Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 w miejsce starego amplitunera - czy to dobry wybór?


MasterD23337

Recommended Posts

To tak szczerze,jaki to sens , pchać się w tak drogi amplituner,a reszta systemu kuleje przez 2lata, rozumiem że opcja z ratami jest dla Ciebie najbardziej optymalną,a  myślałem ile jesteś w stanie tak na spokojnie nie obciążając mocno budżetu domowego płacić miesięcznie ratę?

Onkyo i zestaw Jamo sprzedałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak szczerze,jaki to sens , pchać się w tak drogi amplituner,a reszta systemu kuleje przez 2lata, rozumiem że opcja z ratami jest dla Ciebie najbardziej optymalną,a  myślałem ile jesteś w stanie tak na spokojnie nie obciążając mocno budżetu domowego płacić miesięcznie ratę?

Onkyo i zestaw Jamo sprzedałeś?

Mógłbym tam płacić optymalnie 150 zł miesięcznie. No max to 200 zł, ale to jeśli już by było warto. Wszystko zależy jaki system rat. Amplituner chciałem już dobry, aby już go nie zmieniać. W przyszłości miał być pod tv oleda z funkcją eARC. Sprzętu jeszcze nie sprzedałem. Sprzedam go jak kupię nowy. Muszę najpierw się zastanowić ile za niego zawołać bo się kompletnie nie orientuję w cenach.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz ile taki Onkyo 840 pochłania Ci budżetu za tą cenę warto pomyśleć o tańszej wspomnianej wcześniej Yamaha rx685 dobrać zestaw kolumn, całość w dobrej ofercie ratalnej i masz komplet. Sprzedaż stary sprzęt i możesz raty nad płacić.Zapytaj branży może przygotują ciekawą ofertę ratalną. 

Ewentualnie druga opcja:

Kupujesz np.Yamahe685+fronty+sub w ratach,sprzedajesz stary sprzęt i za gotówkę dokupić wtedy centralny i tylne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maverick2005 napisał:

To tak szczerze,jaki to sens , pchać się w tak drogi amplituner,a reszta systemu kuleje przez 2lata

nie mówiąc już o tym, ze za dwa lata, jak już zmieni kolumny, to samo Onkyo będzie już "przykurzone" i może nie spełniać wszystkich standardów obecnych wtedy na rynku. Błędne koło.

kolega @maverick2005 dobrze Ci radzi - zejdź trochę z ampli, ale wymianę zrób od razu całościową. I wcale nie byłbym taki pewny tego 0% w systemie ratalnym euro - samo oprocentowanie może i będzie wynosiło zero, ale mogą nie dać Ci kredytu, jak go nie ubezpieczysz. taki "chłyt" ;) 

Z resztą system ratalny "0%" zatacza coraz szersze kręgi i jest dostępny również w mniejszych, normalnych salonach audio. może nie koniecznie 50, ale 30 staje się raczej standardem i będzie to PRAWDZIWE 0%, a nie jakiś farbowany ubezpieczeniem lis :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówiąc już o tym, ze za dwa lata, jak już zmieni kolumny, to samo Onkyo będzie już "przykurzone" i może nie spełniać wszystkich standardów obecnych wtedy na rynku. Błędne koło.
kolega [mention=42176]maverick2005[/mention] dobrze Ci radzi - zejdź trochę z ampli, ale wymianę zrób od razu całościową. I wcale nie byłbym taki pewny tego 0% w systemie ratalnym euro - samo oprocentowanie może i będzie wynosiło zero, ale mogą nie dać Ci kredytu, jak go nie ubezpieczysz. taki "chłyt"  
Z resztą system ratalny "0%" zatacza coraz szersze kręgi i jest dostępny również w mniejszych, normalnych salonach audio. może nie koniecznie 50, ale 30 staje się raczej standardem i będzie to PRAWDZIWE 0%, a nie jakiś farbowany ubezpieczeniem lis  
Może faktycznie macie racje. Ale czy wtedy nie lepiej kupić lepsze kolumny a zostawić amplituner ten co mam. Mi wystarczy system 5.1. Telewizora też raczej teraz nie zmienię, bo mam plazmę Panasonica tx-p50st60 skalibrowaną przez Pana Macieja Kopra i obraz jest super. W czym ta yamaha będzie lepsza od mojego onkyo po za tym, że ma HDMI 2.0 z hdcp 2.2. Gdybym miał teraz gotówkę, to sprawa byłaby prosta. Więc może najpierw nowy zestaw kolumn 5.1. Swoje potem sprzedam. A potem amplituner. Nie powiem kusi mnie ten rz840 bo lubię nowinki. Co oni przez te dwa lata mogą wymyśleć nowego ? Akurat w Rtv Agd mam kolegę, który jest kierownikiem i zawsze mam raty 0%. bez ubezpieczenia. Nie trzeba się zgodzić na to ubezpieczenie. A taka ciekawostka. Jak się weźmie ubezpieczenie, to można zrezygnować z niego w ciągu 30 dni i zwracają pieniądze za nie na konto.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MasterD23337 napisał:

