Skocz do zawartości

wzmacniacz do Dali Oberon 7


adamusic

Recommended Posts

57 minut temu, adamusic napisał:

Oczekiwania - dźwięk bardziej detaliczny, większa ilość szczegółów, dobra dynamika, stereofonia i ogólnie pojęta muzykalność.

Też mi się wydaje, że raczej zmianą elektroniki tego nie uzyska i warto nawet podjechać ze swoim sprzętem to sprawdzić, bo być może kolega będzie miał inne wrażenia :)

18 minut temu, HQ150 napisał:

Czy naprawdę w tej cenie zaproponujecie mu dużo lepsze kolumny które z jego Nadem dają mu to czego szuka?

A dlaczego dużo lepsze? Może inne, tańsze po prostu bardziej podejdą? Ja na przykład słuchałem tych Oberonów i w ogóle na mnie wrażenia nie robią, bardziej podchodzą mi np. Pylony Sapphire, albo Opal, a kolumn w tych granicach cenowych jest baaardzo dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Jeżeli chciałbyś się o tym przekonać zapraszam Cię do nas ze swoim sprzętem na odsłuch.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

a konkretnie gdzie ?

30 minut temu, HQ150 napisał:

No byłbym ostrożny w tym przypadku z taką radą.

Kolumny Oberon 7 szczytem finezji chyba nie są ale to całkiem przyzwoite paczki. mają i zejście i dobrą górę.

Natomiast ten Nad 326 to nie jest jakiś wybitny sprzęt. Poza tym @adamusic chce wydać około 4tzł . Czy naprawdę w tej cenie zaproponujecie mu dużo lepsze kolumny które z jego Nadem dają mu to czego szuka?

Ja bym raczej poszukał jakiegoś używanego, dobrej klasy wzmaka. @adamusic a co jest źródłem u Ciebie?

Te ok. 4k to ma być na wzmacniacz - za tą kwotę nie znajdę nic lepszego jesli chodzi o kolumny (chyba ze uzywane)

23 minuty temu, JaZz napisał:

No właśnie, chyba że podstawkowe ewentualnie,  ale nic nie napisał o wielkości pomieszczenia. O basie też nic, także chyba podoba mu się i nie ma klitki 15m²

podłogówki, pokój nieco ponad 20m2 , bas przy głosniejszym słuchaniu i podkręceniu na wzmaczniaczu całkiem OK

14 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Też mi się wydaje, że raczej zmianą elektroniki tego nie uzyska i warto nawet podjechać ze swoim sprzętem to sprawdzić, bo być może kolega będzie miał inne wrażenia :)

A dlaczego dużo lepsze? Może inne, tańsze po prostu bardziej podejdą? Ja na przykład słuchałem tych Oberonów i w ogóle na mnie wrażenia nie robią, bardziej podchodzą mi np. Pylony Sapphire, albo Opal, a kolumn w tych granicach cenowych jest baaardzo dużo.

Czy zatem jest w ogóle zasadne poszukiwanie innego wzmacniacza ?

Czy od razu kompletu wzmak-kolumny.

Dużo łatwiej jest mi na razie szukać pierwszej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adamusic napisał:

Czy zatem jest w ogóle zasadne poszukiwanie innego wzmacniacza ?

Pewnie jest zasadne, ale jak sam widzisz - jedna osoba podpowie Ci, żebyś zostawił kolumny i szukał wzmaka, a druga w drugą stronę, tak to niestety, albo i stety wygląda, bo dzięki temu rodzi się przed Tobą multum opcji. Ja bym jednak spróbował posłuchać gdzieś np. Oberonów 7 + innych kolumn (na jednym wzmacniaczu) i porównać, czy w ogóle inna charakterystyka Ci będzie pasowała, bo moim zdaniem (przy neutralnych ustawieniach) zobaczysz zmiany bardziej między kolumnami i ich różnice, niż sam wpływ elektroniki na jeden, czy drugi zestaw :) 

