Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe do 150-200zł


Recommended Posts

Cześć! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobraniu słuchawek dokanałowych do moich potrzeb, w cenie od 150, do 200zł. Muzyki słucham głównie w autobusie/tramwaju. Muzykę odtwarzam z telefonu Huawei P20 PRO, z platformy Spotify. Słucham głównie rapu. Bardzo zależy mi, żeby te słuchawki jak na swoją cenę były wytrzymałe, chodzi mi o przewód, a jeśli przewód zawiedzie, żeby słuchawki były tanie w naprawie w serwisie. Zależy mi, żeby słuchawki były dość głośne. Dodatkowo mogą mieć mikrofon do rozmów telefonicznych, jest to jednak nieistotna dla mnie potrzeba, więc jest to drugorzędna, niekonieczna "zachcianka". Nie znam się totalnie na "podkręcaniu" słuchawek w equalizerze, po prostu chcę je kupić, podpiąć i cieszyć się muzyką. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Myślę że KZ ZS10 PRO powinny być dobre. Wymienny kabel powinien rozwiązać problem z jego awariami. Tu jest ich recenzja.

Dziękuję za odpowiedź! A w razie reklamacji nie będzie problemów? Jeśli chodzi o wymienny kabel, to czy będzie on łatwo dostępny w razie awarii obecnego?

I jeszcze jedno: Jak porównałbyś słuchawki, które mi podesłałeś do tych?: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sonicast-dirac-mk2-driversf-z-mikrofonem-8043782662

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, bardzo mało prawdopodobne abyś otrzymał wadliwe słuchawki tej marki. W CHRL również uwzględnia się reklamacje. Odsyłanie może być bardziej kłopotliwe niż na terenie kraju, bo czas dostawy może trwać dłużej. Tym co zwykle nawala w słuchawkach jest kabel, który można w tych KZ łatwo samemu wymienić. Aby podnieść trwałość słuchawek, warto zaopatrzyć się w etui do nich. Jeśli przewód będziesz staranie zwijał i nie będziesz go niepotrzebnie zaginał posłuży bardzo długo. Oryginalne przewody do takich słuchawek KZ są łatwo osiągalne i tego typu system stosuje wielu producentów. Ceny za przewód ze srebrzonej miedzi zaczynają się od około 20 zł.

 Sonicast DIRAC MK2 nie słyszałem. Słuchawki oparte o microdrivery osobiście bardzo lubię, jednak zwykle nie są najlepsze do wysokich poziomów niskich częstotliwości. Dlatego czasem buduje się słuchawki oparte o 2 lub 3 takie przetworniki. Jeśli w nich nawali przewód, trudniej będzie to naprawić lub będzie to niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MobyDick napisał:

Po pierwsze, bardzo mało prawdopodobne abyś otrzymał wadliwe słuchawki tej marki. W CHRL również uwzględnia się reklamacje. Odsyłanie może być bardziej kłopotliwe niż na terenie kraju, bo czas dostawy może trwać dłużej. Tym co zwykle nawala w słuchawkach jest kabel, który można w tych KZ łatwo samemu wymienić. Aby podnieść trwałość słuchawek, warto zaopatrzyć się w etui do nich. Jeśli przewód będziesz staranie zwijał i nie będziesz go niepotrzebnie zaginał posłuży bardzo długo. Oryginalne przewody do takich słuchawek KZ są łatwo osiągalne i tego typu system stosuje wielu producentów. Ceny za przewód ze srebrzonej miedzi zaczynają się od około 20 zł.

 Sonicast DIRAC MK2 nie słyszałem. Słuchawki oparte o microdrivery osobiście bardzo lubię, jednak zwykle nie są najlepsze do wysokich poziomów niskich częstotliwości. Dlatego czasem buduje się słuchawki oparte o 2 lub 3 takie przetworniki. Jeśli w nich nawali przewód, trudniej będzie to naprawić lub będzie to niemożliwe.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mógłbyś jeszcze zerknąć czy to są te same słuchawki, które wysłałeś mi z gearbesta czy czymś się różnią? Bo widzę, że mają różną częstotliwość. Myślisz, że takie rzeczy mogą podrabiać i mógłbym zamawiając z Alie dostać jakieś podrabiane? Bo na alie z etui i dodatkowym kablem wyniosą mnie 175zł. Jak sądzisz? Warto zamówić to z alie? Pozdrawiam. https://pl.aliexpress.com/item/33000476537.html?spm=a2g0o.cart.0.0.53bc3c00Ls6EOm&mp=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta oferta z Aliexpress jest dużo lepsza. Nie tylko niższa cena, ale i szybciej powinieneś dostać przesyłkę. Do tego dają w prezencie chyba jakieś tipsy piankowe ( tylko chyba trzeba się z tym przypomnieć , bo coś piszą ze trzeba się z nimi skontaktować ). Nie słyszałem aby te słuchawki były podrabiane. Podrabia się zwykle słuchawki popularnych marek dużych koncernów, których wykonanie jest łatwiejsze. Pasmo przenoszenia jest podawane to samo 7-40000Hz .

