Skocz do zawartości

Marantz 8006 a odtwarzacz sieciowy vs malinka


mrjan

Recommended Posts

Cześć, jestem na etapie zakupu zestawu stereo. Wybór padł na wzmacniacz Marantza 8006. Czy odtwarzacz sieciowy Marantza NA6006 to dobry wybór czy w waszej opinii szkoda pieniędzy i zainteresować się DAC i malinką/chromecastem? Żródło to Spotify i tv po optycznym

Edytowano przez mrjan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A można wiedzieć z jakimi kolumnami gra u Ciebie ten wzmacniacz? 

Jeszcze jestem na etapie wyboru: prawdopodobnie Dali Oberon 7, im dłużej szukam, czytam, słucham tym większy mętlik....

Dotychczas miałem okazję posłuchać: Cambridge Audio, Atolla i Marantza z kilkoma głośnikami i właśnie Połączenie Marantza z Dali przypadło mi najbardziej do gustu stąd z automatu pytanie o zestaw sieciowy. Jeśli w przyszlym tygodniu odsluchy na NAD i Yamaha ale jak dla mnie to ciezki temat ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to zacznij od doboru odpowiednich kolumn do wybranego wzmacniacza, to podstawa. Dali Oberon to dobre uzupełnienie elektroniki Marantz, chociaż oczywiście w podobnych przedziałach cenowych masz mnóstwo ciekawych alternatyw. Warto poświecić trochę czasu i wybrać najlepszy dla Ciebie zestaw. Z mojej strony dorzuciłbym koniecznie do listy wzmacniacz Audiolab 6000A do którego masz uzupelnienie w postaci odtwarzacza sieciowego 6000N. Koniecznie trzeba posłuchać francuskie wzmacniacze Advance Acoustics. Jeśli lubisz plastyczne, dobrze wypełnione granie, spójrz na hybrydę lampową Vincent SV-500.

Kwestia źródła sieciowego, google Chromecast lub malinka to rozwiązania tanie. Chromecast jest niezawodny, malinka potrafi zdenerwować, ale jest lepsza pod względem jakości dźwięku. Moim jednak zdaniem jeśli mamy w podobnym budżecie kupić np. malinkę i przetwornik, jakość dzwieku z odtwarzacza sieciowego nie będzie dużo gorsza, a komfort używania, stabilność na pewno na znacznie wyższym poziomie. Malinka lub Chromecast to najlepsze rozwiązania dla osób, które mają przetwornik i niedużym kosztem chcą rozbudować możliwości swojego systemu do funkcjonalności sieciowej.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...