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz rację tylko jak pisałem na obecną chwilę łatwiej jest mi szukać samego wzmacniacza i stąd takie pytanie czy podpasuję coś "lepszego"

jeśli chodzi o kolumny to chciałbym posłuchać  dobrych podłogówek np. Dynaudio (mogą być starszego typu) - kiedyś słuchałem dwóch rodzajów podstawkowych i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie (jedynie troszkę niskich tonów mi brakowało, czego spodziewam się w podłogówkach już nie bedzie). Z racji wysokich cen tych kolumn, dopuszczam mozliwość kupna używanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamusic napisał:

a konkretnie gdzie ?

do siedziby naszego sklepu - Jaworzno (Śląsk)

1 godzinę temu, adamusic napisał:

Te ok. 4k to ma być na wzmacniacz - za tą kwotę nie znajdę nic lepszego jesli chodzi o kolumny (chyba ze uzywane)

No i dlatego Cię zaprosiłem na odsłuch żebyś mógł to zweryfikować, bo z opiniami na temat tego samego produktu bywa różnie :).  

Ewentualnie zawsze możesz się ze mną skontaktować telefonicznie i możemy porozmawiać na ten temat. 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pirlo81 napisał:

Ja zaczynając przygodę z audio popełniłem ten błąd, że zauroczylem sie Oberonami w salonie. W domu niestety warunki są takie, że postawić "na środku pokoju" kolumn się nie da. Potem było kombinowanie z zatykakaniem bas reflexów. Wmawianie sobie, że się wygrzeją... itd. 

To tylko potwierdza, że Oberony mogą nie pasować autorowi, ale zarazem tak budując zdanie, skreślasz od razu wszystkie kolumny, niepotrzebnie ;)  Koniec końców w salonie jednak posłuchasz kilku zestawów i poznasz ich różnice, można zobaczyć w którym kierunku iść, wiadomo, że w domu inaczej to będzie wyglądało, ale jednak charakterystyka grania danej kolumny dalej zostanie, będziesz słyszał czym się różni np. Klipsch od Dali, obojętnie, czy w sali odsłuchowej, czy w domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamusic napisał:

Oczekiwania - dźwięk bardziej detaliczny, większa ilość szczegółów, dobra dynamika, stereofonia i ogólnie pojęta muzykalność. Bardzo dobrze by było, gdyby można było tak słuchać po 22.00 kiedy trzeba ściszyć volume.

Niestety ani wzmacniacz ani kolumny nie pomagają w tym jakiego brzmienia oczekujesz. Moim zdaniem cały zestaw do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2021 o 14:29, pirlo81 napisał:

Koniec końców wystawilem je na olx

Chyba większość z nas przez to przeszła. 

pirlo81 i co kupiłeś w zamian jeśli można wiedzieć ?

Dnia 17.09.2021 o 15:46, lysyrafal napisał:

Niestety ani wzmacniacz ani kolumny nie pomagają w tym jakiego brzmienia oczekujesz. Moim zdaniem cały zestaw do wymiany.

no to mnie pocieszyłeś ....

Dnia 17.09.2021 o 14:16, LBX Systemy Audio napisał:

do siedziby naszego sklepu - Jaworzno (Śląsk)

No i dlatego Cię zaprosiłem na odsłuch żebyś mógł to zweryfikować, bo z opiniami na temat tego samego produktu bywa różnie :).  

Ewentualnie zawsze możesz się ze mną skontaktować telefonicznie i możemy porozmawiać na ten temat. 

Piotr

 

to poproszę o nr tel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamusic napisał:

no to mnie pocieszyłeś ....

