Skocz do zawartości

Dźwięk stereo z głośników tylnych.


Mateusz Kowalski

Recommended Posts

Witam, czy istnieje w ogóle amplituner kina domowego, który by pozwolił odtwarzać dźwięk stereo w glośnikach  surround? Mam na myśli opcję wyboru głośniki  frontowe/ głośniki tylne. Chodzi mi o to, że czasem mam ochotę posłuchać ciszej  radia, czy muzyki więc fajnie by było zrobić to na glośnikach tylnych- w moim przypadku będą to Elac  Debut B6.2 

Jeśli taki amplituner nie istnieje, to jaką alternatywę można zastosować w tej kwestii? 

Edytowano przez Mateusz Kowalski
Korekta błędów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jakiś niski model Onkyo I to w stereo. Sprzęt dopiero kompletuje. Czekałem na jakaś fajna promocje na denona 3500h Ale jak na razie bez szału (mieszkam w Niemczech) ostatnio był tu na promocji za jedyne 300 ojro pioneer vsx-lx303 I się zastanawiam, czy warto do denona dołożyć drugie tyle. Zwłaszcza, że pioneer ma dobre oceny jeśli chodzi o cene/jakość i dodatkowo ma wbudowanego chromecasta co nie ukrywam, że jest bardzo fajna funkcją. 

Edytowano przez Mateusz Kowalski
Korekta błędów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Denonie możesz puścić sygnał na stereo 5.x, a następnie wyciszyć pojedyncze kanały (przednie i center) i zostawić sobie tylko tylne. Więc jest to do zrobienia.

EDIT: Chyba się pośpieszyłem, należy zweryfikować jeszcze czy w stereo 5.x sygnał idzie ten sam do wszystkich głośników czy jest jakoś miksowany, jeśli mix to niestety to rozwiązanie nie do końca jest wskazane bo tracisz sygnał z głośników wyciszanych.

Edytowano przez Anubarak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo taka modyfikacje robi się per źródło (przynajmniej tak jest w Denonie). Więc z głównym podziałem film/muzyka nie ma problemu. Trzeba po prostu znaleźć "niużywany" intput i tam zrobić sobie taka modyfikacje, po to by bez problemu przelaczyc sie pozniej na film czy inny kanal do muzyki np. stereo. Z radiem jedynie moze byc problem, bo tu input chyba bedzie tylko jeden, wiec faktycznie trzebaby zmieniac usatwienia jesli chcialoby sie z powrotem miec dziwek na frontach.

Do radia i cichego sluchania kosztem dynamiki w zupelnosci to rozwiaznie wystarczy, a takie zalozenie podał autor watku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2019 o 11:09, Anubarak napisał:

No nie do końca, bo taka modyfikacje robi się per źródło (przynajmniej tak jest w Denonie). Więc z głównym podziałem film/muzyka nie ma problemu. Trzeba po prostu znaleźć "niużywany" intput i tam zrobić sobie taka modyfikacje, po to by bez problemu przelaczyc sie pozniej na film czy inny kanal do muzyki np. stereo. Z radiem jedynie moze byc problem, bo tu input chyba bedzie tylko jeden, wiec faktycznie trzebaby zmieniac usatwienia jesli chcialoby sie z powrotem miec dziwek na frontach.

Do radia i cichego sluchania kosztem dynamiki w zupelnosci to rozwiaznie wystarczy, a takie zalozenie podał autor watku.

Hmm nigdy nie miałem denona, A brzmi to całkiem interesująco Ale też I dość skomplikowane. Można prosić o jakieś instrukcje gdzie jest to opisane krok po kroku? Dla amatora. Dziękuję za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...