Skocz do zawartości

Gramofon do 1500 zł, h/k 3390


Recommended Posts

Hej,

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna gramofonu i w końcu jestem. :)

Szukam sprzętu pod Harmana 3390, którego do tej pory używam w połączeniu z STX 130-f z odtwarzaniem głównie z komputera poprzez DAC. Wiem, że głośniki nie są wspaniałe i też czeka je zmiana. :(

Chciałbym wydać do 1500 zł, nie szukam pół środków, więc jeśli miałbym dopłacić trochę więcej za dużo lepszy dźwięk, dajcie znać. 

+ Cudownym dodatkiem z Waszej strony będzie polecenie jakiś kolumn, które godnie zastąpią wieloletnie już STXy. :)

++ Zawsze doceniam dodatkowe zdanie "dlaczego" coś jest polecane. Jestem trochę skrzywiony jeżeli o to chodzi, a decyzję co do sprzętu podejmę pewnie za kilka miesięcy. :)

+++ Używki wchodzą w grę. 

W razie gdybym zostawił za mało informacji, proszę o wskazanie co jeszcze powinienem poruszyć. :)

Dzięki!

ps

 

Edytowano przez Somnam
Dodanie informacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chcesz korzystać z wbudowanego(w twoim harmanie) przedwzmacniacza gramofonowego.

Dobry dźwięk to niestety zwykle inwestycja w osobny przedwzmacniacz (ale to można dokupić później)

wkładka gramofonowa - ważne

Co do propozycji gramofonów używanych - przejrzyj wątki - często są tam konkretne propozcyje

Dużym zaufaniem mozna obdarzyć propozycje technics-a - bardzo solidne produkty których jest dużo na rynku więc i dawców części w razie czego jest dość dużo.

Bardziej audiofilsko to Lenco :)

Tylko nie wpadnij na pomysł kupowania nowego :) - to nie ta sama firma

szczerze polecam forum

https://www.winyl.net/index.php

dlaczego? Bo tam są maniacy ;)

często jest dużo ogłoszeń o sprzedaży od znanych na forum ludzi. Często te same gramofony które sa aktualnie sprzedawane, były opisywane na forum, co w nich serwisowano, wymieniono itd.itp.

Ogromna kopalnia wiedzy i podpowiedzi. Dzięki temu kupiłem dobrą wkładkę za około połowę krajowej ceny sklepowej :)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2019 o 22:17, Somnam napisał:

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna gramofonu i w końcu jestem. :)

Cieszę się , że zainteresowałeś się torem analogowym. Co do wyboru drapaka to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziesz miał czas na to urządzenie. Bo jest tak , jak ma odtwarzać płyty przy minimalnej ingerencji z Twojej strony, czyli taki CD tylko na czarny krążek, to w Twoim budżecie są nowe ślicznie wyglądające nowiutkie gramofony. Grać będzie , dźwiękiem tym samym , bo jesteś właściwie skazany na jedną wkładkę ,ale w instrukcji stoi , że wyjmujesz z pudełka i ...gra. Opcja druga to już normalny gramofon , ale w tzw. full automacie / choćby mój niedawno sprzedany Universum F 2095/ , gramofon już wymagający kalibracji , z wymiennym headshellem , wkładkami itd. ale komfort polega na tym , że wciskasz " start" i ...zapominasz , bo ramię samo się uruchomi , na końcu płyty wróci , obroty reguluje quartz / lub manualnie/ , i masz jeszcze  powtarzanie. I trzecia opcja to gramofon półautomatyczny / ramię wraca na końcu płyty/ lub w pełni manualny. Te dwa ostatnie warianty wymagają już wiedzy / ale nie trzeba kończyć specjalnych studiów :) / i cierpliwości. Po za tym gramofon to akcesoria , a więc waga , szablony, płyta testowa, myjka do płyt, płyn antystatyczny , szczoteczki do czyszczenia igły i płyt .

Dnia 20.09.2019 o 22:17, Somnam napisał:

Chciałbym wydać do 1500 zł, nie szukam pół środków, więc jeśli miałbym dopłacić trochę więcej za dużo lepszy dźwięk, dajcie znać. 

Za tą kwotę można już kupić naprawdę przyzwoity gramofon , a o dźwięku i tak decyduje wkładka . Ceny wkładek oscylują od 100 zł do ok. 40k. zł. 

