Skocz do zawartości

Kolumny do 45m2


Marek231984

Recommended Posts

Witam, 

Po sprzedaży focali Ari 906 i przemeblowaniu salonu poszukuje kolumn podłogowych. Niestety zostaje Yamaha r-n 602. Więc muszą być odpowiednie do tego ampli. Kolumny będą stały raczej bliżej ściany koło 20-30 cm. Brzmienie raczej ocieplone z dużą sceną i szybkim mocnym basem.

Z focali byłem bardzo zadowolony nawet w połączeniu Yamaha. Ale były po prostu za małe do tego salonu. 

Wrzucę fotkę gdzie mają stać. 

Raczej szukam używanych, moje typy :

- KEF Q700 lub 900

- Dali ikon mk2

- Monitor Audio rs8

- Monitor Audio GS20

- Heco music style 900 

- Focal Chorus 716 lub 826

1568395581932.jpg

Edytowano przez Marek231984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal 716, tannoy dc6t to zdecydowanie za małe kolumny do takiego salonu. Zdecydowanie.

Tu trzeba coś na 20 wooferach. 

Z nowych faktycznie heco aurora 1000. Która będzie dodatkowo pasować do Yamahy. 

Tutaj dużym problemem będzie twoje ustawienie. Jeśli z tym nie powalczysz to może być ciężko. 

Jeśli powalczysz to rozglądnij się za starsza seria klipsch f3. Albo monitor audio rx8. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Marek231984 napisał:

A monitory Rx8?? 

monitor audio RX8 jak najbardziej. Fajne kolumny o miekkim brzmieniu. Chodź jeśli słuchasz długo, bardzo długo to niektórych męczą.

ELAC F6, mimo że nie ma 20 cm membran, ale gra gęsto i mocno nic innego obecnie używanego nie widzę. Te modele na JET i z 18 cm membranami są do wyrwania w tej cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

monitor audio RX8 jak najbardziej. Fajne kolumny o miekkim brzmieniu. Chodź jeśli słuchasz długo, bardzo długo to niektórych męczą.

ELAC F6, mimo że nie ma 20 cm membran, ale gra gęsto i mocno nic innego obecnie używanego nie widzę. Te modele na JET i z 18 cm membranami są do wyrwania w tej cenie.

 

S4home chodzi o te?? 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-polkowe-elac-debut-2-0-f6-2-140w-czarne-8479487883

A co jeszcze powiecie na POLK AUDIO SIGNATURE S55?? 

Edytowano przez Marek231984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RN-602 i w innym czasie Polk Audio S50E. I jedno i drugie to świetne sprzęty ale nie wiem czy razem dobrze Ci się zgrają. Musisz lubić szybkie, dynamiczne granie. Posłuchaj przez zakupem. Moim zdaniem te Polk Audio też najbardziej Ci będą pasowały do wystroju salonu :)  Fajne kolumny, kupiłbym je jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko odsłuchać je wszystkie, to wręcz nieosiągalne bo rx8 już nie ma w sprzedaży, a do najbliższego punktu audio mam daleko, dlatego pytam Was, bo znacie się na tym😉szukamszukam też kolumn które oddadzą głębię basu, a także będę miały szeroką scenę, więc to jest ciężki wybór... 

Nikt nie wspomina o Kef q700 lub 900, nie pasują do yamahy?? 

Edytowano przez Marek231984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie sztuki , nie przeceniamy ich już bo nie ma ich w sprzedaży. Wchodzi całkiem nowa seria. 

Moim zdaniem świetne kolumny. Znakomity następca i rozwinięcie brzmienia 677. 

Moim zdaniem świetna przestrzeń i poprawiony względem serii 67 kontrola na basie. 

Moim zdaniem super kolumny. 

A z kefa to moim zdaniem na plus jest wersja nowa q750. Kef dość mocno zmienia swoje kolumny po wprowadzeniu nowej generacji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...