Denona?

Narazie do wzmacniacza mam podłączony tv kablem optycznym (Spotify). Denon ma też wbudowany Bluetooth.

12 godzin temu, Whiplash napisał:

Nie ustawiaj ich skierowanych  na ciebie tylko prosto do ścian - wtedy góra pasma przygaśnie a więcej bedzie basu i średnicy.

Faktycznie takie ustawienie pomaga z "za mocną" górą. Do 100 godzin mi jeszcze trochę brakuje - poczekam i potestuje :)

2 godziny temu, S4Home napisał:

Po pierwsze to zestawienie do siebie po prostu nie pasuje. Po drugie 600tka to niski model. Za niski do tych kolumn.

Jeśli nie Denon do Oberonów to jakiego producenta / model polecasz? Masz może dostęp do jakiegoś dobrego artykułu / filmiku o tematyce łączenia wzmacniacza z kolumnami? Chętnie się doszkolę na ten temat bo jak narazie to dla mnie jest abstrakcja że jeden wzmacniacz pasuje do tych kolumn a do drugich już nie. Albo że model jest za niski - ze specyfikacji kolumn biorąc pod uwagę sugerowaną moc wzmacniacza i impedancję kolumn jako laik wywnioskowałem że chyba wystarczy ;) To że coś przeoczyłem albo niepoprawnie zrozumiałem jest pewne ale chętnie się dowiem co.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KOZnik napisał:

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Narazie do wzmacniacza mam podłączony tv kablem optycznym (Spotify). Denon ma też wbudowany Bluetooth.

Faktycznie takie ustawienie pomaga z "za mocną" górą. Do 100 godzin mi jeszcze trochę brakuje - poczekam i potestuje :)

Jeśli nie Denon do Oberonów to jakiego producenta / model polecasz? Masz może dostęp do jakiegoś dobrego artykułu / filmiku o tematyce łączenia wzmacniacza z kolumnami? Chętnie się doszkolę na ten temat bo jak narazie to dla mnie jest abstrakcja że jeden wzmacniacz pasuje do tych kolumn a do drugich już nie. Albo że model jest za niski - ze specyfikacji kolumn biorąc pod uwagę sugerowaną moc wzmacniacza i impedancję kolumn jako laik wywnioskowałem że chyba wystarczy ;) To że coś przeoczyłem albo niepoprawnie zrozumiałem jest pewne ale chętnie się dowiem co.
 

Gdzie ty masz Bluetooth w PMA 600? Nie ma tam czegoś takiego.. Źródło masz bardzo słabe, samo spotify jakościa nie grzeszy a jeszcze słuchasz wykorzystując DAC we wzmacniaczu który jest jakością dostosowany raczej do podlaczenia TV, czy konsoli a nie muzyki. Wszystko sie nakłada na siebie i powoduje taki a nie inny efekt.

Nie zgodze się z tym ze Denon z Dali to dramat. Mialem wiele lat Denona PMA 720 z Zensorami i grało to jak na pierwsze stereo wystarczająco. Tylko, ze 720 to obecna 800ne wiec model wyzszy i poprostu o wiele lepszy. Poza tym nie skreślaj zestawu, daj mu dużo godzin na wygrzanie i ułożenie, ta jaskrawość w jakimś stopniu się "wygładzi" 

Nie ma czegoś takiego jak encyklopedia wzmacniaczy i kolumn które do siebie pasuja a nie które nie. To sa kwestie brzmienia każdej z firm. Wybór sprzetu to wiele odsłuchów róznych konfiguracji a nie dobieranie na podstawie danych technicznych i mocy na papierze. Mówisz, że abstrakcja jest dla Ciebie fakt, że model za niski. Jeżeli nie miało by to mieć znaczenia to po co producent miałby w ofercie wzmacniacz za 2000zł i 20 000zł? Każda firma produkująca kolumny czy wzmacniacz ma swoje "firmowe brzmienie". Cały urok w tym, że potem składając zestaw trzeba dobrać jeden element do drugiego aby efekt finalny był satysfakcjonujący. 

