Skocz do zawartości

Słuchawki brak basu (subwoofer milczy)


Recommended Posts

Cześć, Jestem świeżo po zmianie głośników. Podłączyłem Logitech Z906 wszytko gra pięknie, bas rewelacja (podłączone optycznie), ale pojawił się inny problem. Jak zaczynam grać i zakładam słuchawki to brak w nich basu. Robiąc "Testuj" na 5.1 widzi wszystkie głośniki, subwoofer reaguje graficznie, niestety nie wydaje żadnego dźwięku. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, nie wiem co to może być. Pomóżcie. Dzięki.

PS. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałeś :)

g.JPG

g2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za reakcję. Tak jak wspomniałem, wczoraj zmieniłem głośniki z Z506 na Z906. Do tej pory wszystko było ok z tą różnicą, że stare głośniki były podłączone na 3 jack, a te nowe podłączone są optycznie. Słuchawki podłączałem zawsze do przedniego panelu i PC ja automatycznie wykrywał. Najciekawsze jest to że testowałem różne wersje i ciągle jest to samo czyli w ogóle odłączyłem głośniki, sprawdzałem na dziecka słuchawkach (też ma Hyper X Cloud) i żadnej różnicy subwoofer milczy w słuchawkach choć na głośnikach gra rewelacyjnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyper X Cloud to słuchawki stereofoniczne. Nie ma w nich żadnego subwoofera, ani głośników tylnych, nie mówiąc o centralnym, którego w żaden sposób w słuchawkach pomieścić się nie da. Jeśli używasz do nich dedykowanego układu pod USB, to on ma własne sterowniki i działa jak osobna karta dźwiękowa. Wtedy możesz liczyć na wirtualne efekty dźwięku przestrzennego, generowane przez układ dźwiękowy.  W przypadku karty ćwiekowej wbudowanej w płytę główną. lub innej karty dźwiękowej ze złączem do panelu przedniego powinna być obsłucha dla dźwięku stereo na słuchawki i wielokanałowego dla wyjścia z tyłu komputera. 

Niektóre oprogramowania układów dźwiękowych przewidują możliwość podłączenia małych głośników komputerowych i wtedy odcinany jest bas którego nie będa one przetwarzać. Jeśli wtedy podłączysz słuchawki , wtedy nie będzie tego basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...