Skocz do zawartości

Nad i audiolab czy ca cxa80


Motylferbi

Recommended Posts

14 godzin temu, Q21 napisał:

Nie zmieniaj, w Twojej konfiguracji i preferencjach niekoniecznie będziesz zadowolony. Jeśli chcesz iść zdecydowanie do przodu, poszukaj innego wzmacniacza, chociaż moim zdaniem większy progres uzyskasz przy zmianie kolumn.

Tez jestem tego samego zdania wzmacniacz zostaw i zmien kolumny.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi je troche sprzedac bo pewnie za duzo za nie dostane pomimo iz maja 2 lata i sa jak salonowe.

Mam jeszcze pytanie. W tym zestawie mam tez Chromecast audio. Jak najlepiej je podlaczyc by jakosc dzwieku z niego byla najlepsza?

1 Bezposrednio do Wzmacniacza jack-jack

2 ewentualnie jack-2rca?

3 Czy moze do Daca optycznym mini toslink-toslink

4 ewentualnie mini jack - coax?

 

W Dac mam tylko po jednym wejsciu coax i optycznym a chce jeszcze tv podlaczyc do niego tyle ze tv ma wyjscie wylacznie optyczne i nie chce mi sie co chwila przepinac kabli.

Edytowano przez Motylferbi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Motylferbi napisał:

Słuchałem 1 i 2 gdyz optyk mialem zajęty od tv. Jest tylko jedno optyczne jak pisalem i musze przepisać za kazdym razem  ::/ nie ma jakiejs innej opcji bez przepinania? Szkoda ze dac nie ma dwoch optycznych wejsc.. 4 rozumiem nie mozna jakos wykorzystać.? Z tv badz cheomecastem?

Kup sobie TAKI konwerter i puść TV po coax do DACa, a Chromecasta bezpośrednio po optyku. Sam stosuje takie rozwiązanie do TV i działa bezproblemowo. 

Ewentualnie TAKI switcher.

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz o cos takiego mi chodzi wlasnie. Tylko teraz tak.

Rzecz jasna z chromecasta dźwięk bedzie lepszy niz z tv. A wg mojej wiedzy w dacu wejscie lepszej jakości to coax niz optyczne.

Zatem na moj rozum czy nie lepiej takim konwerterem podłączyć chromecasta do coaxa a tv puscic gorszym optykiem? Czy bez roznicy. Jestem bardzo ciekawy opinii kogos krowie na tym zna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkretnego urządzenia. Trzeba by połączyć pod analizator i pomierzyć. Czasami coax wychodzi ciut lepiej niż optyczny ale to nie jest regułą. Na forum ASR nie znalazłem testów tego modelu.
 Z drugiej strony wprowadzając dodatkowy konwerter w torze narażamy sygnał na kolejne zniekształcenia (dlatego zaproponowałem podpiąć pod konwerter TV zamiast chromecasta). Najlepiej będzie przetestować taką i taką opcję choć szczerze wątpię czy usłyszysz jakąkolwiek różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem jeszcze taki konwerter z toslink na 2xrca tyle ze wtedy trzeba bezposrednio do wzmacniacza stereo podłączyć. Domyslam sie ze teoretycznie lepszy dźwięk uzyskam przez dac No ale pewnosci nie mam.

W sumie to ciekawy jestem czy dac poprawi jakość dźwięku z tv poprzez taki konwerter w porownaniu do połączenia tv ->konwerter->wzmacniacz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest coś na lokalnych serwisach aukcyjnych? Nie szukałem.
Nigdzie nie napisałem, że dodatkowy konwerter może cokolwiek poprawić :) Co najwyżej nie pogorszy go na tyle, żeby było to słyszalne. Dlatego zaproponowałem, żeby to TV podpiąć przez konwerter, a chromecasta bezpośrednio (bo zakładam, że to z niego chcesz uzyskać najlepszą jakość dźwięku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...