Przy zamawianiu dodatkowego kabla zwróć uwagę na właściwy rodzaj wtyczki. KZ ma 3 rodzaje wtyczek tego typu. Jedne pasują wymiennie a inne nie lub nie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MobyDick napisał:

Myślę że ta oferta z Aliexpress jest dużo lepsza. Nie tylko niższa cena, ale i szybciej powinieneś dostać przesyłkę. Do tego dają w prezencie chyba jakieś tipsy piankowe ( tylko chyba trzeba się z tym przypomnieć , bo coś piszą ze trzeba się z nimi skontaktować ). Nie słyszałem aby te słuchawki były podrabiane. Podrabia się zwykle słuchawki popularnych marek dużych koncernów, których wykonanie jest łatwiejsze. Pasmo przenoszenia jest podawane to samo 7-40000Hz .

Przy zamawianiu dodatkowego kabla zwróć uwagę na właściwy rodzaj wtyczki. KZ ma 3 rodzaje wtyczek tego typu. Jedne pasują wymiennie a inne nie lub nie do końca.

Super. Chcę zamówić zapobiegawczo ten dodatkowy kabel: https://pl.aliexpress.com/item/32913067713.html?spm=a2g0o.cart.0.0.76e93c00WGDZCL&mp=1.
Czy mógłbym Cię prosić o zweryfikowanie czy będzie odpowiedni do polecanych przez Ciebie słuchawek, proszę? 

e: już rozumiem, znalazłem właściwy kabel.

Rozumiem, co do pasma. Jednak te na Aliexpress w opisie mają podane Impedancja: 24Ω, a te z Gearbesta 30Ω, nie wiem dlaczego? Czy te z Twojego linka i te z mojego są 1:1 takimi samymi słuchawkami? 

Edytowano przez kosowaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jak jest z impedancją. KZ czasem robi wersje tych samych słuchawek o różnej impedancji. Może też być tak że w trakcie produkcji np. obniżono nieco impedancję aby uzyskać większa głośność. Jeśli martwisz się o trwałość tego przewodu, to bez obaw. Jeśli chcesz kupić dodatkowy kabel, to lepiej zainwestować w coś o lepszej jakości np. https://pl.aliexpress.com/item/33008362278.html  z wtyczkami typu C. Takie przewody dostaniesz bez problemu i taniej wyjdzie gdy są jakieś okresy promocyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Trudno mi powiedzieć jak jest z impedancją. KZ czasem robi wersje tych samych słuchawek o różnej impedancji. Może też być tak że w trakcie produkcji np. obniżono nieco impedancję aby uzyskać większa głośność. Jeśli martwisz się o trwałość tego przewodu, to bez obaw. Jeśli chcesz kupić dodatkowy kabel, to lepiej zainwestować w coś o lepszej jakości np. https://pl.aliexpress.com/item/33008362278.html  z wtyczkami typu C. Takie przewody dostaniesz bez problemu i taniej wyjdzie gdy są jakieś okresy promocyjne.

1. Czyli zapobiegawczo takiego samego kabelka nie warto brać, ten powinien wytrzymać długo, tak?

2. Mam też pytanko. Bo w telefonie mam wejście  USB typu C, a ten kabel ma wejście jack, czy jak użyje zwykłej przejściówki od huawei z usb typu c na jack, to słuchawki nie będą grały gorzej niż np. podłączając je do odtwarzacza bezpośrednio przez jack? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapobiegawczo nie ma sensu kupować dodatkowego kabla, bo może się okazać że nigdy nie nawali. Jeśli nie masz innego wyjścia niż USB-C w telefonie, to musisz użyć przejściówki. Inna przejściówka która podłącza wtyk jack do USB-C niewiele zmieni. Wtyk jack podłączony bezpośrednio do telefonu siedzi bardziej stabilnie. Inna sprawa to użycie np. zewnętrznego DAC/Amp-a słuchawkowego np. https://pl.aliexpress.com/item/32897632139.html . Wtedy możesz oczekiwać lepszego dźwięku.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Zapobiegawczo nie ma sensu kupować dodatkowego kabla, bo może się okazać że nigdy nie nawali. Jeśli nie masz innego wyjścia niż USB-C w telefonie, to musisz użyć przejściówki. Inna przejściówka która podłącza wtyk jack do USB-C niewiele zmieni. Wtyk jack podłączony bezpośrednio do telefonu siedzi bardziej stabilnie. Inna sprawa to użycie np. zewnętrznego DAC/Amp-a słuchawkowego np. https://pl.aliexpress.com/item/32897632139.html . Wtedy możesz oczekiwać lepszego dźwięku.

