Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 wybór głośników


bogdans1

Recommended Posts

Witajcie,

Mam prośbę o pomoc w wyborze kolumn do amplitunera Onkyo TX-NR686. Myślę o czymś 5.1 do 3000 tys.

Głównie chcemy na nim słuchać muzyki (rock, dance, pop,...) oraz oglądać filmy. Z tym że muzyka to zarówno z TV jak i Spotify. 

Filmy i muzyka po 50%

Salon ma ok 22m i jest połączony z kuchnią 10m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ampli 686 Jamo 626 5.1, preferencje mam prawie identyczne tylko zamiast rocka , rap.aTidal, Spotify, kino domowe, salon 24m kuchnia 12m.Grają już z drugim ampli Onkyo i dają sobie świetnie radę. To model z 2014 roku teraz jest bodajże 806 następcą. 0cb51cdcab27efb06c781820097e85cd.jpg&key=0a057cb922ece9d9f8e48104cf81e2616f58d0311f2976526ac42a81447d33d261a6e20f049aa42e3454f61f1bc7849f.jpg&key=948d179ddae8a9c53784fafe9af9419a602668b012fe1f46ea360570eaa047dc

 

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli Ci nadepnął to najpierw odsłuchaj to co już masz :)

Wtedy decyduj z głębokim oddechem czy warto.

Oczywiście od razu najlepiej by było gdybyś posłuchał Magnat Shadow 207, Melodika BL40MKIII ewentualnie Indiana Line Tesi 561, czy inne właśnie o te 1500 zł droższe.

Daj znać jeśli nie znajdziesz w Warszawie, ogarniemy wysyłkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bogdans1 napisał:

Dzięki za podpowiedzi. Czy znacie miejsce gdzie w Warszawie mogę wypożyczyć 

Polk audio T531

Audio Pro Avanto HTS 5.0 i 

Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat?

Ew. czy dołożenie 1500 pomoże jakoś zdecydowanie poprawić efekt? Dodam że słoń mi na ucho nadepnął ;)

Musisz podzwonić czy jest salon, w którym są wszystkie modele. U nas na pewno możesz wszystko w jednym pomieszczeniu posłuchać i porównać, następnie wypożyczyć. Z Warszawy masz do nas 1.5-godziny autostradą, może warto podjechać i dobrze wybrać. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bogdans1 napisał:

Czy celowo nie wymieniłeś Polk audio T531 bo przyznam że wszędzie pada ich propozycja i się trochę nad nimi zawiesiłem (między innymi :))?

Wymieniałem propozycje po dołożeniu 1500 zł o którym podałeś. Bez dokładania to tak. Wtedy Polk ma sens.

Dobre kolumny do kina i całkiem ok do stereo na początek. Ale shadow, melodika, czy może udało by się z podstawowymi fyne są po prostu lepsze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Więc zaczęliśmy odsłuch na Onkyo TX-NR686 od 

Pylon Audio Pearl 25 i okazało się że grają "płasko", tak jak głośniki od naszej mini wieży, więc szybko zmieniliśmy na 

Indiana Line Tesi 561 tu różnica była już zauważalna, było to co chcieliśmy, ale czekaliśmy na to co miało się pojawić za chwilę

Heco Aurora 700 - bardzo ładne brzmienie. Mi się podobało :) Jedyne co trochę drażniło to jakiś przesyt góry. Dużo takiego S, SZ,... Szczególnie widoczne przy wokalach

Dali Oberon 7 - poprawnie... aż za bardzo :) i dlatego chyba nad nim się nie zastanawialiśmy za długo. Zresztą córeczce się nie podobał ;)

Pylon Audio Diamond 25 bardzo ładnie brzmi. Coś co ma ładny dół i nie ma takiej mocnej jak Aurora góry. Dlatego wybór padł na te głośniki.

Po weekendowym namyśle dzięki Q21 bierzemy do testów Aurorę (coś mi w nich się podoba :)) i Pylona (faworyt żony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...