Skocz do zawartości

Dobrej jakości zestaw audio w dobrej cenie, również nadający się do kina domowego


pilnik

Recommended Posts

Witam wszystkich,

nie jestem audiofilem, jednak chciałbym mieć dobrze grający zestaw domowy :) Jak każdy  Dlatego zwracam się do ekspertów. Może moje pytania zabrzmią głupio, ale od lat nie jestem w temacie sprzętu audio.

Z uwagi na to, że jestem leniwy, chciałem wymienić amplituner na coś nowszego z Airplay 2, co też mogłoby służyć do odtwarzania kina domowego. Czy możecie coś polecić?

Z tego co pamiętam, kiedyś sprzęt do kina domowego odbijał się bardzo na jakości odtwarzania audio. Czy nadal tak jest?

Mam kolumny BMN B2, które były kiedyś reklamowane jako sprzęt z wyższej półki za cenę z niższej. Nie wiem czy to był tylko marketing... 
Mamy teraz zatrzęsienie w miarę dobrze grających, małych kolumn. Jeżeli nie chcę robić koncertów w domu, to czy jest sens wymienić stare kolumny na coś nowego w większej ilości?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w jakim metrażu ma to grać? Czy bardziej zależy Ci na odsłuchu stereo czy kinie domowym (proporcje)? Czy chcesz do tego podłączyć CD, gramofon czy też bardziej zależy Ci na serwisach streamingowych typu Tidal czy Spotify? Odnośnie kolumn nie wypowiadam się bo ich nie znam. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sprzęt stereo to nadal stereo. Efektów kinowych z tyłu głowy nie zrobi choćby nie wiem co :P

Ale tak nadal tak jest, jeśli miałeś już stereo, przesiadając się na kino usłyszysz spadek jakości.

Chyba że bawimy się w zewnętrzne końcówki mocy czy też wzmacniacze. Jaki budżet? Jakie pomieszczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...