Do Oberona to minimum PMA 800 a taniej i lepiej to Marantz 6006 i Yamaha A-S501. Tylko, że teraz to i tak po "ptokach" więc musisz zostać z obecnym zestawem.

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOZnik - jeżeli chcesz to odsprzedam Ci mojego NADa 326 bee, bo ja zamierzam kupić jak wcześniej pisałem Nada 356 lub Cyrusa One. 

I tu przypomnienie do "branży" - czy i gdzie mogę odsłuchać wzmacniacze / lub jak to jest z wypożyczeniem do domu ? Jeszcze nigdy nie korzystałem z tej formy sprawdzenia sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie bo łącze elektronikę z kolumnami od ......... kupe lat :(

I takie połączenie jest ogólnie znane jako złe. Więc śmiem przypuszczać że zostało to kupione przez neta albo w salonie konkretnego producenta tak?

źródło jako TV też tu nie pomaga.

Opcje są dwie:

1. Zwróć PNA 600 - ja to polecam - i zakup innego wzmaka. Marantz jesli chcesz kupić  w tym samym sklepie. Model PM 6006. albo Yamaha  AS 701, NAD

2. Zostaw ale wymień źródło. To ryzykowne bo poprawi ale putanie na ile. Yamaha WXAD 10 , Malina , IEAST M30 PRO.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupiłem w sklepie audio - nie konkretnego producenta. Sprzedawca w sklepie powiedział że w tej kwocie nic lepszego nie dostanę :) Zwrot w moim przypadku się nie uda bo tak jak pisałem wcześniej pozbyłem się pudełka.
Ale postanowiłem że poczekam jeszcze trochę, dam szansę temu zestawieniu i w między czasie spróbóje znaleźć sklep gdzię będe mógł posłuchać innych wzmacniaczy proponowanych przez Was razem z Oberonami (modele "wyższe" niż mój wzmacniacz - zgodnie z sugestiami że ten wzmacniacz jest dla Oberonów za "mały"). Jak będę przekonany to postaram się znaleźć jakiś używany egzemplarz.
Jak narazie zakupiłem kable miedziane - to nieduży koszt a i tak bym wkońcu wymienił moje CCA (dzięki milk-monster za linka z teorią).
Jeśli chodzi o źródło to testuje jeszcze zamiast TV - Bluetooth z Denona w połączeniu z itunes na komórce - mam wrażenie że jest minimalna różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KOZnik napisał:

Jak narazie zakupiłem kable miedziane - to nieduży koszt a i tak bym wkońcu wymienił moje CCA (dzięki milk-monster za linka z teorią).

😉 Luzik 

PS

Weź nożyk i poskrob swój kabel CCA zobaczysz sam!!

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Mam doświadczenie bo łącze elektronikę z kolumnami od ......... kupe lat :(

I takie połączenie jest ogólnie znane jako złe.

Powiedz mi co takiego zlego jest w polaczeniu Denona z Dali bo mnie to ciekawi. Mialem taki zestaw pare lat i naprawde slyszalem o wiele gorsze zestawy za wiele wieksze pieniadze.

 

2 godziny temu, KOZnik napisał:

Jeśli chodzi o źródło to testuje jeszcze zamiast TV - Bluetooth z Denona w połączeniu z itunes na komórce - mam wrażenie że jest minimalna różnica.

Jaki bluetooth z denona? Przeciez pma 600 ne nie ma bluetootha, to nie amplituner. 

Dziwne masz te zrodla sygnalu, mysle jakbys kupil cos normalnego czyli CD jesli masz kolekcje plyt albo odtwarzacz sieciowy jesli chcesz sluchac streamingu DNP 800 to by to inaczej zagralo. A tu mamy zrodlo w postaci TV. Regulatory tonow masz na 0 lub source direct wlaczony? Moze twoj pokoj jest tak fatalny akustycznie skoro w sklepie gralo fajnie. Kurcze cos mi tu nie gra, znam te sprzety i one sa calkiem fajne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2020 o 11:07, KOZnik napisał:

Gdzie ty masz Bluetooth w PMA 600

Whiplash to napisał (coś mi się źle skopiowało) 😉

1 godzinę temu, Whiplash napisał:

Jaki bluetooth z denona? Przeciez pma 600 ne nie ma bluetootha, to nie amplituner. 

