Skocz do zawartości

Dekoder nc+ 4K podłączony do RZ830 problem


Piotr1

Recommended Posts

Witam 

Przedłużając umowe z NC+ dostałem dekoder 4K i mam problem z podłączeniem. Zaznaczę że w dekoderze zmieniona rozdzielczość do full HD bo taki mam na razie TV i podłączony bezpośrednio do TV działa prawidłowo , a podłączony tym samym kablem przez Rz830 mam niebieski ekran i jakaś informacja o HDCP 2.2 . Poprzedni dekoder śmigał na tych samych kablach i ustawieniach bez problemu 

IMG_20190913_181800.jpg

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego:

1. Kabel hdmi łaczący dekoder z amplitunerem wepnij w port 6 lub 7
2. wejdź w ustawienia zaawansowane amplitunera (Imput/Output Assign)
3. wejdź w ustawienia HDMI INPUT
4. wejdź w ustawienia CBL/SAT
5. zmień z HDMI 2 (HDCP 2.2) na hdmi 6 lub 7 ( w zależności w który port wpiołeś hdmi z dekoderem)
6. zaakceptuj i wyjdź z menu
7. włącz z pilota CBL/SAT 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr1 napisał:

spróbuje kupić jakiś nowszy kabelek HDMI ,

Myślę że może tu nie pomóc.

 

16 godzin temu, Piotr1 napisał:

Zaznaczę że w dekoderze zmieniona rozdzielczość do full HD bo taki mam na razie TV

I to może być powód,czyli tv. Przeczytaj to:

https://support.roku.com/en-gb/article/230317588-why-is-hdcp-2-2-important-to-playing-4k-ultra-hd-or-hdr-content-

 

Wydaje mi się że wina leży po stronie telewizora

https://www.nigelayen.com/technology/hdcp-problems-with-bell-4k-receiver/

Cytat z innego forum:

W skrócie - hdcp 2.2 powinno być obsługiwane przez wszystkie urządzenia w łańcuchu dekorer-amplituner-tv (lub dowolnym innym), inaczej sygnał zostanie "zatrzymany" na ostatnim kompatybilnym urządzeniu.
W moim przypadku TV nie spełnia warunku. Dekoder dogaduje się z amplitunerem i negocjuje hdcp2.2, a ponieważ TV nie umie, wiec dostaje od najbliższego urzadzenia (amplitunera) infomację, że nie można wyświetlić obrazu z tego powodu.
W momencie gdy wpinamy dekoder bezpośrednio do TV, dekoder wykrywa, że TV nie umie hdcp2.2, więc go nie używa - zmienia przy tym tryb z 4K na FHD. Ale działa z punktu widzenia użytkownika końcowego - na TV mamy poprawy obraz i dzwięk. Powyższe powinno również działać dla TV 4K (lub pseudo-4K), które nie obsługują hdcp2.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam problem z autopsji.

Jest to niezgodność protokołu HDCP i ustawienia na amplitunerze nie pomogą. Mam to samo.

Podłącz dekoder bezpośrednio do TV. Powinien się uruchomić. Wtedy zobacz czy w funkcjach nie ma możliwości wyłączenia HDCP 2.2, tudzież zmiany na starszą wersję. Jeśli taka funkcja będzie to możesz z powrotem przepuścić sygnał przez RZ830.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała się ciekawa rzecz , bo kupiłem nowe kable hdmi i spróbowałem podłączyć przez ampli i zaskoczyło i działało prawidłowo do momentu kiedy to chciałem przepiąć kable za szafką i wszystko w łeb wzięło. I teraz nie wiem co zrobiłem i czemu za pierwszym razem zadziałało . 

Co do opcji wyłączenia HDCP 2.2 to takiej możliwości nie znalazłem i podłączyłem bezpośrednio dekoder z TV a drugim kablem HDMI podłączyłem ampli z TV i dzwięk z dekodera  idzie mi na tv a z tamtąd przez ARC  do ampli . Sam sie zdziwiłem bo kabel optyczny kupiłem. 

I pytanie czy lepiej zostawić tak jak jest , czy jednak podłączyc przez optyka ?

Edytowano przez Piotr1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...