Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do gramofonu


Patrycja Woźniak

Recommended Posts

Cześć,

jako prezent urodzinowy dla taty kupujemy gramofon. Niestety jesteśmy totalnymi laikami jeśli chodzi o tego typu sprzęty. Chciałabym, aby taki gramofon można było podłączyć do jakiś zewnętrznych głośniczków, żeby dźwięk był głośny i ładny. Jeśli kupię gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem to będę potrzebowała także wzmacniacza, aby taki gramofon podłączyć do głośników? Jak dokładnie wygląda sprawa z takim podłączeniem i co jest dokładnie potrzebne, aby można było korzystać w pełni z tego gramofonu. Czytałam troszkę o tym, że potrzebny będzie wzmacniacz, ale kompletnie się na tym nie znam. Na niektórych stronach jest mowa tylko o przedwzmacniaczu, na innych także o wzmacniaczu. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś mi to jakoś prosto wytłumaczył. Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja Woźniak jezeli gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy to w takim przypadku wzmacniacz do którego go podłączysz nie musi go mieć. Chodzi o to że poziom sygnału wychodzący ze standardowego gramofonu jest tak niski że zwykły wzmacniacz nie zdoła go wzmocnić na tyle żeby to normalnie grało. Tak czy inaczej do tego potrzeba jeszcze wzmacniacza i kolumn/ ewentualnie kolumn aktywnych. No chyba że gramofon będzie miał wbudowany przedwzmacniacz i wzmacniacz razem - tak jak kiedyś było jedno pudło z głośnikiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @InfernoCzyli jakiś zwykły wzmacniacz będę potrzebować jeśli kupię gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem? A czy ten wzmacniacz ma być jakiś konkretny? i czy do takiego wzmacniacza na spokojnie podłączę jakiekolwiek głośniki? Czy taki wzmacniacz to duży koszt? z tego co patrzyłam to wzmacniacze są w przeróżnych cenach. Myślę że nie potrzebuję jakiegoś bardzo profesjonalnego. Chodzi o to żeby można było podłączyć do gramofonu jakieś głośniki, żeby po prostu było trochę głośniej.
Kolumny aktywne to taki które już mają wzmacniacz? czyli kupując takie kolumny/głośniki z wbudowanym wzmacniaczem, nie ma potrzeby kupowania osobnego wzmacniacza?
Nie znam się na tym niestety, a nie chciałabym kupić czegoś nie tak.

Edytowano przez Patrycja Woźniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiliśmy koledze jako prezent taki zestaw, gra całkiem sympatycznie.

https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/Klipsch-R-15PM-Gramofon/503 tu są właśnie kolumny aktywne.

A jezeli wzmacniacz to gdy gramofon ma przedwzmacniacz to może być dowolny.

Rozumiem że skoro na prezent to raczej sprzęt nowy?

@S4Home może pomożesz w wyborze czegoś dość prostego bez nadęcia ? 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, wszystko mi się teraz rozjaśniło :)
Tak tak, sprzęt nowy:)

A jeszcze zastanawia mnie jedna rzecz - jeśli kupię gramofon z przedwzmacniaczem, do tego wzmacniacz to jest możliwość podłączenia pod niego takich głośników z kina domowego? Nie są to jakieś wybitne głośniki, ale czy dałyby radę?

Edytowano przez Patrycja Woźniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 12.09.2019 o 08:36, S4Home napisał:

No to z nowego sprzetu nie zbudujesz nic. :(

Gramofon to koszt od 600 zł (nie polecam) więc od właśnie 1000-1200 zł.

Aktywne kolumny to ok. 1500-2000 zł.

Jeśli mówimy o sprzęcie nowym, na prezent.

A wzmacniacz? Ile trzeba conajmniej wydać na taki w miarę dobry 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...