Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 w miejsce starego amplitunera - czy to dobry wybór?


MasterD23337

Recommended Posts

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. To jest mój pierwszy post.

Obecnie posiadam amplituner Onkyo TX-NR709 oraz kolumny 5.0 Jamo s606 HCS3 i sub jamo200.  Głównie amplituner używany jest do filmów, czasami gry i sporadycznie muzyka. Niedługo będę planował zakupić telewizor 4k z HDR. Będzie to na pewno jakiś Oled z racji tego, że posiadam obecnie plazmę Panasonica. Czy wymiana tego starego amplitunera na Onkyo TX-NR686 będzie dobrym wyborem? Czy może jakiś inny ampli. Wyjść pre-out nie używałem, więc raczej nie są mi potrzebne. Nie chciałbym wydawać jakiejś dużej kwoty. Obecnie posiadam Xbox One X, Dekoder 4K - Gigablue UHD UE 4K. W przyszłości zakupię pewnie jakiś odtwarzacz multimedialny 4k, gdyby telewizor nie przepuszczał np formatu DTS. Proszę bardzo o jakieś opinie .

Kolumny mam jakie mam i na razie brak funduszy na inne. Chyba, że lepiej poczekać i dozbierać do czegoś innego, a obecny sprzęt sprzedać?

Pozdrawiam

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686 będzie ok, mam go do kolumn Jamo 626, tv 4k Hdr, Xbox one s , ps4 oraz projektor Sony do filmów. Używam go do muzyki z usb flac, radia internetowego, kina domowego , serwisów Tidal, Spotify. Ma wejście na projektor jakbyś chciał rozbudować kino domowe, i ma dolby atmos w którym są gry na Xbox one i filmy.


Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Nr686 na iBOOD za 1430pln dzisiaj...
Sklep nie ma za dobrych opinii, ja kupiłem na amozonie niemieckim za 430 euro w lipcu.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, red_fork napisał:

Nr686 na iBOOD za 1430pln dzisiaj...

Faktycznie. Cena jest super.

Dzięki

6 minut temu, Romanesku napisał:

686 będzie ok, mam go do kolumn Jamo 626, tv 4k Hdr, Xbox one s , ps4 oraz projektor Sony do filmów. Używam go do muzyki z usb flac, radia internetowego, kina domowego , serwisów Tidal, Spotify. Ma wejście na projektor jakbyś chciał rozbudować kino domowe, i ma dolby atmos w którym są gry na Xbox one i filmy.


Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
 

Sklep nie ma za dobrych opinii, ja kupiłem na amozonie niemieckim za 430 euro w lipcu.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
 

Ja kilka innych rzeczy kupowałem z Ibood i nie mogę złego słowa powiedzieć na ten sklep. Wszystko dotarło w całości i w terminie. Myślałem, żeby np dokupić odtwarzacz multimedialny z dwoma wyjściami hdmi. Jedno do telewizora 4k, a drugie, które tylko puszcza sam dźwięk do obecnego amplitunera. Ale to jest chyba mało przyszłościowe? Głośniki sufitowe będzie ciężko mi zamontować na suficie aby mieć dolby Atmos. Zarezerwuję sobie tego Onkyo z Ibooda. Wysyłka dopiero 27 września, więc mam jeszcze czas na cofnięcie zamówienia, gdyby coś się zmieniło.

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, red_fork napisał:

Robiłem tam trochę zakupów, raz zwracałem towar - bez problemów. To nie jest standardowy sklep - codziennie wystawiają kilka przedmiotów w dobrych cenach. Raz wyjąłem słuchawki Musical Fidelity mf-200 za ok 200pln...

To super trafiłeś z okazją. Tylko pogratulować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak jak pisałem wyżej. Poczekać dozbierać kasę i kupić coś innego, a obecny sprzęt sprzedać. Bo podejrzewam, że te jamo 606 i sub200 to taka słaba konfiguracja. Co stracę, a co zyskam ( oprócz przesyłu 4k ) wymieniając stary amplituner na nowy. W razie rozbudowy pod dolby atmos, to jakie głośniki sufitowe wchodzą pod uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 686 i 709 to praktycznie te same urządzenia.

Co prawda w 709 masz lepszą kalibrację ale seria 7 zawsze dźwiękowo odpowiadała serii 6.

