Skocz do zawartości

Soundbar/kino domowe do TV LG


Onxkk

Recommended Posts

Witam, chciałbym dodać trochę dźwięku do salonu, żeby coś wycisnąć z mojego już trochę starszego TV LG 50LF652V. Od razu przepraszam za to, że zwróciłem wzrok ku soundbarom( ;) ), ale nie jestem specjalnym audiofilem i w porównaniu do głośniczków z TV wszystko inne będzie grało lepiej... Ogólnie jestem 'zielony' w tych tematach i gdyby ktoś był tak miły i rozjaśnił mi podstawową dla mnie kwestię - czy mógłbym obsłużyć podgłaszanie /przyciszanie soundbara/kina pilotem od TV? To na pewno mogę zrobić kupując soundbar LG, ale pytanie czy inne produkty również wchodzą w grę?

Trochę czasu już się nad tym zastanawiam, i jako, że mój TV nie wspiera żadnych nowoczesnych przestrzennych rozwiązań to ostatnio skłaniam się ku prostemu modelowi LG SJ4R, który jednak ma dwa głośniki tylne, więc może całość jakoś względnie by grała... Choć zapewne za chwilę dowiem się, że nie;), więc z miłą chęcią rozważyłbym coś innego pod warunkiem, że byłoby sterowanie TV i audio z jednego pilota i ewentualne głośniki tylne musiałyby łączyć się bezprzewodowo z centralną jednostką - same mogą się łączyć przewodowo z jakimś odbiornikiem z tyłu tak jak to jest w LG SJ4R, choć specjalnie się nie upieram, żeby te tylne musiały być, jeżeli nie muszą... choć pewnie powinny; )

Z góry dziękuję każdemu za poświęcony czas!

Edytowano przez Onxkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zupełna zielonka założyłem, że do tysiąca się kupi coś godnego, ale jak podbije do 2500zł to będę choć odrobinę poważniej, nomen omen, brzmieć;)? Z tego co widzę, to zestawy kina domowego z bezprzewodowym tyłem są mocno droższe od standardowej jak rozumiem 'plątaniny' kabli, której jednak nie chciałbym co dzień przeskakiwać (zresztą dzieciarnia by się nimi wcześniej zajęła po swojemu).

Ten nieszczęsny soundbar tak estetycznie mi się podobał;D Taka ładna listwa pod TV i jak ładnie gra;D bez wielkich głośniczorów porozstawianych po domu;)

Ogólnie to nie wiem czy to jest wina Tuska czy Kaczyńskiego, czy może lata już nie te, ale nie słyszę dialogów... Szwagier mi kiedyś powiedział, że kina domowego mi brakuje, ale mówię mu: co mi tu Szwagier będzie pier^$*@), przecież telewizorek gra elegancko, zresztą głośno nie będziemy grać bo dzieciaczki małe muszą spokojnie spać... No ale jak dzieciarnia się pośpi to TV bardziej ciszej niż głośniej, tych dialogów nie słychać i ta cała kasa za netflixa jak krew w piach... I od sąsiada pożyczyłem soundbara Samsunga hw-k550 3.1 340W i żyło się lepiej, i tak powstał pomysł, żeby też soundbara zakupić...

Edytowano przez Onxkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...