Skocz do zawartości

Opinie nt ONKYO TX-8270 + Magnat Shadow


milosz

Recommended Posts

Witam

Na wstępie zaznaczam iż jestem amatorem, któremu nie wystarczają głośniki z tv ;) Jakiś czas temu kupiłem soundbar z subem, ale jak dla mnie to porażka, byłem zawiedziony tym co "słyszałem", zatem sounbar został zwrócony.

Z tego co poczytałem i skonsultowałem to nie poszukuję kina domowego, myślę że na dłuższą metę zmęczyło by mnie.

Chcę wzmocnić dźwięk z tv oraz mieć porządny sprzęt stereo. Spodobały mi się niuasne w amplitunerach w postaci bt czy wifi.

Po dłużazych analizach wpadł mi amplituner Onkyo TX-8270

Chciałbym także prosić o pomoc w wyborze kolumn, proszę o opinie nt Magnat Shadow 207.

pomieszczenie ma wymiar 6x4m

jestem z Wrocławia, gdzie możnaby np. taki zestaw odsłuchać?

pozdrawiam

Edytowano przez milosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do Twojego salonu brałbym pod uwagę dwa amplitunery, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Jest to na pewno wspomniany Onkyo TX-8270 oraz niedawno wprowadzony do sprzedaży Denon DRA-800H. Obydwa urządzenia mają pełne wyposażenie, obydwa pozwalają na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video kablami HDMI i wyprowadzenie jednym kablem sygnału do tv. Dźwiękowo Onkyo jest trochę bardziej swobodne, analityczne. Denon natomiast zapewnia bardziej ciepły, gesty, plastyczny dźwięk podparty dobrym basem.

Kolumny - tutaj wybór jest ogromny. Na pewno Magnat Shadow 207 to dobry wybór, zapewniający duża uniwersalność takiego zestawu. Jednak jako alternatywa w podobnych kwotach na pewno warto spojrzeć na polska konstrukcje Pylon Audio Pearl 27 lub serie wyżej Sapphire. Jeśli tylko budżet pozwoli, koniecznie spójrz na Heco Aurora 700.

Jeśli jechałbyś w naszym kierunku, zapraszam serdecznie na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi konfiguracjami na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie Denona na pewno nie odsłuchasz ani Onkyo ani Denona, a już w ciemno Ci powiem co zaproponują :P:P

W tym budżecie oraz pomieszczeniu to dobry zestaw.

Onkyo 8270 to praktycznie 8250 tylko z HDMI. Potrzebujesz go koniecznie? Jeśli tak to do gry wchodzi jeszcze nowy Denon DRA 800. Tu masz test:

 

Co do kolumn to Shadow 207 świetnie wypadają pod kątem cena jakość.

Jeśli lubisz ciepłe basowe granie to polecam. Zwiewnie, zagrają np Tannoy V4 albo coś pośredniego Melodika BL40MKIII.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny sprzetu.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Jeśli jechałbyś w naszym kierunku, zapraszam serdecznie na odsłuchy

Dzięki za zaproszenie, zacznę lokalnie, ale 200km to w sumie też nie tak daleko ;)

2 godziny temu, S4Home napisał:

Onkyo 8270 to praktycznie 8250 tylko z HDMI. Potrzebujesz go koniecznie?

 

 

Może nie jest to warunek konieczny, ale funkcja ARC byłaby przydatna przy oglądaniu tv, a założenie jest takie, że stereo ma też współgrać z tv. Fakt, że w prostym rachunku wymaga to dopłaty ~500 zł...

 

Czy w Oknyo Bluetooth działa dwukierunkowo tj. wysyłanie dźwięku na amplituner jak i z niego np. na słuchawki bezprzewodowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

No widzisz. 

Kwestie arc z telewizora ogarniesz kablem optycznym. Tu HDMI nie jest ci do niczego potrzebne. 

Więc do boju wkracza np Yamaha rn602 ktora jako jedyna na dwukierunkowo bluetooth, z tych tańszych modeli :)

Widzisz jak warto pogadać

Czyli łącząc tv z yamahą 803 za pomocą kabla optycznego uzyskam funkcjonalność że podczas włączania tv automatycznie włączy się ampl a zmniejszając głośność pilotem od tv będzie się zmniejszała głośność dźwięku puszczonego przez ampl  ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fiedek14 napisał:

Czyli łącząc tv z yamahą 803 za pomocą kabla optycznego uzyskam funkcjonalność że podczas włączania tv automatycznie włączy się ampl a zmniejszając głośność pilotem od tv będzie się zmniejszała głośność dźwięku puszczonego przez ampl  ?

