Skocz do zawartości

subwoofer GDN-22-200-8-SC


Recommended Posts

Witam
Chcę zbudować pasywny subwoofer br mam już obudowę 40l i chciałem tam zamontowac STX GDN 22/120/4 SS ale tego głośnika juz nie produkują więc pomyslałem o GDN-22-200-8-SC chce zeby sub grał mocnym basem i nisko schodził.
Co myślicie o tym głośniku? Edytowano przez muzyczny_gość
przesunołem do FORUM AUDIO > AUDIO > DIY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki Alphard kosztuje właśnie tyle. Reszta to zwrotnica, otwory bassrefleks, port, przewody itp.



Głośnik, o którym piszesz (podobnie jak GDN 22-140-8-SCX) nadaje się do obudowy 40 l, ale niestety specjalnie głębokiego basu z niego nie dostaniesz. Lepiej byłoby już zastosować w takiej obudowie GDN 25-100-SC (4 lub 8 om), przy czym musiałaby to być obudowa zamknięta. F -3 dB podobne (45-48 Hz), ale dzięki łagodniejszemu spadkowi więcej słyszalnego basu i o dużo lepszej jakości.
Możesz również użyć GDN 20/60/3 Tonsila, który w 40 litrowej obudowie zamkniętej zejdzie do 40 Hz (- 3 dB), Jakość jeszcze lepsza, ale niestety ilość basu już ograniczona, choć to zależy w jakim pomieszczenia chcesz go używać. Oczywiście cena nieco wyższa niż STX-ów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...