Ale czy wtedy nie lepiej kupić lepsze kolumny a zostawić amplituner ten co mam. Mi wystarczy system 5.1.

Jeżeli ten amplituner na obecną chwilę wystarcza,to moim zdaniem najlepiej zrobisz, wymienić kolumny cały set,a w późniejszym czasie można dołożyć nowszy amplituner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MasterD23337 napisał:

Akurat w Rtv Agd mam kolegę, który jest kierownikiem i zawsze mam raty 0%. bez ubezpieczenia. Nie trzeba się zgodzić na to ubezpieczenie.

Więc albo coś się zmieniło, albo to kwestia kolegi. W każdym razie jakiś czas temu, albo brałeś kredyt z ubezpieczeniem, albo go nie dostawałeś w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten amplituner na obecną chwilę wystarcza,to moim zdaniem najlepiej zrobisz, wymienić kolumny cały set,a w późniejszym czasie można dołożyć nowszy amplituner.
Ok. To muszę się zapytać branży o jakieś ciekawe propozycje odnośnie setów 5.1, które w przyszłości jak będę zmieniać ampli (jako odnośnik ampli, który kupię później może być wspomniany tx-rz840) aby dobrze grały z obecnym jak i z przyszłym.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie. To amplituner straci ważność zanim wymienisz kolumny. To jednak zaczął bym od kolumn.

Napisz do nas jaki budżet. Nowe czy używane coś doradze.

Piotr

Pisałem dzisiaj na PW do Was. Mogą być nowe no chyba, że się używane od Was trafią, to też mogą być. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Wszystkich. Dwa lata temu zakupiłem zestaw kolumn Heco Aurora 700 zestaw 5.1. Grają z amplitunerem Onkyo TX-NR709. Nie jestem jakimś audiofilem, ale po takim czasie mogę stwierdzić, że jest duża różnica w stosunku do Jamo w słuchaniu muzyki jak i w kinie domowym. Ja jestem zadowolony. Nawet moja małżonka usłyszała różnicę, gdzie przy jamo to kino dla niej było o takie sobie. Wracając do sedna. Chcę wymienić teraz amplituner na Onkyo TX-NR6100. Z tego co patrzyłem to NR6100 ma tylko 10W mniej mocy. Nie liczę pozostałych nowych technologii, któych nie posiada 709.

Moje pytanie. Czy będzie to dobry wybór czy może czekać na ONKYO TX-RZ50. Chociaż znając realia to można się nie doczekać, a cena może być duża. Tego TX-NR6100 mogę kupić w jednym sklepie na raty 50 x 0%, co dla mnie byłoby super, bo nie będzie to jakaś duża kwota.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nowych onkyo. Byłem fanem tej marki dłuższy czas. Miałem aurora 700 z 686 i po wymianie na rz840 różnica była duża w kontroli basu. W KD nie była to jakaś spektakularna różnica za to w stereo było to od razu zauważalne. Później zmieniłem kolumny, następnie amplituner. Rz50 zrobił się jakiś lekki w porównaniu do poprzedników…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MASX napisał:

Nie znam nowych onkyo. Byłem fanem tej marki dłuższy czas. Miałem aurora 700 z 686 i po wymianie na rz840 różnica była duża w kontroli basu. W KD nie była to jakaś spektakularna różnica za to w stereo było to od razu zauważalne. Później zmieniłem kolumny, następnie amplituner. Rz50 zrobił się jakiś lekki w porównaniu do poprzedników…

Dlatego bardziej skłaniam się ku TX-NR6100. W końcu trzeba będzie wymienić, bo planuję też w przyszłości zmienić telewizor na Oleda 4k. Nie wiadomo teraz czy cena za niego jest dobra, czy się nie zmieni w górę? Bo pewnie RZ50 to będzie kosztował koło 6 tysięcy.

