Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Trance


Łukasz Lisiewicz

Recommended Posts

Witam, wiem ze temat milion razy przerabiany a mimo wszystko ja nadal trace tylko czas i pieniadze.  Prosze powiedzcie jakie kolumny do 4 - 5 tys do muzyki trance / techno. Kupilem Canton vento 880.2 i sub 600 ale w moim domu gra beznadziejnie, Bas jak z kartonu , sprawdzalem na kilku wzmacniaczach i na kazdym slabo musze wiec sprzedac i pewnie sporo strace.zalezy mi tez zeby glosniki jakos wygladaly i chyba ja wyznawca jestem starej szkoly ze im wieksze tym lepiej . salon 35m. Na codzien nie bede slucham glosno wiec zalezy mi na dobrym brzmieniu juz przy cichym graniu.

Chetnie dowiem sie tez jakie wzmacniacze/amplirunery  polecacie to tego zestaw bo tez bede szukal do 3 tys zl . Myslalem o Yamaha RN803 

Z gory dziekuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj,

jeśli szukasz systemu, który zagra mocno, bardzo dynamicznie, energicznie ze świetnym nisko schodzącym basem, proponuję połączenie NAD C356 BEE lub ewentualnie Yamaha R-N803D z kolumnami Klipsch RP-8000F lub Polk Audio S60E. To konkretne propozycje, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Na początek skup się na dobrych kolumnach i elektronice, jeśli będzie jeszcze zbyt mało basu, wtedy pomyślisz o subwooferze. Ale jeśli ma to być mocny subwoofer do muzyki, to niestety musisz liczyć się z większym wydatkiem. Dobrym przykładem jest SVS SB-2000 lub jeszcze lepszy SVS SB-3000.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy Polk nie beda za male? chodzi mi tez o to zeby fajnie gralo po cichu 

i tak jakis sentyment mam do Altus 380, czy oké by sie nadaly? 

tak wiem powinienem sam posluchac ale nie mam za bardzo gdzie wiec pewnie kupic w ciezko przez internet no i po drugie przy zakupie Canton odsluchalem z 30 roznych a w domu gra beznadziejnie wiec musi byc cos co na 100 % gra ok a ja naprawde nie mam duzych wymagan.

Edytowano przez Łukasz Lisiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

przy zakupie Canton odsluchalem z 30 roznych a w domu gra beznadziejnie

 

23 godziny temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

Kupilem Canton vento 880.2 i sub 600 ale w moim domu gra beznadziejnie, Bas jak z kartonu , sprawdzalem na kilku wzmacniaczach i na kazdym slabo

Propozycje kolumn padają,fajnie,a z tego co opisujesz zastanawia mnie czy  akustyka w Twoim domu nie kuleje, był już podobny temat gdzie ktoś wydał kupę kasy na kolumny i kiepsko grały bo lipa z ustawieniem w pokoju była.

Rozumiem że te Cantony kupiłeś po odsłuchu w jakimś salonie audio, jeżeli tak to jak tam grały że na nie się zdecydowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie klipsch. Także słucham trance, głównie odmiany psytrance, fulla on. 

Do tego potrzebujesz dźwięku wyraźnego ale nie jasnego, jaskrawego. 

Podobnie jak canton tak i klipsch z lepszym basem ale szorstka góra by ci nie spasował. 

Moim zdaniem powinieneś spróbować nowe heco revolution r7 lub 9 ki

Myślę że mogą ci się też spodobać analogiczne magnaty z nowej serii 11.

Spokojnie także pod twoją elektronikę polecam fyne audio f502. Wszystko do odsłuchu na miejscu albo do wypożyczenia.

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maverick2005 napisał:

 

Propozycje kolumn padają,fajnie,a z tego co opisujesz zastanawia mnie czy  akustyka w Twoim domu nie kuleje, był już podobny temat gdzie ktoś wydał kupę kasy na kolumny i kiepsko grały bo lipa z ustawieniem w pokoju była.

Rozumiem że te Cantony kupiłeś po odsłuchu w jakimś salonie audio, jeżeli tak to jak tam grały że na nie się zdecydowałeś?

tak, w Wallonië audio, graly fajnie a do tego ladne z wygladu, 

akustyka pewnie kuleje ale juz rozne ustawienia sprawdzalem, nawet drugi subwoofer kupilem ale efekt nadal slaby. Nie mam wysokich wymagan i zaden ze mnie znawca ale gra fatalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2019 o 00:20, Łukasz Lisiewicz napisał:

Chetnie dowiem sie tez jakie wzmacniacze/amplirunery  polecacie to tego zestaw bo tez bede szukal do 3 tys zl . Myslalem o Yamaha RN803 

 

Zamiast Yamahy lepszym rozwiazaniem do tej muzyki (trance) bedzie Denon. Cantony nie nadaja sie do takiej muzyki (sluchalem paru modeli podstawkowych).

