Skocz do zawartości

DAC w odtwarzaczu sieciowym czy DAC we wzmacniaczu?


Darek Barnat

Recommended Posts

6 godzin temu, Darek Barnat napisał:

No i czasami warto pójść do laryngologa na płukanie uszu 😉 To jak dodatkowe 5k PLN w sprzęt 😜

Albo do sklepu po single malt. Wartość sprzętu też rośnie :)

5 godzin temu, Tomasz S. napisał:

U mnie lampki z ciepłym światłem poprawiają akustykę o 100%, ale tylko wieczorem :D

Dokładnie. Inaczej odbierasz zupełnie dźwięk jak je widzisz co nie :) no tak działamy. Nie mamy się co oszukiwać.

Producenci to wiedza. Dlatego na audioshow wszędzie pachnie , śmierdzi świeczkami, jest ciemniej a kolumny są bajecznie podświetlone :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

A możecie mi coś wytłumaczyć.

Dla przykładu spotkałem informację, że np. chromecasta audio najlepiej łączyć poprzez mini toslinka a nie analogowe wyjście.

 

W b.bliskich planach u mnie jest amplituner, większość posiada tylko jedno wejście optyczne które muszę wykorzystać na połączenie TV. Mogę się oczywiście bawić w rozdzielacze itp ale to zawsze utrudnienie. Pozostają mi zatem tylko wejścia RCA, Coaxial i czasem audio in.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S4Home napisał:

Dlatego, że w ten sposób nie korzystasz z wbudowanego DAC, a dajesz szansę na wykorzystanie przetwornika cyfrowo analogowego w urządzeniu końcowym, czyli wzmaniaczu, amplitunerze itd. Przy połączeniu analogowym jesteś skazany na DAC w Chromecast Audio. 

Który jest słabszy albo inaczej poprawny w sprzęcie za 200 zł??

Wiim mini, Yamaha WXAD 10 czy IEAST M pro 30 to lepsza klasa streamerów? Sprzęt który u mnie obecnie wygrywa posiada niestety tylko jedne wejście optyczne które muszę wykorzystać na podpięcie TV więc muszę kombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arturro007 napisał:

To nie załatwi sprawy bo TV nie posiada RCA. Tak bym przesłał bezpośrednio do amplitunera.

Dlatego Tomasz S. zaproponował dodatkowy DAC do podłączenia TV.

 

Jako ciekawostkę dodam, że przy połączeniu Denona DNP-800NE i Wiima do Denona PMA-800NE mój subiektywny ranking był:

- najlepsze brzmienie DNP-800 przez RCA

- DNP-800 i Wiim po optyku brzmiały identycznie, ale trochę gorzej niż www

- Wiim przez RCA brzmiał dla mnie najsłabiej

 

Myślę, że na początek podłącz streamer/Chromecast przez RCA. W wolnej chwili potestuj czy jest różnica jak podłączysz po optyku i ewentualnie zacznij myśleć o dodatkowym DAC'u.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...