Dodatkowo za mojego TX-NR709 też bym dostał jakieś w miarę pieniądze. Nie mogę na niego narzekać, bo nigdy nic się z nim nie działo.

Edytowano przez MasterD23337
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wyczytałem, że jest też model TX-NR7100, który jakoś umknął mojej uwadze.. Może na niego warto poczekać. Kiedy będzie dostępny i jaka może być jego cena ?

35 minut temu, MasterD23337 napisał:

Dlatego bardziej skłaniam się ku TX-NR6100. W końcu trzeba będzie wymienić, bo planuję też w przyszłości zmienić telewizor na Oleda 4k. Nie wiadomo teraz czy cena za niego jest dobra, czy się nie zmieni w górę? Bo pewnie RZ50 to będzie kosztował koło 6 tysięcy.

Dodatkowo za mojego TX-NR709 też bym dostał jakieś w miarę pieniądze. Nie mogę na niego narzekać, bo nigdy nic się z nim nie działo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2022 o 13:12, MasterD23337 napisał:

Moje pytanie. Czy będzie to dobry wybór czy może czekać na ONKYO TX-RZ50. Chociaż znając realia to można się nie doczekać, a cena może być duża. Tego TX-NR6100 mogę kupić w jednym sklepie na raty 50 x 0%, co dla mnie byłoby super, bo nie będzie to jakaś duża kwota.

nie wiadomo jak długo trzeba czekać RZ50 jeszcze nie ma w Europie. Potem jest dopiero dostawa do Polski.

Seria 6 i seria 7 Onkyo grały tak samo. Różnice był tylko funkcyjnie, w gniazdach, wyjściach i tak dalej. 6100 jest nowszy po prostu. eARC, którego nie wykorzystasz i 8K

Dnia 21.03.2022 o 20:28, MASX napisał:

Rz50 zrobił się jakiś lekki w porównaniu do poprzedników…

RZ50 14 kg vs RZ840 14 kg? Gdzie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, S4Home napisał:

nie wiadomo jak długo trzeba czekać RX80 jeszcze nie ma w Europie. Potem jest dopiero dostawa do Polski.

Seria 6 i seria 7 Onkyo grały tak samo. Różnice był tylko funkcyjnie, w gniazdach, wyjściach i tak dalej. 6100 jest nowszy po prostu. eARC, którego nie wykorzystasz i 8K

Jaki RX80? Ja pytałem się o TX-NR7100 czy długo będzie trzeba czekać. Teraz mam podłączonego Fire Sticka 4k MAX bezpośrednio pod hdmi amplitunera 709. Jeśli jednak kupię telewizor 4k , to tak wpięty stick mi nie prześle sygnału 4k. Jak wepnę go do hdmi telewizora, to tylko będę miał dźwięk DD. Na firesticku będę używał PLEX do strumieniowania filmów 4k. Dlatego czy warto poczekać na TX-NR7100, czy ten TX-NR6100 będzie wystarczający. Jest lżejszy od mojego o 2kg. Pewnie chodzi o układ zasilania. Czy 6100 nie będzie grał gorzej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MasterD23337 napisał:

Dlatego czy warto poczekać na TX-NR7100, czy ten TX-NR6100 będzie wystarczający. Jest lżejszy od mojego o 2kg. Pewnie chodzi o układ zasilania. Czy 6100 nie będzie grał gorzej?

https://www.zkelectronics.com/compare/onkyo-tx-nr6100/europe/onkyo-tx-nr7100/europe/

7100 ma 9 kanałów i 10W oraz Diraca. Jak możesz poczekać to czekaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MasterD23337 napisał:

Jaki RX80?

Chodziło o RZ50 oczywiście. Rozmawiałem wczoraj w tym samym czasie z klientem przez telefon o starszym RZ 800 :P

23 godziny temu, MasterD23337 napisał:

Ja pytałem się o TX-NR7100 czy długo będzie trzeba czekać.

Myslę że tyle co na 50tke.

Będzie robił duzą robote.

Pytanie ile trzeba czekac.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...