Skocz do zawartości

Wysokość powieszenia satelit i TV


krzysiexx04

Recommended Posts

Witam Szanowne Grono,

Mam do Was dwa pytania.

1. Na jakiej wysokości wieszać surround'y? W ogóle pytanie czy wieszać? Może proponujecie jakieś standy? Zdjęcie pokazuje w jakiej linii widzę to ja. Pytanie czy zaproponowane przeze mnie umiejscowienie jest zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami? Jeśli wieszamy surround'y to na jakiej wysokości? Poziom uszu/głowy czy trochę wyżej? A może dać je jeszcze szerzej?

W ciągu pół roku planuje wymienić cały zestaw na coś do 14k (5.1 + amplituner).

1.jpg.716b8fe31d3c418606fe443a13eb7c19.j

 

2. Na jakiej wysokości powinienem powiesić TV? Co mówią na ten temat ogólnie przyjęte zasady?

3.jpg.96af863bd62a0476d3547f5be928b533.j

 

Zdjęcie poglądowe salonu.

3.jpg.96af863bd62a0476d3547f5be928b533.j

 

Dziękuję za wszelkie sugestie, rady i opinie.

K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

satelity najlepiej umieścić (powiesić lub postawić na podstawach) w Twoim salonie na wysokości uszu, będzie to najbezpieczniejsze umiejscowienie, które zapewni Ci dobrą jakość i prawidłową przestrzeń. Telewizor powieś tak, aby środek ekranu był na wysokości oczu, oczywiście pewne odstępstwa od tego są dopuszczalne i nie wpływają na odbiór. Pamiętaj o głośniku centralnym, moim zdaniem lepiej minimalnie podnieść telewizor i umieścić głośnik centralny bezpośrednio pod telewizorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. A jeżeli chodzi rozstawienie głośników na szerokość? Jest okey? Jak już będę wieszać głośniki to powiesić je pod kątem 90 stopni czy skierować je lekko w stronę środka?

Cytat

Pamiętaj o głośniku centralnym, moim zdaniem lepiej minimalnie podnieść telewizor i umieścić głośnik centralny bezpośrednio pod telewizorem.

Tutaj masz na myśli to, żeby tv podnieść jeszcze bardziej niż na wysokość oczu, żeby zmieścić głośnik centralny pod tv? Czy wystarczy, żeby tv powiesić na wysokości oczu i potem głośnik od razu pod tv bez żadnych dodatkowych kombinacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, krzysiexx04 napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź. A jeżeli chodzi rozstawienie głośników na szerokość? Jest okey? Jak już będę wieszać głośniki to powiesić je pod kątem 90 stopni czy skierować je lekko w stronę środka?

Tutaj masz na myśli to, żeby tv podnieść jeszcze bardziej niż na wysokość oczu, żeby zmieścić głośnik centralny pod tv? Czy wystarczy, żeby tv powiesić na wysokości oczu i potem głośnik od razu pod tv bez żadnych dodatkowych kombinacji?

Szerokość jest OK po bokach kanapy. Najlepiej skieruj je w stronę słuchacza. 

Telewizor umieść tak, żeby bez problemu zmieścił się dobry głośnik centralny, to bardzo ważny kanał w kinie domowym. Jeśli to spowoduje lekkie podniesienie telewizora, nie będzie problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Postaw je na standach za narożnikiem. Ja tak mam i się sprawdza

Czyli sugerujesz, aby odsunąć narożnik i postawić/powiesić głosniki pomiędzy ścianą a narożnikiem?

 

Cytat

Najlepiej skieruj je w stronę słuchacza. 

htsetup2.jpg

W ten sposób jak na grafice? Czy zmniejszyć kąt i skierować je bardziej w stronę tv?

A tak na marginesie - polecacie jakieś dobre stojaki i dobrze wyglądające stojaki pod surround'y?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, rozumiem. Dzięki za pomoc w tej kwestii.

A czy jesteście w stanie zaproponować jakieś stojaki pod surround'y? Takie, żeby nie były jakieś masywne, a żeby wyglądały. No i oczywiście, żeby cena była rozsądna. :)

A jaka jest Wasza opinia na temat takich rozwiązań?

https://m.sklep.rms.pl/vogels-vlb-200-vlb200-uniwersalny-uchwyt-glosnikowy-2-szt
https://m.sklep.rms.pl/b-tech-bt77-bt-77-uniwersalny-uchwyt-glosnikowy-bialy-czarny-2-szt

Edytowano przez krzysiexx04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Markcox napisał:

jeżeli chodzi o wspomniane przez Ciebie uchwyty, to jedne i drugie są godne polecenia. Vogels ma trzymanie przód-tył, BTech trzymanie boczne- kwestia gustu. Osobiście użytkowałem BTech'a i polecam z czystym sumieniem. Do tej pory walają mi się gdzieś po chałupie, bo "przesiadłem" się na standy 

A czy ten uchwyt BTech'a poradzi sobie z takim kształtem głośnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ja tez. Robiłem u niego już kilka standów. Trzeba pilnować. Ja mam na miejscu. W sensie nie wysyłam tylko patrze co odbieram. I wtedy jest git.

W ciemno lepiej iść w Rogoz.

15 godzin temu, M.M.M. napisał:

Witajcie, pytanie odnośnie uchwytów dla Dali Zensor 1 z tiltem, muszę skierować je kilka stopni w dół i obrócić do środka. 

Vogels VLB200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...