Kupując wkładkę warto spojrzeć ile kosztuje igła , wkładkę otrzymujemy wraz z igłą, ale jest to element ulegający zużyciu i potem może się okazać , że igła kosztuje prawie tyle co wkładka :) 

Na razie nie inwestował bym w przedwzmacniacz gramofonowy , podłącz do HK i będzie dobrze.

Przykłady :

 https://allegro.pl/oferta/gramofon-pionner-pl-516x-8477045104

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1510-rasowy-gramofon-7993506931

https://allegro.pl/oferta/potezny-sony-ps-636-flagowyl-audiofeel-studio-7909789462

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-qx300-8075420108

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2019 o 22:17, Somnam napisał:

Hej,

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna gramofonu i w końcu jestem. :)

Szukam sprzętu pod Harmana 3390, którego do tej pory używam w połączeniu z STX 130-f z odtwarzaniem głównie z komputera poprzez DAC. Wiem, że głośniki nie są wspaniałe i też czeka je zmiana. :(

Chciałbym wydać do 1500 zł, nie szukam pół środków, więc jeśli miałbym dopłacić trochę więcej za dużo lepszy dźwięk, dajcie znać. 

+ Cudownym dodatkiem z Waszej strony będzie polecenie jakiś kolumn, które godnie zastąpią wieloletnie już STXy. :)

++ Zawsze doceniam dodatkowe zdanie "dlaczego" coś jest polecane. Jestem trochę skrzywiony jeżeli o to chodzi, a decyzję co do sprzętu podejmę pewnie za kilka miesięcy. :)

+++ Używki wchodzą w grę. 

W razie gdybym zostawił za mało informacji, proszę o wskazanie co jeszcze powinienem poruszyć. :)

Dzięki!

ps

 

Cześć,

W budżecie którym planujesz przeznaczyć z nowych gramofonów, proponujemy Regę Planar 1 i Pro-Jecta z nowej serii T-1. Całkiem przyjemne gramofony na początek. Jeżeli spodoba Ci się zabawa z czarną płytą,  z czasem będziesz mógł wymienić wkładkę na coś lepszego. Nie mniej jednak na początek wystarczy. Śmiało możesz je skonfrontować ze starszymi modelami w podobnym pułapie cenowym, z naszego doświadczenia wcale nie wypadają gorzej, wręcz przeciwnie :)

Pozdrawiam i zapraszamy na prezentację.

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

z czasem będziesz mógł wymienić wkładkę na coś lepszego.

Ok. mam kilka pytań , jakie wkładki proponujecie zamienne, w Redze Planar 1, do montowanej fabrycznie Regi Carbon? Jak skalibrować Regę po wymianie wkładki , jaki jest overhang dla tego ramienia i jaki jest zakres przesuwu wkładki na niewymiennym headshellu , czy przy lżejszych lub cięższych wkładkach zadziała automatyczny antyscating i na czym polega automatyczny antyscating  , rozumiem , że mogę zamontować dowolna wkładkę , ustawić dowolna siłę nacisku i działa. Co z ustawieniem VTA , czy można regulować wysokość ramienia ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krisdebowski napisał:

za 1000 zł mam na giełdzie pro-ject debut 3 + nad pp2. z wyposażeniem, w kartonach

Zacznę od końca , NAD Pp2 to niezły pre gramofonowy i wg. mnie warto kupić , co do gramofonu to jak już wcześniej pisałem nie jestem fanem gramofonów z ramieniem ze sklepanej rurki na końcu , headshell powinien być wymienny byśmy mogli swobodnie operować wkładkami poszukując swojego brzmienia. Producent a raczej sklep podaje ustawienie overhang 22 mm , i dla fabrycznie montowanej wkładki Ortofona jest to zapewne możliwe , ale czy dałoby się ustawić przy Shure to już wątpię . A i jeszcze taka ciekawostka, właśnie wszedłem na stronę drugiego sklepu i już parametr overhang zmienił się przy tym samym ramieniu do 18,5 mm :) W efektywnej masie ramienia też są podane różne parametry .

 https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=6454

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/PRO-JECT_AUDIO_SYSTEMS/GRAMOFONY/DEBUT_III__DC__PIANO?bid

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...