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mordor12 napisał:

@Łukasz Lisiewicz A jakimi wzmacniaczami napędzałeś te Cantony Vento?

Nad 317 onkyo tx686 yamaha ax 700 a teraz start marantz model nie Pamietam ale lata 80 i gra naklepiej ze wszystkich 

5 minut temu, lysyrafal napisał:

Tak jak napisales te Polki seria Signature sa za male. Ja tez kiedys duzo sluchalem trance teraz juz troche mniej i moim zdaniem altusy to nadaja sie bardziej do rocka.

to tak jak Canton, na rock gra super nawet zaczalem troche przez to sluchac, 

w takim razie Altusy odpuszcze bo chyba wiesz co piszesz , a szkoda bo juz myslalem ze mam swojego faworyta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował z mocniejszym wzmacniaczem. Te co wymieniłeś w takim metrażu w pełni nie napędzą tych kolumn.

Słuchałem kiedyś u znajomego Cantonów Ergo 690 i ze słabszymi wzmacniaczami było tak jak piszesz jeśli chodzi o bas. Jakiś taki rachityczny, ale poniekąd jakiś był. Po podłączeniu dwóch końcówek mocy Rotela dopiero można było usłyszeć jaki one mają wykop w tym zakresie. Oczywiście nie namawiam do kupowania od razu końcówek, ale spróbować z jakąś mocniejszą integrą. Choćby z NAD 319.

Kolejna sprawa, dziwi mnie , że po podpięciu suba też nie było wyraźnej poprawy w wzmocnieniu niskich częstotliwości. Może też być problem z akustyką. Może coś Ci tam wycinać niskie tony i co byś nie włożył w to miejsce to mogą być braki. Próbowałeś kolumny postawić w zupełnie innym miejscu przy innej ścianie? Jeździłeś z kolumnami, wysuwałeś je do dość mocno do przodu lub dosuwałeś do samej ściany? Są jakieś zmiany wtedy? Czy tak jak jest teraz i przejdziesz się po pokoju to czy gdzieś słyszysz mocniejsze niskie tony, czy wszędzie ich brakuje?

Edit:

32 minuty temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

to tak jak Canton, na rock gra super nawet zaczalem troche przez to sluchac,

Zaraz, zaraz, Rock gra super , a w nim Ci basu nie brakuje? Może chodzi Ci o barwę niskich tonów ,  a nie ich moc?

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o caloksztalt, bas jest kiepski taki pukajacy a po wlaczeniu suba jest roznica spora ale bardziej buczy niz gra, a powinno byc tak z ''pazurem'' Nie wiem jak mam to napisac jasniej ale za ta cene mam prawo wymagac czegos wiecej ? Lepszy efekt mialem juz na kinie domowym za 300 euro LG. 

A na Rocku gra dla mnie fajnie przez to jak slychac gitare i inne instrumenty, generalnie kazdy kto do mnie przyjdzie stwierdza ze fajnie gra na takiej muzyce ACDC i takie tam nawet nazw nie znam . Kombinowalem z ustawieniem glosnikow i lepiej chyba nie bedzie . Problem moze lezec w akustyce bo bas na pietrze slychac fajny i generalnie dzwiek wydaje sie wtedy dobry ale czy akustyka ma az taki na to wplyw ?

Mam juz kupca na Cantony i nie wiem co mam robic bo szkoda mi ich troche sprzedawac, moze zainwestowac w jakis inny wzmacniacz lepiej ktory sprawdzi sie tez z innymi kolumnami jesli te bede musial jednak sprzedac? Jesli tak to jaki ?

Jak poprawic akustyke w pokoju ?

Jak zyc !!!?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem denon nie pasuje do kolumn canton. Z wiadomych powodów takie sety są w Polsce oferowane. Ale te kolumny potrzebują zaokrąglonego ale kontrolowanego basu. Moim zdaniem jeśli chcesz je zostawić to produkty atolla od in100se w górę, xindaka czy też hybryda magnata ma1000 powinny cię zadowolic. Biorąc pod uwagę że kolumny zdarzysz jeszcze sprzedać to faktycznie zacznij od wymiany pieca na zasadzie testów domowych i wypożyczeń. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

A kto Piotrze takie polaczenie zaproponowal?

Wspomniałeś wyżej że lepszym do takiej muzyki od Yamahy będzie denon niż Yamaha. Nie twierdzę że proponujesz taki komplet. Ale wolałem to dodać dla bezpieczeństwa :)

14 godzin temu, wallace napisał:

ja napiszę nieśmiało - weź na odsłuch Magnat Transpuls 1500. Moim zdaniem nie będziesz szukał dalej.

Jest to opcja. Ale sprawdzaj już wygrzane. 

12 godzin temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

te magnaty to nawet ciekawe i juz mi sie podobaja, jaki wzmacniacz do tego?

Właśnie one za wymagające nie są. Ale na Yamahę i jasne wzmaki bym uważał. 

Magnat mr780 pasuje, atoll in80, nawet nad 326bee.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...