Skocz do zawartości

kino typu "soundbar"


Motonick

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przeglądając pobieżnie zasoby nie znalazłem tematu istotnego z punktu widzenia przeciętnego Kowalskiego, zamieszkującego typowe M3. Jak pogodzić małe pomieszczenia z oczekiwaniami na miarę sali kinowej. Czy można osiągnąć przyzwoitą jakość dźwiękową (stereo hifi) i filmową (5.1) posługując się bajerancko wyglądającymi urządzeniami typu "soundbar"? Osobiście zastanawiam się nad kupnem jednego z modeli: PHILIPS HTS6100 lub Samsung HT-X810. Firmowe reklamy nie są obiektywne, dlatego postanowiłem na tym forum zadać pytanie, czy testowaliście takie cuda i możecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Ceny są na podobnym poziomie, więc który emituje lepszy dźwięk?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Z urządzeń tego typu bawiłem się Tym Samsungiem oraz projektorami dzwiękowymi Yamahy i Denona.
Samsung jako jedyny z zestawów miał wbudowany niestety napęd DVD, oczywiscie zwydziwiany szczelinowy, bardzo niechętnie wsysał płyte, kiedy w końcu ją przyjał to już w nim została i tyle z testów... ale sadze że i tak jest lepszy niż Philips producent dobrych ale golarek :>

Projektor dzwięku denona DHT FS 3 To już urzadzenie poważne i dopracowane, Efekt bardzo w porzadku, potrafiłem sobie przez moment wmówić że słysze dzwięk za sobą icon_wink.gif Tylko że urzadzenie sprawdza sie w filmach, muzyki na tym słuchać nie powinno się. Zaletą urzadzenia jest że nie wymaga do działania odbicia od ścian. i sprawdzi sie tylko w naprawde małym pomieszczeniu, aha no i wymaga zewnetrznego odtwarzacza DVD (zaleta) Kosztuje teraz po obniżce 2999zł

Projektor Yamahy któryś pośredni model , tez sprawiał dobre wrażenie, na pewno dzwiek mocniejszy niż w Denonie z tym że wymagał dodatkowego Subwoofera i oczywiscie też odtwarzacza. Co podnosiło też cene ;> (Denon ma subwoofer w zestawie) Z tym ze sprzet ten testowałem w warunkach dużej hali sklepowej w której to było ciezkie gdyż cały myk polega na odbijaniu sie dzwięków od ścian.

Gdyby samsung zadziałał pewnie byłby "w miare" porównywalny.

Osobiscie uwazam że te urzadzenia są może i ciekawe ale i tak sa tylko namiastką kina domowego a kosztują tyle co prawdziwy zestaw.
Sa to brutalnie mówiąc rozwiązania dla facetów którym żona zabrania kupna prawdziwego sprzętu :] To naprawde jest czeste icon_biggrin.gif
A w małym pomieszczeniu łatwiej rozprowadzić okablowanie i nie trzeba dużo wydać żeby uzyskać fajny efekt, prawdziwy a nie wirtualny icon_wink.gif
Ale jeżeli już to najlepiej spróbować z Denonem bo nie sadze zeby ktoś chcący projektor miał do dyspozycji puste sciany dla odbić dzwieku icon_wink.gif

Co do projektorów jeszcze Yamahe mieliśmy jedną sztuke, cieszylismy sie ze poszła i wiecej nie zamawiamy, Denona mamy jedną sztuke od ponad roku i leży sobie spokojnie, przez ten czas chyba jedną sprzedaliśmy gościowi który wprost mówił że mu bardziej zalezy na wygladzie niż efekcie który uzyska wiec sami rozumiecie ;P

Myślę że jeżeli ktoś nie ma absolutnie możliwosci na głośniki efektowe to najlepiej sprawdzą się w tym przypadku kina 2.1 .... i tutaj najlepsza opcja to

ONKYO LSV - 501 - cena ~2000zł naprawde fajna sprawa.
DENON S 102 -cena ~3000 troszke może lepszy dzwiek i wykonanie ale nie wiem czy warte 1000zł wiecej :>


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zdecydowałem się na Samsunga i muszę stwierdzić, że dźwięk jest naprawdę przyzwoity z potężną dawką basów. Na szczęście można je w pewnym zakresie wyciszyć. Samsung HT-X810 wypada najlepiej pracując jako kino domowe, pamiętając, że jest to tylko system 2.1 z Virtual Surround, Smart Tom V-Sound, oraz P-Bass, które polepszają głębię dźwięku i imitują dźwięk przestrzenny.
Kupiłem go na allegro i niestety nie mam instrukcji PL, gdyby ktoś takową posiadał to proszę dać znać.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W ramach świątecznych prezentów dla potrzebowskich załączam instrukcję PL do kina domowego XT-X810, nie znajdziesz jej na stronach samsunga.pl. Mam je dopiero od niedawna, lecz nadal zaskakuje mnie potężnym dźwiękiem. Zestaw wspaniale przystosowano do pracy jako kino domowe, natomiast do słuchania muzy zmniejszyłem sobie ustawienia subwoofera o 6dB i jest OK! Polecam takie rozwiązanie dla każdego, komu przeszkadzają kable oraz szuka rozwiązań nowatorskich i świetnego designu. Pozdrawiam icon_wink.gif

Samsung_X810_POL.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...