Skocz do zawartości

Bluetooth w kolumnach aktywnych


Audiopres

Recommended Posts

Witam. 

Posiada ktoś z Was wiedzę jakie moduły BT pakowane są w kolumny aktywne (dla przykładu Edifier R2730DB lub droższe KEF LSX)

Czy jest możliwość doposażenia monitorów takich jak np. Presonus Eris E8 czy Tanoy 802 w podobnej jakości adapter BT, aby spełniały tą funkcję jak przykładowe Edifiery?

Jeśli można, to czy będę potrzebował adapter BT do każdej kolumny osobno czy wystarczy jeden? 

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent nie podaje tego w specyfikacji to jest to pewnie BT 4.0 albo 5.0 bez APTX czy też APTX HD.

KEF LSX słuchałem właśnie po BT prawdę mówiąc nie zastanawiałem się jaki jest i było dobrze.

Do innych kolumn możesz kupić dowolny odbiornik BT. Więc tu polecał bym takowy z APTX HD.

I kupujesz jeden taki moduł a nie do każdej kolumny osobno.

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanowiłem, ze chyba podchodzę od dupy strony. Może zacznę od początku. Jeśli potrzeba to zmienię tytuł tematu.

Chciałbym zakupić głośniki do salonu z kuchnią.  Pomieszczenie w prostokącie o pow. Ok. 21m2 z otwartym przejściem do przedpokoju. 

Głównie będę słuchał muzyki. Przeważnie na wprost od głośników (rozważam też ustawienie na parapecie za plecami) , a czasami z boku, znajdując się w części kuchennej.

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem audiofilem i zapewne to co dla Was będzie grało przeciętnie, dla mnie będzie super wystarczająco. Do tej pory chcąc posłuchać muzyki używałem bardzo leciwego juz kina domowego Panasonic sa-pt450 (CD,AUX)(znajdującego się w pomieszczeniu sypialnianym). Z racji tego, ze mieszkam w bloku to w nocy używam sluchawki sennheiser hd 25 z fiio E6.

Od głośników oczekuję trochę więcej czystości i głośności dźwięku niż otrzymuje z kina domowego.

Zależy mi na łączności Bluetooth do podłączenia smartfona,  tv boxa, tv itp urządzeń. 

Jeszcze przed chwilą zamierzałem kupić kolumny aktywne edifier r1700 lub 1850db, ale z racji 4" na niskich tonach postanowiłem dołożyć do r2730db. Definitywnie wykluczałem składanki z wzmacniaczem i dac m.in z powodu braku miejsca i nie ustawnego salonu.

Przed zakupem postanowiłem jednak poczytać fora i teraz zgłupiałem już do reszty. Im dłużej czytam tym mniej zdecydowany jestem, a budzet sporo się naciągnął.

Najpierw wybór padł na jakieś lepsze monitorki aktywne 8" bliskiego pola (presonus, tannoy) ale pojawił się problem BT i brak sensu z tego wzgledu, ze muzyka będzie słuchana nie tylko w bliskim polu i na wprost (chociaż domyślam się , że pewnie i tak byłbym zadowolony) 

Teraz natomiast chodzi mi po głowie myśl z małym wzmacniaczem z bluetooth i z dac (np topping mx3 - tylko to chyba jest wzmacniacz słuchawkowy ?), a do tego pasywne glosniki. 

Myślę, że szczegółowo opisałem sytuację i poproszę o pomoc w naprowadzeniu mnie na właściwe tory.  

Siana nie wiele, ale wymagania też nie wygórowane.

Ok 1500zl. Ewentualny wzmacniacz używany mogę rozpatrzyć, ale głośniki chciałbym nowe 

Edytowano przez Audiopres
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie patrzysz od d strony. Sam zauważyłeś że to monitory aktywne bliskiego pola. Uwierz sam bt nie jest problemem. Kupujesz odbiornik za 100-600 zł i działa. Problemem będzie to że w takim pomieszczeniu nie będziesz słuchał z bliskiego pola. To już przeszkoda większa. 

Za 1500 zł kupisz nowe magnaty 673 jeśli ktoś je jeszcze ma, albo całkiem fajne elaci b6 do tego tańszy wzmak używany pokroju Denona 560, Yamahy ax500 no i odbiornik bt za 100 zł.

No i to już prędzej zagra. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdybym dołożył jeszcze 500 zl, znajdę jakis maly wzmacniacz z wbudowanym bt i dac (jedno urządzenie )? Naprawdę mały, żebym mógł go schować gdzies pod łóżkiem

Zapomniałem o bardzo ważnej kwestii.  Potrzebny Bass reflex z przodu

Edytowano przez Audiopres
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...