Moim zdaniem jednak jeśli amplituner działa to lepiej jest omijać 4K amplituner a zmienić kolumny. JAmo 606 to bardzo słabe kolumny.

Wymiana amplitunera będzie skutkować polepszeniem funkcjonalności, nie dźwięku. Wymiana kolumn na odwrót.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

Onkyo 686 i 709 to praktycznie te same urządzenia.

Co prawda w 709 masz lepszą kalibrację ale seria 7 zawsze dźwiękowo odpowiadała serii 6.

Moim zdaniem jednak jeśli amplituner działa to lepiej jest omijać 4K amplituner a zmienić kolumny. JAmo 606 to bardzo słabe kolumny.

Wymiana amplitunera będzie skutkować polepszeniem funkcjonalności, nie dźwięku. Wymiana kolumn na odwrót.

 

 

Jeśli w przyszłości kupię telewizor 4k, to cały sprzęt 4K ( konsola, dekoder ) będę musiał wtedy podłączać po hdmi do TV, bo obecny amplituner mi obrazu nie przepuści. Ale może faktycznie na razie zostawić amplituner ( chociaż cena 1400zł kusi :) ) i zainwestować w kolumny. Czy w przedziale do 3000 zł kupię jakieś sensowne kolumny 5.0 + sub?, . Ten zestaw Jamo kupowałem pewnie z 10 lat temu i wtedy wydawały się ok, ale wiedza też była mniejsza :) .

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że planuję kupić oleda LG C9, który ma hdmi 2.1 i eARC, to docelowo chciałbym też pod niego amplituner. Wyczytałem tu na forum, że niektóre amplitunery Yamahy dostaną wsparcie eARC. Jednym z nich ma być Yamaha RX-V685.  Ja głownie oglądam filmy i netflixa tak około 75% filmy i seriale , 15% gry i 5% muzyka.  Jak wypada ten amplituner Yamahy w porównaniu do Onkyo TX-NR686 ( Onkyo posiada ceryfikat THX)?  Mając Yamahę prześlę każdy dźwięk po eARC, a mając Onkyo tylko DTS i DD po ARC ( Czy wszystkie dźwięki oprócz Dolby Atmos ). Dobrze rozumie.

Sprzęt chcę kupić na kilka lat, więc chcę dobrze wybrać.

I wiem głośniki też mam do wymiany, ale wszystko po kolei.

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Z racji, że planuję kupić oleda LG C9, który ma hdmi 2.1 i eARC, to docelowo chciałbym też pod niego amplituner. Wyczytałem tu na forum, że niektóre amplitunery Yamahy dostaną wsparcie eARC. Jednym z nich ma być Yamaha RX-V685.  Ja głownie oglądam filmy i netflixa tak około 75% filmy i seriale , 15% gry i 5% muzyka.  Jak wypada ten amplituner Yamahy w porównaniu do Onkyo TX-NR686 ( Onkyo posiada ceryfikat THX)?  Mając Yamahę prześlę każdy dźwięk po eARC, a mając Onkyo tylko DTS i DD po ARC ( Czy wszystkie dźwięki oprócz Dolby Atmos ). Dobrze rozumie.

Sprzęt chcę kupić na kilka lat, więc chcę dobrze wybrać.

I wiem głośniki też mam do wymiany, ale wszystko po kolei.

Up

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MasterD23337 napisał:

faktycznie na razie zostawić amplituner ( chociaż cena 1400zł kusi :) )

No ale promocji już nie ma.

Yamaha 685 to konkurencja do Onkyo 686. Yamaha ma lepszą kalibrację. Onkyo jest za to delikatnie mocniejsze.

Moim zdaniem Yamaha to na prawde dobre urządzenie. Godne polecenia i rozważenia.

eARC przepuszcza sygnał HD którego nie robi ARC

eARC ma sobie radzić także z Atmosem który nie przejdzie przez ARC.

Ale jak na razie nie ma platformy która w pełni to wykorzystuje. Na Netflixie jest to jakiś mix ATMOSA wynikający z DD+.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, S4Home napisał:

No ale promocji już nie ma.

Yamaha 685 to konkurencja do Onkyo 686. Yamaha ma lepszą kalibrację. Onkyo jest za to delikatnie mocniejsze.