Jasne, rozumiem. Czyli mówiąc najprościej, użycie najzwyklejszego adaptera USB-C / minijack za 10zł do tych słuchawek nie zrobi żadnej różnicy w jakości dźwięku, porównując np. podłączenie do laptopa bezpośrednio przez minijack i będzie wszystko ok? Bo jednak mój budżet nie wystarcza na wskazany przez Ciebie adapter. Jeśli ta odpowiedź będzie twierdząca, to rozwiałeś wszystkie moje wątpliwości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku zależy od jakości układu dźwiękowego i pewnie będą grały inaczej podłączone do laptopa i do telefonu. Spasowanie wtyczek może mieć wpływ na to czy muzyka nie będzie przerywać., jednak taki krótki odcinek kabelka w przejściówce raczej będzie miał niewielki wpływ na dźwięk. 

Etui do tych słuchawek lepiej wybrać większe niż mniejsze i warto aby było dość wysokie.

To jest niezłe : https://pl.aliexpress.com/item/32911683250.html

To jest lepsze: https://pl.aliexpress.com/item/32909918639.html  , https://pl.aliexpress.com/item/32842977685.html

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Jakość dźwięku zależy od jakości układu dźwiękowego i pewnie będą grały inaczej podłączone do laptopa i do telefonu. Spasowanie wtyczek może mieć wpływ na to czy muzyka nie będzie przerywać., jednak taki krótki odcinek kabelka w przejściówce raczej będzie miała niewielki wpływ na dźwięk. 

Etui do tych słuchawek lepiej wybrać większe niż mniejsze i warto aby było dość wysokie.

To jest niezłe : https://pl.aliexpress.com/item/32911683250.html

To jest lepsze: https://pl.aliexpress.com/item/32909918639.html  , https://pl.aliexpress.com/item/32842977685.html

To etui, które wstawiłeś jako pierwsze już mam w koszyku. Trochę się zrazilem, że ten adapter może lekko 'popsuć' mi dźwięk tych słuchawek. Ale myślę, że warto je zakupić i będę zadowolony z słuchania muzyki w tych słuchawkach mimo tego adaptera... Tak więc, chyba za chwilę je zamawiam! 

A czy z moimi 'wymaganiami' znajdę jakieś bezprzewodowe dokanałowe słuchawki, zbliżone jakością dźwięku do tych, o których rozmawiamy, czy myślisz, że to bez sensu i zostać przy tych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MobyDick napisał:

Myślę że jeśli chcesz słuchawki bezprzewodowe dokanałowe , to lepiej do tych ZS10 Pro kupić odpowiedni kabelek bluetooth z aptX lub trochę droższy obsługujący aptX HD.

Dobra, więc zostaje przy tym przewodzie. Będę słuchał przez ten najzwyklejszy adapter za 10zl licząc, że wykorzystam te słuchawki w wielu procentach. Zamawiam za chwilę je z Alie. Bardzo dziękuję Ci za profesjonalną i cierpliwą pomoc. Serdecznie Cie pozdrawiam! 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zupełnie poważne słuchawki i jeszcze kilka lat temu z coś podobnej jakości trzeba było zapłacić kilka razy więcej.

Ten producent stara się produkować słuchawki o możliwie dobrej relacji jakość cena, jednak nie rozpieszcza ilością wyposażenia i efektownymi - dużymi opakowaniami. Jednak jak widzisz tanio można je sobie doposażyć do własnych potrzeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MobyDick napisał:

To są zupełnie poważne słuchawki i jeszcze kilka lat temu z coś podobnej jakości trzeba było zapłacić kilka razy więcej.

Ten producent stara się produkować słuchawki o możliwie dobrej relacji jakość cena, jednak nie rozpieszcza ilością wyposażenia i efektownymi - dużymi opakowaniami. Jednak jak widzisz tanio można je sobie doposażyć do własnych potrzeb.

Jasne, rozumiem. Czytałem te recenzje, która podesłałeś. A orientujesz się może czy będę musiał zapłacić za to zamówienie jakieś podatki, cło? Całe zamówienie wyniosło mnie 169.05zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej obejdzie się bez dodatkowych opłat. Jednak mogą doliczyć 23% Vatu i jakąś niewielką opłatę za wystawienie na to rachunku. Gdybyś zamówił osobno słuchawki i pozostałe rzeczy, to naliczenie objąć mogło by tylko same słuchawki. Wtedy jednak najprawdopodobniej reszta dotarła by później. Przesyłki AliExpress Standard Shipping dochodzą zwykle do 2 tygodni do nas, a zwykłe nierejestrowane mogą iść ponad miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Najprawdopodobniej obejdzie się bez dodatkowych opłat. Jednak mogą doliczyć 23% Vatu i jakąś niewielką opłatę za wystawienie na to rachunku. Gdybyś zamówił osobno słuchawki i pozostałe rzeczy, to naliczenie objąć mogło by tylko same słuchawki. Wtedy jednak najprawdopodobniej reszta dotarła by później. Przesyłki AliExpress Standard Shipping dochodzą zwykle do 2 tygodni do nas, a zwykłe nierejestrowane mogą iść ponad miesiąc.

Wszystko rozumiem. Im szybciej tym lepiej! 😊 Jak tylko dojdą i trochę je potestuje, to dam znać! Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za wszelką pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...