Skocz do zawartości

Okablowanie


ssskorpionixxx

Recommended Posts

Chyba coś się przywiesiło na stronie

https://www.in-akustik.de/en/cables-and-accessories/speaker-cable/

po kliknięciu na produkt nic się nie dzieje. Wydaje mi się że dawniej wchodziło się w produkt i tam była specyfikacja.

Teraz zostają opisy ze strony dystrybutora:

http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/IN-AKUSTIK/PRZEWODY_AUDIO_-_GLOSNIKOWE/LS-1102__50m_?s1=1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdaje sobie sprawę.  Jestem ciekaw jaka będzie różnica w odsłuchu np. między takim Chord Clearway albo Kimbe 8PR, a Tellarium Black. I czy różnica będzie warta dołożenia większej ilości złotówek.

Wypożyczę

głośnikowe: Chord Clearway, Kimbe 8PR, Tellarium Blue i Black 

interkonekty:  Nordost,  Inakustik, Albedo Blue, (i tu mnie również kusi Tellarium )

Coś jest jeszcze warte uwagi w przedziale cenowym do Tellarium?

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takich długości nie pożyczysz. Rozumiem że na czas odsłuchu musisz  "zbudować" inny układ.

Interkonekty spoko. Ale wątpię żeby ktoś miał obcięte kawałki z metra takich długości. O zarobionych raczej nie ma mowy. Ja mam do pożyczenia obcięte kawałki clearwaya i Kimbera ale nie takie długie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 16.09.2019 o 15:22, tomek4446 napisał:

A zwróciliście Panowie uwagę jak mały odsetek ludzi którym doradzano kable się potem odzywa na forum ? Dlaczego nie ma wypowiedzi , mówili , że kabel X poprawia bas i dziękuję za poradę , poprawił itp. Jakoś dziwnie następuje cisza w eterze ? 

Abym nie trafił do tego większego odsetka "pytał i przepadł", na dzień dzisiejszy zdecydowałem się na: 

kabel głośnikowy: Kimber 8PR bez konfekcji (wkręcony bezpośrednio we wzmacniacz i kolumny), ostatecznie wyszło 12 metrów. Kawał kabla. Jest moc, przestrzeń, myślałem, że będzie za ciemno ale jest ok. 

RCA: Tellurium Q Black. Moc, przestrzeń, szczegóły, fajniejsza scena. Miał to coś. W przypadku pozostałych słuchanych zawsze czegoś brakowało.

Zasilanie: Gigawatt PF-1e + kabel LC-1 EVO + Wireworld Stratus 7 + Tomanek DCB-1

 

Z proponowanych tutaj słuchałem jeszcze:

Chord Clearway - neutralny, płaski, nijaki, gorzej niż Qed Silver Anniversary XT
Albedo Blue - więcej szczegółów niż posiadana Melodika Purple Rain, czysty, bardzo przyjemny, choć ewidentnie do srebra mi coraz dalej
Nordost Lighting - subiektywnie gorzej niż Melodika Purple Rain, dźwięk stłumiony płaski, nic interesującego. 
Inakustik - jak na mnie za mało średnicy i coś dziwnego z basem zaczęło się dziać. Saksofon dziwnie brzmiał

Tellurium Q Black i to jest dla mnie dźwiękowo numer 1. Niestety zaważył 1 metr. 11 metrów jeszcze bym udźwignął natomiast 12 już nie. Na zamówienie, jedzie prosto z fabryki.
Dodatkowo kabel leży pod wyjściem na taras.  I tu Kimber jednak wydaję się być bardziej nieśmiertelny.

Tak zasilanie ma znaczenie. Zauważalnie poprawiło bas. Bardziej kontrolowany nic mi nie dudni w 50m2. A wcześniej się zdarzało. Czystsze wszystko się zrobiło.


Wszystko wybrane, zdroworozsądkowo jak dla mnie, z pewnymi kompromisami ale reasumując jestem zadowolony.

Wcześniej przez chwilę system grał w bloku, salon niecałe 20 m2.  I tu moje zaskoczenie. Myślałem, że w 50m2 będzie trzeba regulator rozkręcić bardziej niż w bloku. Żeby uzyskać ten sam poziom głośności. Ale nie. Godzina 9 i jest optymalnie. Natomiast bardzo wszystko nabrało przestrzeni. W małym pomieszczeniu wszystko było "zduszone". Słychać więcej. 

Jeszcze tak na koniec. Melodika wcale nie jest taka zła :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ssskorpionixxx napisał:

Abym nie trafił do tego większego odsetka "pytał i przepadł"

Niezależnie od moich poglądów na temat kabli wszelkiej maści , podziwiam , że Ci się chciało. Tak to powinno wyglądać.

25 minut temu, ssskorpionixxx napisał:

ale reasumując jestem zadowolony.

i to jest bezcenne :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...