Skocz do zawartości

kino do pokoju 13m2


escoban 23

Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy temat,mam nadzieje że mnie nie zjedziecie,są podobne tematy ale nie znalazłem odpowiedzi.

Kwota 2,5tys,sprzęt może być używany,ale nie jakiś 10letni.

tv 4k,komputer,konsola-mam podpięty soundbar ale to nie to.

Pokój narazie 3,5 x 3,5m w przyszłości będzie 5 x 3,5

Zestaw służyć ma głównie do grania 60%,30%filmy i muza,tv reszta,na nich najmniej mi zależy.

Mieszkam w bloku,więc mega głośne to nie musi być. Najbardziej zależy mi na przestrzeni i szczegółowości do gier fpp, filmów sci fi itp

Naczytałem się na forach i mniej wiem niż wiedziałem:)

układ pokoju jak na rysunkach,właśnie się robi,nie wiem czy akustyka będzie ok,coś dodać?wole by było tak minimalistycznie.

wejścia optyczne i hdmi napewno,obejdzie się bez bluetooth itp,wole się skupić na lepszym brzmieniu.

 Cieszyn 43-400

moje-1,.jpg

moje-18.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

2.1?

Jesli ktoś posiada zestaw 5.1 to nie spojrzy na 2.1 soundbary i inne cuda na kiju. 

Hkts szukaj ten który cenowo Ci odpowiada a onkyo 646 uzywke jak byś dostał w dobrych pieniądzach to już byłoby coś. Pzdr

Soundbara mam,pójdzie do sypialni,to na pewno nie to:)

Ok popatrzę na to co polecasz. Ktoś z forum poleca mi na odsprzedaż Tannoy Hts 101 XP - dobre są na moje pomieszczenie?Wiem budżet nadszarpnięty ale jeśli warto..

Nie chce napalać się na pierwszą propozycje..

Wcześniej napisałeś miejsca u mnie brak, coś źle z pomieszczeniem?W dziale akustyka napisałem wątek odnośnie pomieszczenia.

Mógłbyś zerknąć w wolnej chwili i spróbować się do niego odnieść?

Byłbym bardzo wdzięczny:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to musisz sam sobie odpowiedzieć czy za kanapą da się u ciebie umieścić tylne głośniki od 5.1

"Da się umieścić" oznacz także to że muszą być ZA tobą a nie na linii twoich uszu lub tuż tuż za nią

Tanie zestawy 5.1 mają bardzo słabe tylne głośniczki (jakościowo) więc czasem warto dołożyć do czegoś co na tylnych oferuje "pełne" pasmo :)

Jak chcesz mieć fajne wrażenia w grach (będziesz łoił na TV ?) to warto zadbać o to wszystko.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieścić da się na pewno,podwiesze w rogu lub podstawki w tych miejscach.Rozumiem że lepszym rozwiązaniem jest sofa odsunięta od ściany choćby pół metra,60cm niż rogówka dociśnięta do ściany.

W przyszłości będzie to pokój 5x3,5 więc będzie lepiej.Zestawu nie chce zmieniać co 2lata, ale przez ten okres też chciałbym mieć namiastke czegoś fajnego:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Tak naprawdę to musisz sam sobie odpowiedzieć czy za kanapą da się u ciebie umieścić tylne głośniki od 5.1

"Da się umieścić" oznacz także to że muszą być ZA tobą a nie na linii twoich uszu lub tuż tuż za nią

Tanie zestawy 5.1 mają bardzo słabe tylne głośniczki (jakościowo) więc czasem warto dołożyć do czegoś co na tylnych oferuje "pełne" pasmo :)

Jak chcesz mieć fajne wrażenia w grach (będziesz łoił na TV ?) to warto zadbać o to wszystko.

 

A , słyszałeś konkretnie ten zestaw Hts 101 XP  ?

Tannoy ma w tym zestawieniu wszystkie takie same głośniki.  Czyli powinny iść do wymiany nie tylko sourand,  ale także front i centralny ☺

Po kalibracji Audussey w Marantz jest miód , maliny i orzeszki ☺

 

Jest bardzo mało zestawów w tym pułapie cenowym , które spisują się dobrze i KD  jak i w stereo .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Jeżeli mogę coś powiedzieć to proponowałbym autorowi odsłuchanie takiego zestawu za 2500 PLN i porównać to choćby z zestawem za 4000 PLN. Wtedy @escoban 23 będziesz wiedział w co idziesz. 

Budżet podkręcić moge do 3tysi

Sprzęt używka ale nie jakaś stara.

Kolega powyżej poleca mi tannoye i ampli marantza bym poszukał.

Dobrze mówi?Nie mam szans na odsłuchy lepszych firm. Zdam się na relacje forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja była tylko przykładowa, aż dziwne że nie masz Kolegi który nawet budżetowy zestaw posiada 😉. Nie będę się przescigiwal z forumowiczami na propozycje. Nikt za Ciebie nie wybierze zestawu, musisz odsłuchać co kolwiek, jednak ja uważam że wrażenia będą niesamowite jeśli nie miałeś kontaktu z takimi zestawami. 