DENON PMA 600 NE taki ma model i jest tam BLUETOOTH 

PMA-600NE oferuje łączność cyfrową, w tym streaming Bluetooth obsługiwany przez konwerter cyfrowo analogowy 24 bit/192kHz.

Denon-PMA-600NE-1-XXL.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Whiplash napisał:

Powiedz mi co takiego zlego jest w polaczeniu Denona z Dali bo mnie to ciekawi. Mialem taki zestaw pare lat i naprawde slyszalem o wiele gorsze zestawy za wiele wieksze pieniadze.

No to juz musiałeś słyszęć tragedie.

To zestawieni jest nudne. Gra basowo, wolno, dudniąco i mało rozdzielczo. Zaznaczam nie mowie tu o modelach ze wstęgą!

600tka to model 520AE z właśnie tymi wszystkimi bajerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No to juz musiałeś słyszęć tragedie.

To zestawieni jest nudne. Gra basowo, wolno, dudniąco i mało rozdzielczo. Zaznaczam nie mowie tu o modelach ze wstęgą!

600tka to model 520AE z właśnie tymi wszystkimi bajerami.

To raczej zostaniemy przy swoich zdaniach. To ja już wole basowe i wolne brzmienie niż szybkie i sterylnie ostre brzmienie w stylu Monitor audio czy B&W. Miałem zestaw Denon + Dali Z7 przez pare lat, wybrany po odsłuchach róznych kolumn, tak zachwalanych na forach..

Edytowano przez Whiplash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Ośmielam się odkurzyć temat sprzed 2 lat i pytanie zasadnicze - jaki wzmacniacz do Dali Oberon 7 ?

Obecnie nad 326

Oczekiwania - dźwięk bardziej detaliczny, większa ilość szczegółów, dobra dynamika, stereofonia i ogólnie pojęta muzykalność. Bardzo dobrze by było, gdyby można było tak słuchać po 22.00 kiedy trzeba ściszyć volume.

To co się zmieniło to wyższa kwota na ten cel - około 4 tys.

A może potrzebuję zmienić kolumny ?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, adamusic napisał:

A może potrzebuję zmienić kolumny ?

Zdecydowanie większe różnice wyłapiesz zmieniając kolumny niż elektronikę.

Jeżeli chciałbyś się o tym przekonać zapraszam Cię do nas ze swoim sprzętem na odsłuch.

Myślę, że to Ci w jakimś stopniu pomoże obrać odpowiedni kierunek.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Zdecydowanie większe różnice wyłapiesz zmieniając kolumny niż elektronikę.

No byłbym ostrożny w tym przypadku z taką radą.

Kolumny Oberon 7 szczytem finezji chyba nie są ale to całkiem przyzwoite paczki. mają i zejście i dobrą górę.

Natomiast ten Nad 326 to nie jest jakiś wybitny sprzęt. Poza tym @adamusic chce wydać około 4tzł . Czy naprawdę w tej cenie zaproponujecie mu dużo lepsze kolumny które z jego Nadem dają mu to czego szuka?

Ja bym raczej poszukał jakiegoś używanego, dobrej klasy wzmaka. @adamusic a co jest źródłem u Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, HQ150 napisał:

Czy naprawdę w tej cenie zaproponujecie mu dużo lepsze kolumny które z jego Nadem dają mu to czego szuka?

Myślę, że właśnie na odsłuchu @adamusic sam będzie w stanie to ocenić ;) a jak wiemy ile głów tyle opinii. 

2 minuty temu, HQ150 napisał:

Kolumny Oberon 7 szczytem finezji chyba nie są

Dla jednego tak dla innego nie.

To jest tylko propozycja, która może rozwiać wątpliwości głównego zainteresowanego ;) 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...