 

też tak zrozumiałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, milosz napisał:

Czyli w takim razie rola HDMI sprowadza się tylko do spięcia kilku urządzeń (np. DVD, konsola itp) w amplituner i wyjscie jedym kablem na tv - słowem ograniczenie kabli, tak?

To jedno, druga sprawa to urządzenia które nie posiadają żadnego innego wyjścia. A to jest coraz bardziej popularne. PS4.

9 godzin temu, fiedek14 napisał:

Czyli łącząc tv z yamahą 803 za pomocą kabla optycznego uzyskam funkcjonalność że podczas włączania tv automatycznie włączy się ampl a zmniejszając głośność pilotem od tv będzie się zmniejszała głośność dźwięku puszczonego przez ampl  ?

 

Prawie, bo HDMI posiada funkcje Control której nie posiada optyk. Zatem amplituner nie włączy się sam. Głośnością steruje się na amplitunerze. W tym przypadku TV jest źródłem jedynie dźwięku.

Aha zaznaczmy jeszcze jedną kwestię. Nie wszystkie urządzenia współpracują ze sobą na 100% po HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Prawie, bo HDMI posiada funkcje Control której nie posiada optyk. Zatem amplituner nie włączy się sam. Głośnością steruje się na amplitunerze. W tym przypadku TV jest źródłem jedynie dźwięku.

hehe - modelowy przykład kiedy "prawie" robi kolosalną różnice .

Stosując podłączenie między ampli a TV za pomocą kabla optycznego ARC : NIE uzyskam funkcjonalność że podczas włączania tv automatycznie włączy się ampl a zmniejszając głośność pilotem od tv NIE będzie się zmniejszała głośność dźwięku puszczonego przez ampl .

 

i teraz zrozumiałe :)

 Ampli stereo HDMI jest dla mnie "sexy" tylko dlatego , ze te funkcjonalności są czyli nie potrzebuję kolejnego pilota i każdorazowego włączania ampli po włączeniu TV :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie kolosalna. Bo podstawowa funkcja jest przesyl dźwięku. Stąd prawie. 

24 minuty temu, fiedek14 napisał:

Ampli stereo HDMI jest dla mnie "sexy" tylko dlatego , ze te funkcjonalności są czyli nie potrzebuję kolejnego pilota i każdorazowego włączania ampli po włączeniu TV :) 

Rozumiem i nie walczę. Bądź jednak przygotowany że coś może nie grac tak idealnie że sobą. Dlatego zachęcam do wypożyczenia i wypróbowania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co będzie jeszcze łączyło te dwie funkcje lepiej niż denon i onkyo 8270 , które grają wyraźnie słabiej od yamahy 803 ? ( pisząc 2 funkcje mam na myśli dobrą muzykalnosc stereo z łączem hdmi)

Arcam solo Music 2.1 ? 

Macie jakieś doświadczenie, opinie o tym all-in-one ? Teraz w cenie 4999 więc już robi się naprawdę konkurencyjny

 

A może jest coś jeszcze?

Edytowano przez fiedek14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo nie osiąga BT dwukierunkowego (napisał Ci to s4home w czwartek) , taki BT z całej trójki (onkyo, denon, yamaha) posiada tylko ta trzecia. 

Dźwięk będzie się włączał na kolumny jeżeli tak połączysz kablem HDMI, ale pilotem telewizora będziesz mógł przełączyć żeby szedł on przez głośniki tv A nie urządzenie zewnętrzne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie nie czytasz co Ci do końca wysyłamy :/

Arcam Solo to dobre kombo, ale moim zdaniem to jednak urządzenie all in one i posiada jego wady.

Obecnie lepiej grający model od 803 z HDMI to niestety tylko Arcam SR250. A nie wiem czy on ma w ogóle funkcję Control

Myślałeś może o jednym pilocie który zastąpi Ci wszystkie?