Przede wszystkim wzmacniacz jest po prostu za słaby do tych kolumn. Druga sprawa same kolumny grają spokojnie i mało szczegółowo. Dlatego napisałem, że cały zestaw do wymiany i myślę iż tak lepiej bez owijania w bawełnę. Obawiam się, że wymieniając jeden element systemu tzn. kolumny lub wzmacniacz nie będziesz w pełni zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lysyrafal napisał:

Przede wszystkim wzmacniacz jest po prostu za słaby do tych kolumn. Druga sprawa same kolumny grają spokojnie i mało szczegółowo. Dlatego napisałem, że cały zestaw do wymiany i myślę iż tak lepiej bez owijania w bawełnę. Obawiam się, że wymieniając jeden element systemu tzn. kolumny lub wzmacniacz nie będziesz w pełni zadowolony.

A moze zaproponujesz cokolwiek? Czy dasz trzeci komentarz, zeby kolega wymienil wszystko? Wydaje mi sie, ze warto szukac kolumn, wspomnialem wczesniej o Pylonach, takie Sapphire 31 dadza Ci spokojniejsze, ale bardziej szczegolowe granie niz Oberony, a mowiles, ze chcialbys tez posluchac po cichu, to sa fajne kolumny z ciekawym basem, nie meczacym :) Jesli tylko masz gdzies okazje posluchac, to najlepsze wyjscie! My tu tylko dajemy propozycje, a sam widzisz, jak rozne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Proponujesz tak duże kolumny, a co z elektroniką przecież ten wzmacniacz ich nie napędzi a ma być dynamicznie? Faktem jest, iż sprzedając wzmacniacz mniej straci niż w przypadku kolumn i jeśli one by zostały to do nich np. NAD C388

I wtedy osiagnie zamierzony efekt tak? Czyli dźwięk bardziej detaliczny, większa ilość szczegółów, dobra dynamika, stereofonia i ogólnie pojęta muzykalność. To mu da zmiana wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Proponujesz tak duże kolumny, a co z elektroniką przecież ten wzmacniacz ich nie napędzi a ma być dynamicznie? Faktem jest, iż sprzedając wzmacniacz mniej straci niż w przypadku kolumn i jeśli one by zostały to do nich np. NAD C388

ten nad przekracza znacznie założony budżet, a co myślicie np. o nad c368 lub audiolabie 8300a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, adamusic napisał:

ten nad przekracza znacznie założony budżet, a co myślicie np. o nad c368 lub audiolabie 8300a ?

Dokladnie, propozycja wydania 6tys za wzmacniacz dla kogos z budzetem 4tys, elegancko :) Ja dalej obstawiam wymiane kolumn, takze wylaczam sie z dyskusji, ale zycze powodzenia i trafnego wyboru! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adamusic napisał:

ten nad przekracza znacznie założony budżet, a co myślicie np. o nad c368 lub audiolabie 8300a ?

Jestem daleki od zaglądania komuś do kieszeni, ale sprzedając swój obecny wzmacniacz i negocjując cenę z branżą plus to co masz odłożone powinno starczyć. Celowo wybrałem wzmacniacz z dużą mocą, aby Ci uświadomić iż do rozruszania tych kolumn nie ma innego wyjścia.

19 godzin temu, HQ150 napisał:

To samo pisałem już w piątek.

Tak czytałem ten wpis, a ja tylko potwierdziłem. Mimo wszystko nadal się zastanawiam czy z tymi kolumnami da się osiągnąć to chce sam zainteresowany, a wiem jak grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam wszystkich ponownie.

Ponieważ prosiłem o pomoc w tym wątku czuję się zobligowany do napisania o zmianach jakie u mnie zaszły zarówno sprzętowych jaki i (a może przede wszystkim) w postrzeganiu szeroko rozumianym audio.

Pod koniec ubiegłego roku postanowiłem, że pójdę w kierunku zmiany wzmacniacza przy czym założyłem sobie że pójdę cenowo w górę (aż znajdę satysfakcjonujący mnie). Chcę zaznaczyć, że nie wybranie któregoś z nich nie oznacza, że dany model jest zły - po prostu w moim pokoju z moimi kolumnami nie sprawdził się.

