Skocz do zawartości

ZESTAW HIFI


Marcin Plonka

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy, zielony, ale lubię muzykę w dobrej jakości. Proszę o doradzenie mi co mam kupić !! Mój idealny zestaw to : wzmacniacz, korektor graficzny , cd , deck, i gramofon, oraz jakiś tuner. Koszt całego zestawu to ok 5000 zł plus kolumny ok 2000 zł. Tylko lata 80 lub początek 90 z racji mojego wieku :). 

Edytowano przez Marcin Plonka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Miras23 napisał:

Ale czy Ty potrzebujesz sprzętu z lat 80,90 ? Czy słuchasz muzyki z tych lat i chciałbyś dobrać właśnie pod to? Nie zrozumiałem do końca ;)

Słucham muzyki i potrzebuje sprzetu z tych lat, bo kiedys nie było mnie na to stać, a teraz wspomnienia wracaja

50 minut temu, seba3002 napisał:

A można zapytać po co Ci tyle tego "złomu" 😊? I jeszcze do tego ten nieszczęsny korektor. 

Nostalgia i musi  tez "wygladac" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :/

No to slaby temat.

Ale postaram Ci się co nieco wyjaśnić.

Po pierwsze po latach odsłuchów i dojrzewania do dźwięku okazało się że korektor dźwięku to urządzenie fałszujące i absolutnie zbędne. Kupując także takie z lat 80/90 kupisz po prostu złom.  Zapewne z niemiec i to po serwisie pana Mietka w polskim garażu. Odradzam.

Wzmak / CD / Kolumny możesz kupić z lat 90 nie ma problemu. Raczej nie będzie to szybki strzał a długotrwałe czekanie na okazję na alle lub OLX ale do zrobienia.

Poluj na wyższe modele Sansui, Marantza, Pioneera, Sony z serii ES. Nie wskażę Ci niestety konkretnych modeli.

Co do gramofonu to jeśli będzie on z lat 80tych to chyba jedyne co z tamtych lat w nim będzie to obudowa. Kwestia przemyślenia sprawy.

Ja jak byłem mały to chciałem być weterynarzem, ale jakoś nie darzę do tego teraz.....

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim @Marcin Plonka odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz korzystać z gramofonu, kaseciaka i tunera. Czy chcesz tylko z sentymentu ustawić sobie piękna wieże. Za 5000 PLN możesz kupić naprawdę przyzwoity wzmacniacz + odtwarzacz CD + streamer. Chyba, że posiadasz bogata kolekcje płyt winylowych i gramofon jest Ci niezbędny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...