Co do tylnych głośników ja mam akurat kanapę przy ścianie i docelowo wiszą Monitor Audio bronze fx po rabatach kiedyś zapłaciłem 1270 ale Ty 😁 masz jeszcze czas na zmiany, na początek lizniesz trochę kina  a później to już pójdzie z górki 😂haha. Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dedal75 napisał:

Moja propozycja była tylko przykładowa, aż dziwne że nie masz Kolegi który nawet budżetowy zestaw posiada 😉. Nie będę się przescigiwal z forumowiczami na propozycje. Nikt za Ciebie nie wybierze zestawu, musisz odsłuchać co kolwiek, jednak ja uważam że wrażenia będą niesamowite jeśli nie miałeś kontaktu z takimi zestawami. 

Co do tylnych głośników ja mam akurat kanapę przy ścianie i docelowo wiszą Monitor Audio bronze fx po rabatach kiedyś zapłaciłem 1270 ale Ty 😁 masz jeszcze czas na zmiany, na początek lizniesz trochę kina  a później to już pójdzie z górki 😂haha. Pzdr

Dzięki:)

Rozważe te harmony,a na temat tych tannoy masz jakiekolwiek zdanie?

znalazłem też taki zestaw onkyo na olx powystawowy nieużywany,niedaleko mnie, ale ciężko coś opinie o nim znależć..

Możesz się odnieść po specyfikacji czy jest to ok?

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-onkyo-ht-s9405thx-5-1-thx-CID99-IDB9FFp.html

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, escoban 23 napisał:

Dzięki:)

Rozważe te harmony,a na temat tych tannoy masz jakiekolwiek zdanie?

znalazłem też taki zestaw onkyo na olx powystawowy nieużywany,niedaleko mnie, ale ciężko coś opinie o nim znależć..

Możesz się odnieść po specyfikacji czy jest to ok?

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-onkyo-ht-s9405thx-5-1-thx-CID99-IDB9FFp.html

pozdrawiam

Zerknę. 

Jestem daleki od Doradzania konkretnych modeli. 

Z doświadczenia wiem że można się nie źle przejechać na polecanych klamot ach, a konkretnie brzmieniu które zaznaczam NAM PASUJE, a nie polecająemu ale w stereo bo kino nie jest tak wymagające według mnie tu trochę załatwi kalibracja  , nie znam też twojego pomieszczenia. Dlatego odnośnie podłączenia tak 👍 konkretne modele raczej nie. O Tannoy u nie mam zdania. Pzdr

W tym onkyo na + certyfikat thx, ale subwoofer 30 cm zabije Cię w 13 m2😁 haha

No ja bym tego nie kupił, choć gra u mnie ale bardzo rzadko 10 już prawie letni HK avr255 i nie chce się rozleciec, choć lepiej nie bo są inne wydatki 😉

Jednak Ty rozpoczynasz swoją przygodę, więc tak dla otuchy zaczynałem duuuzo gorzej 😎

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Ciekawe to Onkyo .

Na olx masz fajne sourand Mission  ds 5 , bipole 

No w sumie rozważam te 2 opcje narazie. Twoją i tą:) 

Ciekawe? Coś więcej..

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

Zerknę. 

Jestem daleki od Doradzania konkretnych modeli. 

Z doświadczenia wiem że można się nie źle przejechać na polecanych klamot ach, a konkretnie brzmieniu które zaznaczam NAM PASUJE, a nie polecająemu ale w stereo bo kino nie jest tak wymagające według mnie tu trochę załatwi kalibracja  , nie znam też twojego pomieszczenia. Dlatego odnośnie podłączenia tak 👍 konkretne modele raczej nie. O Tannoy u nie mam zdania. Pzdr

W tym onkyo na + certyfikat thx, ale subwoofer 30 cm zabije Cię w 13 m2😁 haha

No ja bym tego nie kupił, choć gra u mnie ale bardzo rzadko 10 już prawie letni HK avr255 i nie chce się rozleciec, choć lepiej nie bo są inne wydatki 😉

Jednak Ty rozpoczynasz swoją przygodę, więc tak dla otuchy zaczynałem duuuzo gorzej 😎

Myślisz że za mocne na to pomieszczenie?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam siebie. Jak mówisz pośpiech to zły doradca. Za długo też nie chce zaprzątać tym głowy, są inne sprawy. Chce wybrać mądrze, dokonać zakupu, mieć z głowy i pomału instalować w nowym pokoju. 

Właśnie kończe gre detroit. Po zakupie napewno odpale ponownie. Fajna tu jest ścieżka dźwiękowa 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Tutaj sprawę masz prostą. 

System 5.1 to dobra opcja. Małe kolumny pokroju tannoya, heco czy magnat. 

Akurat hkts nie polecam. Ale sprawdzić możesz. Do napędzenia tych małych kolumn polecam yamahe 485 albo odpowiednik Pioneer.

Pozdrawiam

Witam. 

Odwiedziłem wczoraj waszą strone. Szkoda że nie macie tam niczego w moim założonym budżecie:) Oświęcim niedaleko. 

Miałem do was dziś pisać po poradę, przeglądając forum, często trafiam na wasze posty i widać że jest mega fachowo. Pełen profesjonalizm. 

Czyli te tannoye to pewnie dobry wybór od kolegi powyżej. A co sądzicie o tym onkyo pełen zestaw??

Jeśli magnat to które polecacie?

Nie muszą być mega mocne. W bloku szaleć nie będe. Może raz w tyg, sąsiedzi spoko są:)

Jeszcze jedna prośba. W dziale akustyka założyłem post odnośnie 13m2... jakieś podpowiedzi bym uniknął podstawowych błędów które może są już widoczne a można ich uniknąc. 

Z góry dzięki. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...