Odsłuchy były w domu (w dwóch przypadkach w salonie ale o tym później). Testowane wzmacniacze to: CA AXR100 ; Audiolab 6000A ; NAD c356 , Cyrus One. Krótko o wrażeniach :

- Cambridge Audio AXR100 - chociaż to amplituner, z racji ceny i opinii postanowiłem go przesłuchać. Środek i góra dla mnie OK (dobre różnicowanie dźwięków, instrumentów np. gitara akustyczna). Niskie tony całkiem inne niż w Nad 326, brak mięsistości. Duży minus za buczenie transformatora (ok. 20dB mierzone z odległości 10cm.), jest słyszalne po przesłuchaniu płyty, siedząc na kanapie.

Przy okazji wizyty w salonie przesłuchałem też CA A81 co prawda b. krótko, ale jednak - i tak: dźwięk znacznie lepszy (bardziej zrównoważony, ujednolicony) a bas mocniejszy, dociążony. Jak najbardziej na "+" tylko cena 100% wyższa od AXR. Również b. krótko słuchałem Marantza PM 6007 ale nie zrobił na mnie żadnego wrażenia.

- Audiolab 6000A - bardzo dobra neutralność, z dobrze nagranymi CD mega dźwięk w każdym zakresie, bas potrafi zadziwić swoją mocą, a raczej naprawdę bardzo niskim zejściem - choć jest to raczej krótkotrwałe. Jeśli jednak płyta nie jest najlepiej zrealizowana, to i audiolab raczej nic więcej nie zaoferuje. Bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarł. To jest naprawdę bdb wzmacniacz załaszcza jeśli szukamy neutralnego grania. Stąd chyba nazwa AUDIOLABoratorium tak sobie to tłumaczę. Generalnie trochę mi brakowało ażeby było ogólnie więcej dołu, choć ten który czasem się pojawiał naprawdę zadziwił mnie swoim potężnym zejściem. Być może z innymi kolumnami byłoby lepiej - tego nie wiem.

- NAD c356 bee - bardzo dynamiczny. Czuć jego moc grając nieco głośniej. Góra i środek dostosowana jest do niskich tonów. A tych nie brakuje !!! W niektórych nagraniach jest to jednak za bardzo "przebasowione" , na dłuższą metę chyba męczące. Generalnie w tej cenie jest to bardzo dobry wzmacniacz , być może potrzebuje innych kolumn.

- Cyrus One. Od razu napiszę że go zostawiłem, chociaż nie jest to ideał i nie jest pozbawiony wad. O ile w przypadku wcześniejszych wzmacniaczy z miła chęcią przesiadałem się z powrotem na mojego Nada 326 (to nie jest zły wzmacniacz, wg mnie dźwiękowo lepszy od 356) o tyle w przypadku Cyrusa został on już na szafce. Jest dynamiczny, dół jest obecny i nie męczący jak w 356, środek i góra poprawne (nie takie jak w AXR100 czy audiolabie ale lepsze niż w 326). Na razie jestem usatysfakcjonowany. Mogła by być dodana odrobina ciepła. Co do wad to : tragiczny "pilot" a właściwie wyrób pilotopodobny (w Audiolabie za pilota ocena maksymalna z możliwych), po włączeniu i uruchomienie się procedury startowej nie pamięta ustawienia poziomu głośności, ustawia się na zero i za każdym razem trzeba kręcić gałką. 

Co do drugiej zmiany - uświadomiłem sobie, że odsłuchy i osłuchanie się z różnymi sprzętami to podstawa. Tylko porównując 5 wzmacniaczy widzę jakie są różnice w dźwięku. To było na jednych kolumnach, a kiedy dojdą inne to możliwości i kombinacji jest tak wiele że ... ech szkoda nawet myśleć bo życia nie starczy.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, podpowiedzi w tym wątku a w szczególności S4home za porady na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...