Skocz do zawartości

TV w rogu, jaki system audio wybrać ?


Szato71

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc  w doborze kompletu głośników oraz amplitunera. Niestety układ mojego salonu ( w załączniku ) nie jest idealny i ponieważ telewizor umieszczony jest narożnie wyklucza to kupno zestawu z dużymi frontowymi kolumnami o których zawsze marzyłem i muszą być mniejsze , wiszące.

Teraz trochę info:

Długość pomieszczenia to 3,4 m

Sprzęt będzie używany głównie do filmów z Netflixa oraz muzyki ( raczej z dużą ilością basu )

Na szkicu zaznaczone są miejsca w których wyprowadzone są ze ściany kable do głośników ale niestety zapomniałem 

Co do budżety to chciałbym wydać 2500 - 3500 zł 

Znalazłem dwa zestawy które biorę pod uwagę i również proszę o opinię:

https://www.komputronik.pl/product/580874/yamaha-yht-2950-zestaw-htr-3072-glosniki-ns-p41.html

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=1626

 

Z góry dziękuje za pomoc

Bez tytułu.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szato71 napisał:

Niestety nie, to jedyne możliwe miejsce gdzie można było umieścić tv :(

Usytuowaniem kolumn do KD rządzą pewne reguły , aby była spójność obrazu z dźwiękiem ekran powinien stanowić centrum zestawu , kolumny frontowe po bokach. U Ciebie będzie to wszystko zaburzone , o ile fronty od biedy może udało by się powiesić na uchwytach z możliwością regulacji kąta nachylenia i obrotu / choć nie wyglądało by to zbyt estetycznie/ to na prawidłowe ustawienie pozostałych kolumn nie ma miejsca . Od sześciu lat TV mam na takim uchwycie 

https://www.tophifi.pl/vogels-w53070.html

doskonale się sprawdza i pozwala na obrót i wysunięcie Tv o pół metra do przodu. Pomyśl czy nie dałoby rady umieścić TV w inny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Usytuowaniem kolumn do KD rządzą pewne reguły , aby była spójność obrazu z dźwiękiem ekran powinien stanowić centrum zestawu , kolumny frontowe po bokach. U Ciebie będzie to wszystko zaburzone , o ile fronty od biedy może udało by się powiesić na uchwytach z możliwością regulacji kąta nachylenia i obrotu / choć nie wyglądało by to zbyt estetycznie/ to na prawidłowe ustawienie pozostałych kolumn nie ma miejsca . Od sześciu lat TV mam na takim uchwycie 

https://www.tophifi.pl/vogels-w53070.html

doskonale się sprawdza i pozwala na obrót i wysunięcie Tv o pół metra do przodu. Pomyśl czy nie dałoby rady umieścić TV w inny sposób.

mam bardzo podobny uchwyt i jak szykuje się jakieś dłuższego oglądanie to można tv ustawić na wprost kanapy, więc to nie jest dla mnie takim dużym problemem jak dobranie odpowiedniego audio .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale koledzy mają rację. Jeśli nie nastąpi zmiana ustawienia kolumn to system 5.1 nie ma tutaj sensu. Nawet bardzo rozbudowana kalibracja amplitunera tutaj nie pomoże. 

Mogę oczywiście zaoferować ci lepszy sprzęt niż podałeś w linkach, ale zrobię to dopiero jak uporamy się z ustawieniem. Może u ciebie system stereo byłby lepszym rozwiązaniem?

Co jest w reszcie pokoju? 

Dobrze ci się ogląda patrząc na bok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No niestety ale koledzy mają rację. Jeśli nie nastąpi zmiana ustawienia kolumn to system 5.1 nie ma tutaj sensu. Nawet bardzo rozbudowana kalibracja amplitunera tutaj nie pomoże. 

Mogę oczywiście zaoferować ci lepszy sprzęt niż podałeś w linkach, ale zrobię to dopiero jak uporamy się z ustawieniem. Może u ciebie system stereo byłby lepszym rozwiązaniem?

Co jest w reszcie pokoju? 

Dobrze ci się ogląda patrząc na bok?

Na załączonym zdjęciu widać że niestety nie ma innego wyjścia, ale wieszak na którym wisi tv umożliwia przestawienie go tak że jest prawie na prost kanapy.