Moim zdaniem Yamaha to na prawde dobre urządzenie. Godne polecenia i rozważenia.

eARC przepuszcza sygnał HD którego nie robi ARC

eARC ma sobie radzić także z Atmosem który nie przejdzie przez ARC.

Ale jak na razie nie ma platformy która w pełni to wykorzystuje. Na Netflixie jest to jakiś mix ATMOSA wynikający z DD+.

Pozdrawiam

Mam go w zamówieniu oczekującym ( Opłata też nie pobrana z karty ). Jeszcze mogę anulować do 27 września, dlatego chciałem się dowiedzieć, czy lepiej kupić za 1400zł Onkyo, czy poczekać dołożyć i kupić Yamahę. Puszczając np. film z dysku po USB ( podpięty do telewizora - będzie to jak wspomniałem póżniej LG Oled C9 ) przejdzie mi każdy format dźwięku po  eARC. W przypadku Onkyo już nie. Czy zwykłe ARC przepuszcza tylko DD i DTS ( bez HD )? Jak zostanę przy obecnym amplitunerze, to po kupnie nowego TV 4K nie przepuszczę przez niego żadnego sygnału 4K. Nie wiem czy TX-NR709 przepuścił by tylko 4K/30Hz. Wtedy wszystko bedę musiał podpinać do TV.

Albo pozostać przy obecnym TV. Zostawić obecny amplituner i dokupić głośniki. Mam plazmę panasonica tx-p50st50e.

I tu jest dylemat. Bo dla mnie oprócz dźwięku również ważny jest też obraz. Ale pewnie kolumny kupuje się rzadziej niż sprzęt. Czy do 3000zł dostanę sensowny system 5.1 głośników?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby oszczędzić sobie i innym gdybania poczyniłem kilka kroków.

1.) Zrezygnowałem z zakupu Onkyo TX-NR686

2.) Zdecydowałem, że amplituner, który kupię w późniejszym czasie będzie to Yamaha RX-V685.

Pozostaje tylko kwestia zakupu systemu 5.1 do kina domowego, który będzie dobrze współpracował z tą Yamahą. Obecnie posiadam amplituner Onkyo TX-NR709 oraz kolumny 5.0 Jamo s606 HCS3 i sub jamo200.

Prosiłbym o doradzenie jakiegoś zestawu 5.1 do 3000zł, który będzie lepszy od tego co posiadam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MasterD23337 napisał:

Prosiłbym o doradzenie jakiegoś zestawu 5.1 do 3000zł, który będzie lepszy od tego co posiadam

W tej kwocie szału nie ma z nowych,moim zdaniem:

Taga Harmony 606 V3 se 5.0

Polk Audio t531

+ Magnat sub 302a

lub trochę drożej,ale moim zdaniem dużo lepiej

Magnat shadow 207 set

Melodika bl40 MK3 5.0 

+ Magnat sub 302a

Ewentualnie na przykład poszukaj kolumn 5.0 używanych do 2.5 tys. i do tego nowy Magnat sub 302a.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te propozycje są już znacznie lepsze od jamo. Więc moim zdaniem ta wymiana ma sens. 

A dodam tylko że nie wiem nie jestem pewien ale wydaje mi się że tv będzie miskowal sygnał audio puszczany przez USB. Oznacza to że jeśli będziesz tam miał atmos i dźwięk HD to tv i tak go nie wypusci. Ale poprawcie mnie jeśli się mylę? Tv nie jest moim konikiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maverick2005 napisał:

W tej kwocie szału nie ma z nowych,moim zdaniem:

Taga Harmony 606 V3 se 5.0

Polk Audio t531

+ Magnat sub 302a

lub trochę drożej,ale moim zdaniem dużo lepiej

Magnat shadow 207 set

Melodika bl40 MK3 5.0 

+ Magnat sub 302a

Ewentualnie na przykład poszukaj kolumn 5.0 używanych do 2.5 tys. i do tego nowy Magnat sub 302a.

 

Dzięki za propozycje. Przeanalizuję to co mi zaproponowałeś. Czy kupić coś tańszego, czy lepiej troszkę dozbierać i kupić trochę lepszy zestaw.

57 minut temu, S4Home napisał:

Tylko te propozycje są już znacznie lepsze od jamo. Więc moim zdaniem ta wymiana ma sens. 

