Skocz do zawartości

Uniwersalne stereo do kompa/TV/komórki?


Tanis

Recommended Posts

Cześć, 

mam taką zagwozdkę i brak wiedzy, żeby ją jakoś ugryźć. 
Chciałbym kupić sobie do pokoju głośniki. W tej chwili mam jedynie głośniki połączone z komputerem, ale włączanie go za każdym razem, żeby puścić sobie muzykę do kotleta wydaje mi się bez sensu. Wymyśliłem, że kupię głośniki aktywne bezprzewodowe, żeby móc puszczać muzę ze spotify z komórki. Pomijając, że nie potrafię się zdecydować, czy powinien być to jakiś głośnik typu multiroom, głośniki aktywne, czy miniwieża z bluetooth, zacząłem równocześnie myśleć nieco bardziej przyszłościowo. 

Docelowo chciałbym doposażyć się w rzutnik. Być może skończy się na telewizorze, ale w każdym razie urządzenie, które pozwoli mi oglądać netflixa z kanapy, a nie na fotelu przed kompem. Ja wiem, że są teraz mądre telewizory z netlixem/youtubem, ale nastawiam się jednak na połączenie komputer-rzutnik, więc fajnie jakby głośniki współdziałały też z nim. W sensie z dźwiękiem z kompa po HDMI pod rzutnik/TV. I ogólnie muzyką z kompa. I ew. z konsolą? I ze streamingiem z komórki. Da się to jakoś ogarnąć? 

Może jakieś rozwiązania z wifi? 

 

Z góry dzięki za wszelkie rady i podsunięcie pomysłów jak działają poszczególne rozwiązania, bo szczerze nie miałem z tym nigdy do czynienia. Całe życie miałem tylko kompa/monitor/głośniczki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Ostatnio w naszym salonie pojawiły się ciekawe nowości, a wśród nich wzmacniacz Topping MX3, który w połączeniu z monitorami Heco Aurora 300 potrafi na prawdę zaskoczyć czystością dźwięku. W takim przypadku jest to zestaw, który nie zajmuje dużo miejsca, a zagra zdecydowanie lepiej niż kolumny aktywne za podobną kwotę. Topping MX3 to urzadzenie wielofunkcyjne, które posiada wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy z wejściami USB/optycznym/coaxialnym, moduł bluetooth, który przyda się w przypadku odsłuchu z telefonu, wzmacniacz słuchawkowy oraz stereo w klasie D.  Jeżeli chciałbyś zestaw połączyć z TV to oczywiście i w tym przypadku nie ma najmniejszego problemu, ponieważ Topping posiada wejście optyczne :)
Zapraszam do posłuchania tego maleństwa. 

Pozdrawiam
Szymon 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...