Skocz do zawartości

problem z kinem domowym samsung


centerek

Recommended Posts

witam!

mam następujący problem z kinem domowym Samsung HT-Tz315R, kino zakupiłem w sieci euro .zestaw nie odtwarzał dźwięku przez wszystkie głośniki z mp3 i aduio z płyty cd, radio fm -(grało prez 2 bez woofera-nie było zadnych ustawien aby porzełaczyc je na 5) był prawidłowo podłączony kabel hdmi -a filmy dvd ''szły'' przez wszystkie głośniki .telewizor to sasmung le 37a559 podłaczony z kinem przez hdmi, probowałem podłączyć kino z tv na wsz mozliwe soposoby euro coaxial a dzwiek dalej przez 2 glosniki , i nic , kino oddałem .zwrocili pieniadze
proszę o pomoc ponieważ chcę nadal zakupić kino domowe w cenie do 1, 5 tys napiszcie p[rosze jak podłaczyc zestaw z tv i jaki zestaw polecacie -przeznaczeniem ma byc dvd, divx , mp3 i oczywiscie tv przez kino(posiadam dod odbiornik cyfrowy vectry -z wyjsciami coaxial i optycznym -tez podlacczane przez w/w i nic).
proszę o pomoc czy lepiej kupic jakis model z wyzszej polki czy amplituner ,w sklepach zero fachowosci i odpowiedzi alez oczywiscie odtwarza, czy tonormalne ze nie gra audio przez wsz głosniki i mp3,dodam ze kiedys mialem stare kino sony i laczone przez euro i grało na 5 głosnikow plus woofer.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale co porponujesza ta kwote do 2 tys ,zalezy mi na dzdwięku z plyt ,z mp3 oraz na tv przez kino , oczywiscie bardziej na divixie i xvid niz na samyym dvd, jak zlozyc pozadny zestaw czy lepeij tak jak sugerujecie kupic zestwa zmpli +dvd denon i kolumny jbl ale to grubo powyzej 3 tys wychodzi nawet bez woofera!jak polaczyc takizestaw z tv optyczny wyjsciem czy euro ?obraz idzie chyba przez hdmi, co sie stanie jesli bedzie jeszcze euro? pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie natrafiłeś na fachową pomoc w sklepie (tej sieci w której kupiłeś kino) nie ma sie co dziwić. Niestety, taka jest rzeczywistość icon_cry.gif

Ad theme;
Jeżeli DVD ma ścieżkę dżwiękową nagraną w 5.1 to usłyszysz dźwięk ze wszystkich głośników. Ale płyty audio, DVX, mp3 to formaty dwukanałowe (STEREO) i usłyszysz tylko z dwóch.
Jeżeli chcesz z formatu 2 kanałoweko zrobić 5.1 ( czego nie polecam ) musisz zmienić tryb ze stereo, na np. Dolby Pro Logic, wtedy będzie dźwięk wszędzie.
Nie jestem do końca pewien jak wygląda sprawa z cyfrowym tunerem. Mimo iż posiada Coaxial i Optical, może dekodować sygnał tylko 2 kanałowo i wtedy DD 5.1 nie uzyskasz. Tylko niektóre filmy są nadawane w formacie Dolby Digital 5.1
TV z tym Samsungiem podłączasz HDMI i obraz ma najlepszą jakość.
Pamiętaj tylko, że odtwarzacz DVD i amplituner kina domowego w jednym + plastikowe głośniki, nie dadzą efektu kina domowego, a tylko jego namiastkę....
Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero widzę że nie warto inwestwać w plastikowe głośniczki z pseudo zestawu za 1000 zł, muszę trochę odłożyc i zakupie zestaw z amplitunerem i porzadnymi kolumnami , a co do przełaczania w tryb wirtual dolby nie było takiej możliwości albo sprzęt był wadliwy albo odtwarza tylko certyfikowane dzwięki ... dzieki za odpowiedz i pomoc pozdrawiam
temat do usunięcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dobrze że udało Ci sie zwrócić to "kino", z tego dziadostwa samsungi są w dodatku najgorsze chyba :>
Myśle jednak że w cenie ~ 1500zł można kupić "przyzwoity" sprzęt , np. Da sie trafić Yamahe z Prismami (W MM w promocji nawet za 1199zł) i to naprawde nie jest tragedia, szczególnie jak ktoś nie jest wymagajacy, a tak na pewno można nazwać kogoś kto jest w stanie kupić "kino" samsunga. Tymbardziej że taka Yamaha z głosnikami Prism gra lepiej niż Samsung czy inne LG nawet za trzy razy tyle :>
Z tanich zestawów daje rade jeszcze SONY STR-DG520/DVP-NS708H + Głośniki ?Sony 6000? ( nie przypomne sobie modelu), naprawde przyzwoity sprzęt budżetowy.
A najlepszą opcją jaką można trafić jest Denon 1306/1740/Eltax Universe za 1799zł ;> I to gra lepiej niż wiele zestawów za czasem drugie tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...