A dodam tylko że nie wiem nie jestem pewien ale wydaje mi się że tv będzie miskowal sygnał audio puszczany przez USB. Oznacza to że jeśli będziesz tam miał atmos i dźwięk HD to tv i tak go nie wypusci. Ale poprawcie mnie jeśli się mylę? Tv nie jest moim konikiem. 

Z tego co wiem to LG w telewizorach nie blokuje przesyłu dźwięku. Posiada złącze hdmi 2.1 i eARC, więc teoretycznie powinien wypuścić dźwięk przez HDMI. Ale to też tylko teoretycznie sobie gdybam. Dlatego najpierw skupię się wyborze zestawu kolumn do kina domowego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MasterD23337 napisał:

Z tego co wiem to LG w telewizorach nie blokuje przesyłu dźwięku. Posiada złącze hdmi 2.1 i eARC, więc teoretycznie powinien wypuścić dźwięk przez HDMI. Ale to też tylko teoretycznie sobie gdybam. Dlatego najpierw skupię się wyborze zestawu kolumn do kina domowego.

Pozdrawiam

Bardzo możliwe. TV to nie moja domena. Opieram się o dane z przed....... ok dawno. Więc całkiem możliwe :) Ale dopytaj może kogoś kto będzie wiedział. LG Polska czy cuś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

Bardzo możliwe. TV to nie moja domena. Opieram się o dane z przed....... ok dawno. Więc całkiem możliwe :) Ale dopytaj może kogoś kto będzie wiedział. LG Polska czy cuś.

Dzwoniłem na infolinie i konsultant zapewniał, że nie powinno być problemu z przesłaniem dźwięku. Ale to tylko jego zapewnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam po długim czasie. Wczoraj trafiła się promocja na amplituner Onkyo Tx-Rz840 za 4600 zł w systemie ratalnym 50 rat x 0%. Dla mnie te warunki były by super. Mam go zarezerwowanego do jutra. Ale sam nie jestem do końca przekonany czy wymieniać amplituner ( obecnie mam Tx-Nr709 ) czy może jednak wymienić kolumny. Czy w przyszłości jak kupie tv 4k + odtwarzacz 4k, to mój obecny amplituner sobie poradzi. Chyba tylko 4k w 30 klatkach. Na pewno bez HDR. A jak podłączę bezpośrednio do tv, to jak wyprowadzę dźwięk na ampli? Raczej już nie dostanę Magnat shadow 207 set. Więc co byście sugerowali zmiana amplitunera czy kolumn. Jeśli kolumny to na jakie? Jak by były jakieś dobre propozycje cenowe za kolumny, to może u siebie w Banku wziąłbym jakiś kredyt. pod zakup kolumn. Może używane kolumny?

Pozdrawiam

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój 709 to dźwiękowo 609 więc różnica dźwiękowa względem 840 jest olbrzymia.

Niestety ja po prostu prywatnie nie trawie jamo 606. Uważam je za bardzo słabe kolumny. Dlatego obiektywnie nie wiem co ci poradzić. Wymiana amplitunera przyniesie korzyści ale chyba dopiero usłyszysz to po wymianie kolumny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój 709 to dźwiękowo 609 więc różnica dźwiękowa względem 840 jest olbrzymia.
Niestety ja po prostu prywatnie nie trawie jamo 606. Uważam je za bardzo słabe kolumny. Dlatego obiektywnie nie wiem co ci poradzić. Wymiana amplitunera przyniesie korzyści ale chyba dopiero usłyszysz to po wymianie kolumny.
Pozdrawiam
Tak po cichu myślałem, że to będzie duża różnica między tymi amplitunerami. Jestem świadomy tego, że powinienem wymienić i amplituner i kolumny. Tylko pytanie. Co lepiej kupić pierwsze czy amplituner czy kolumny. Kupując najpierw kolumny, za jakiś czas kupując amplituner powinienem w podobnych pieniądzach kupić nowszy amplituner. Na odwrót to niekoniecznie może tak być. Ja te jamo kupowałem bardzo dawno temu, jak nie było tyle tematów i forów o kinie domowym. A wtedy polecali właśnie Jamo. Czy jeśli najpierw kupiłbym kolumny a potem amplituner ( celowałbym na poziomie onkyo tx-rz840) to czy set 5.1 oparty na heco aurora 700 byłby ok. A może coś innego w podobnej kwocie. Bo set na Magnatach Shadow 207 już nie idzie pewnie dostać?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...