Skocz do zawartości

Wzmacniacz Musical Fidelity M2si


banadab

Recommended Posts

Witam

Obecnie mam amplituner yamaha rx v650, dvd/sacd yamaha z tego samego okresu co amplituner, kolumny Avance Dana 509 do tego nowy zakup Pioneer N-50AE.

Pioneer ze sprzętu wydobywa nową jakość (dvd podłączone cyfrowo do pioneera i dopiero na amplituner) muzyka z netfixa mqa i serwer domowy też ok.

Kolumny na razie muszą pozostać. W pierwszej kolejności planuję wymianę amplitunera na wzmacniacz, później ewentualnie cd.

W związku z tym mam pytanie:

- czy przesiadka na wzmacniacz 3000 -4000 pln da wyraźną zmianę jakości dźwięku (taki budżet)

- jakieś propozycje do w/w sprzętu? Nie musi mieć wejść cyfrowych (ze względów "domowych" wzmacniacz srebrny;-)

- co sądzicie o musical fidelity m2si

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie w twoim przypadku przesiadka na nowy wzmak w tej cenie wpłynie korzystnie. 

Nie znam kolumn więc nie wiem jakie brzmienia wzmacniacza powinniśmy szukać.

M2si nie jest wzmacniaczem tanim. Nie jest też zly. To entry level w musicalu.

Obecnie warto rozważyć promocyjna cenę na atolla in 100se. Bo to bardzo dobry model. Brzmienie ciepłe, gęste zrównoważone. 

Cambridge CXA80. Jaśniej,konkretnie, do przodu

Cyrus one, coś po środku.

Chcesz to mogę ci je pożyczyć do domu?

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście zmiana na wzmacniacz wpłynie bardzo korzystnie na jakość dźwięku. Masz dobre kolumny, pomimo wieku, oferują bardzo dobre, spójne brzmienie. Moim zdaniem warto w Twojej konfiguracji posłuchać wzmacniaczy o trochę bardziej swobodnym, analitycznym brzmieniu niż M2si. Dobrym przykładem jest wspomniany Cambridge Audio CXA80, posłuchaj koniecznie Audiolab 6000A, może Cię miło zaskoczyć. 

Jeśli natomiast lubisz spokojne, gęste granie, można rozważyć Musical Fidelity M2si oraz koniecznie Advance Acoustic X-i105 i hybrydę lampową  Vincent SV-500.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
43 minuty temu, krzysiek_78 napisał:

Witam, chciałem zapytać czy jest sens wymieniać Onkyo 8250 na Musical Fidelity M2si.

 

Czy taka wymiana coś wniesie do brzmienia (monitor audio silwer 100 gen 6)

 

Nawet na pewno zyskałbyś zauważalny progres. Ale w cenie tego M2si to mógłbyś zerknąć na NAD C368 :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać czy jest sens wymieniać Onkyo 8250 na Musical Fidelity M2si.

 

Czy taka wymiana coś wniesie do brzmienia (monitor audio silwer 100 gen 6)

 

Dnia 19.03.2024 o 20:43, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nawet na pewno zyskałbyś zauważalny progres. Ale w cenie tego M2si to mógłbyś zerknąć na NAD C368 :)

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html

 

Dzięki za odpowiedź.

NAD jest również odtwarzaczem strumieniowym wolałbym jednak czyste stereo i dodatkowy odtwarzacz strumieniowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2024 o 16:11, krzysiek_78 napisał:

Witam, chciałem zapytać czy jest sens wymieniać Onkyo 8250 na Musical Fidelity M2si.

 

Czy taka wymiana coś wniesie do brzmienia (monitor audio silwer 100 gen 6)

 

Dzięki za odpowiedź.

NAD jest również odtwarzaczem strumieniowym wolałbym jednak czyste stereo i dodatkowy odtwarzacz strumieniowy.

C368 jest wzmacniaczem stereo "czystym"  to właśnie on daje Ci możliwość dołożenia karty z funkcjami sieciowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...