W reszcie pomieszczenia jest kuchnia. A jeśli chodzi o oglądnie pod kątem to jak szykuje się dłuższy seans to przestawiam tv.

Na zdjęciu zaznaczyłam rozmieszczenie głośników które rozważałem

20190920_081607.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, S4Home napisał:

Nie kumam tej architektonicznej wizji podwójnych drzwi w salonie 🙃

A jak wygląda wysunięty tv?

Może idąc już całkiem na żywioł prawy głośnik nad tym panelem do sterowania? To klimatyzacja?

Jedne drzwi to sypialnia a drugie to łazienka.

Jak będą w domu to zrobię zdjęcie z wysuniętym tv.

A jeśli chodzi o te zestawy które wymieniłem to co o nich sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2019 o 20:17, Szato71 napisał:

Witam,

Proszę o pomoc  w doborze kompletu głośników oraz amplitunera. Niestety układ mojego salonu ( w załączniku ) nie jest idealny i ponieważ telewizor umieszczony jest narożnie wyklucza to kupno zestawu z dużymi frontowymi kolumnami o których zawsze marzyłem i muszą być mniejsze , wiszące.

Teraz trochę info:

Długość pomieszczenia to 3,4 m

Sprzęt będzie używany głównie do filmów z Netflixa oraz muzyki ( raczej z dużą ilością basu )

Na szkicu zaznaczone są miejsca w których wyprowadzone są ze ściany kable do głośników ale niestety zapomniałem 

Co do budżety to chciałbym wydać 2500 - 3500 zł 

Znalazłem dwa zestawy które biorę pod uwagę i również proszę o opinię:

https://www.komputronik.pl/product/580874/yamaha-yht-2950-zestaw-htr-3072-glosniki-ns-p41.html

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=1626

 

Z góry dziękuje za pomoc

Speed Test Scrabble Word Finder SolitaireBez tytułu.png

 i toalety aby można było przejść i wtedy w miejscu obecnie planowanych frontów dać surroundy a na przeciwko resztę rtv 

Edytowano przez laura mariadan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy rozsądni ..  na tym zdjęciu wygląda trochę jakbyś miał tv w przedpokoju ( bez urazy, nie znamy się, oceniam po zdjęciu)... Albo zmienisz ustawienie telewizora tj dajesz go na drugą ścianę (jeżeli jest miejsce) albo robisz sobie w miarę fajne stereo i ... to jest maks , maks maksów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2019 o 22:47, fiedek14 napisał:

Bądźmy rozsądni ..  na tym zdjęciu wygląda trochę jakbyś miał tv w przedpokoju ( bez urazy, nie znamy się, oceniam po zdjęciu)... Albo zmienisz ustawienie telewizora tj dajesz go na drugą ścianę (jeżeli jest miejsce) albo robisz sobie w miarę fajne stereo i ... to jest maks , maks maksów. 

Niestety to jest część starego domu i podczas urządzania sprawdzałem wszystkie możliwości ustawienia tv i to było jedyne przy ktorym po wstawieniu narożnika było przejście do innych pomieszczeń. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2019 o 08:13, S4Home napisał:

Ja bym na twoim miejscu sprawdził klasyczny system kinowy na małych kolumnach

Tannoy tfx, magnat 5.1 , heco ambient itp. do tego prosty amplituner Yamaha 485 i po prostu w domu zweryfikować czy to ma sens. Tu bym nie pakował się w żadne monitory. Bo i to nie pomoże i będzie zawadzać. 

Pozdrawiam

A co sądzicie o zestawie FOCAL SIB EVO 5.1.2 ?

Byłem ostatnio w jednym z Wrocławskich sklepów audio i taki zestaw mi polecili. Co prawda wykracza trochę poza budżet ale może jakoś dozbieram jeśli warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę ale:

Płacisz za Atmosa którego nigdy nie wykorzystasz. Ani z takich kolumn ani przy takim ustawieniu. Do tego dość mizerny sub. Po prostu stosunkowo słaby.

Moim zdaniem cena jest mocno poniesiona. W podobnej cenie bardziej cenie KEF E305. Ale na Twoim miejscu sprawdził bym coś tańszego na pierwszy ogień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...