Takie piloty są dostępne w formie aplikacji coraz częściej tudzież jakiś logitech. Wtedy nie jesteś skazany na HDMI,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o Onkyo, bez wskazywania konkretnego modelu, interesuje mnie czy amplitunery tego producenta posiadają tę funkcję. Rozumiem zatem, że żaden model tego nie posiada.

o jednym pilocie to swoją szosą, ale w obrębie posiadanych juz pilotów, bez ew. aplikacji czy innego pilota all-in-one

w tym momencie pozostaje mi zastanowić się czy dopłacać do hdmi. na tym forum czytałem, w innym temacie, jak ktoś się skarżył na widoczne pogorszenie jakości obrazu przepuszczanego przez amplituner, może to być prawdą?

chcąc uruchomić zestaw stereo muszę (w przypadku polączenia przez kabel optyczny tv <-> amplituner) za każdym razem ręcznie uruchomić ampl i ustawić źródło na amplitunerze, tak?

jak z jakością dźwięku wysyłanego z tv? gdzie będzie lepszy dźwięk - z dekodera przez tv wysyłany na amplituner poprzez optyk czy też z dekodera na amplituner poprzez hdmi?

Edytowano przez milosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, milosz napisał:

w tym momencie pozostaje mi zastanowić się czy dopłacać do hdmi. na tym forum czytałem, w innym temacie, jak ktoś się skarżył na widoczne pogorszenie jakości obrazu przepuszczanego przez amplituner, może to być prawdą?

nie spotkałem się z tym przy 8270. Zjawisko znane w tanim amplitunerze kinowym pewnego producenta. Ale w tym stereo było ok. Trzeba by podpytać autora który zawarł taką treść.

13 godzin temu, milosz napisał:

chcąc uruchomić zestaw stereo muszę (w przypadku polączenia przez kabel optyczny tv <-> amplituner) za każdym razem ręcznie uruchomić ampl i ustawić źródło na amplitunerze, tak?

Tak, chyba że poprzednio było to samo źródło. Wtedy wystarczy go tylko włączyć, źródło będzie wybrane.

13 godzin temu, milosz napisał:

jak z jakością dźwięku wysyłanego z tv? gdzie będzie lepszy dźwięk - z dekodera przez tv wysyłany na amplituner poprzez optyk czy też z dekodera na amplituner poprzez hdmi?

Ta sama. Bo bitrate jest taki sam. HDMI ma zdolność do przesyłania sygnału wyższych częstotliwości, ale TV tego nie wypuszcza. Więc tu będzie to samo. Różnica może być jedynie w poziomie głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, milosz napisał:

Zacząłem poważniej zastanawiać się nad tym 8250, bo doplata za hdmi trochę kosztuje. I teraz pytanie jakby zestawić Onkyo 8250 vs Yamaha R-N602 ? Jak dźwiękowo wypadają? Nie ukrywam, że ten dwukierunkowy bt jest niby dodatkiem ale istotnym.

To wszystko zalezy od tego jaki dzwiek lubisz. Onkyo spokojne, a Yamaha gra skrajami pasma. Napisz jakiej muzyki sluchasz albo czego konkretnie oczekujesz. Z tego Twojego posta wynika, ze wybor juz podjales i bedzie to Yamaha wiec tu dochodzi kwestia dopasowania kolumn.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a wg mnie bliżej mi do Onkyo, choć mówię tylko na podstawie przeczytanych testów i opinii :) 

co do tego czego słucham to głównie rock, choć nie zamykam się na ten jeden gatunek. 

z pewnością taki zestaw nie będzie grany na max. Preferuję konkretne brzmienie.

będę także wykorzystywał zestaw do filmów, dlatego też zastanawiam się nad hdmi ale chyba jednak to rozwiązanie odpuszczę.

znajdę gdzieś bezpośrednie porównianie tych dwóch amplitunerów tj 8250 i R-N602?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem gdzieś takie zestawienie, musisz poszukać.

Funkcyjnie to praktycznie to samo. Yamaha zyskuje na 2 kierunkowym BT.

Dźwiękowo Yamaha gra swobodniej, bardziej skrajami pasma, Onkyo jest spójne, mniej żywe, a bardziej melodyjne.

Aplikacje są podobne chodź inne, do przyzwyczajenia. Nie ma z nimi problemu.

Żeby było Ci trudniej podjąć decyzję dokładam Cambridge AXR100 :)

Zapraszam bo mamy je wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, za trzeciego kandydata dziękuję ;) Chętnie porównam w domu Onkyo 8270 (bo skoro 8250 jest bardzo podobne w odsłuchu to sprawdzę czy hdmi przyda się) z Yamahą R-N602

Co do kolumn to te Magnaty myślę, że odpuszczę na rzecz Heco Aurora 700 - z tego co czytma to warto dopłacić, a zamierzam zakupić na dłuższy czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...