Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Trance


Łukasz Lisiewicz

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A co do ma do rzeczy? 

Każdy w domu na inne warunki. Dlatego polecamy w domu sprawdzać i testować sprzęt :)

Moim zdaniem masz za dużo twardych powierzchni. I zgadzam się z kolegą że dywan i małe pochłaniacze za kolumnami by się przydały. 

dziekuje za rade, dywan juz zainstalowany, pochlaniacze zamowienie.  czy cos jeszcze ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Żeby trafnie Ci pomóc w adaptacji to potrzebne są zdjęcia. To, że opiszesz co masz. Nie wiele pomoże. Grunt, że masz chęci i zacząłeś od dywanu. Reszta sama przyjdzie, chyba że pogoni Cię żona (jak masz)

mam ale wyrozumiala bardzo bo jak by nie patrzec zgodzila sie na dwa wielkie kloce w salonie.  W sobote zrobie zdjecia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2019 o 07:24, S4Home napisał:

 Także słucham trance, głównie odmiany psytrance, fulla on. 

Do tego potrzebujesz dźwięku wyraźnego ale nie jasnego, jaskrawego. 

 

Czasy kiedy lecial z glosnikow Psy 24/7 juz dawno minely ale elektronika u mnie nadal stanowi ok 60% repertuaru. Ambient, chill out, trip hop itd. Co by tu wybrac majac 16m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dawniej leciało tego więcej.

Dnia 1.11.2019 o 23:57, luckyguliver napisał:

Czasy kiedy lecial z glosnikow Psy 24/7 juz dawno minely ale elektronika u mnie nadal stanowi ok 60% repertuaru. Ambient, chill out, trip hop itd. Co by tu wybrac majac 16m2?

W jakiej kwocie? Szukamy samych kolumn czy całego zestawu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z nowych mi się dobrze słuchało na nowych magnatach serii 11.

Rewelacyjnie kontrolowany bas, swoboda grania i energia przekazu. Bardzo dobrze wypadku też fyne audio f502

 

Z kolei z kolumn używanych polecam

Tannoy precision 6.4 - kontrola, punktowy bas. Chodź one lubią grać głośno i dopiero wtedy pokazują klase. Wrażliwe na elektronikę.

Audio physic tempo 6 - rewelacyjna przestrzeń. Są jednak wrażliwe na ustawienie

Chario Pegasus - odmienne granie od poprzedników. Ciepłe delikatne podparte poważnym basem. 

Przy tych zestawach się po prostu nie zawiodłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za propozycje. W tej chwili jada do mnie Xaviany 250 Evo. Zobaczymy jak sie wpasuja w moj gust i akustyke mojego pokoju. Potem zabieram sie za akustyke. Mam 3 gole sciany i musze cos w koncu z tym zrobic. Z basem jest tak ze Proac Response 1 mieszcza sie idealnie. Pod sciana fanie slychac stopke. Natomiast z Jamo Concert 8 nie jest tak juz kolorowo. Bas blizej sciany juz sie zaczyna kotlowac. Z tego wlasnie powodu podchodze troche z nieufnoscia do podlogowek. Inna kwestia to papierowe sciany i podloga. Inaczej pewnie podjalbym na nowo eksperymenty z subem. 

Jesli chodzi o reszte toru to mam w tej chwili Gustard Dac X10 (zamierzam zmieniac na Younga DSD) oraz wzmacniacze Sansui z seri Alpha 607 oraz 707. Kable Chord Odyssey 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 23.09.2019 o 06:24, S4Home napisał:

Absolutnie nie klipsch. Także słucham trance, głównie odmiany psytrance, fulla on. 

Do tego potrzebujesz dźwięku wyraźnego ale nie jasnego, jaskrawego. 

Podobnie jak canton tak i klipsch z lepszym basem ale szorstka góra by ci nie spasował. 

Moim zdaniem powinieneś spróbować nowe heco revolution r7 lub 9 ki

Myślę że mogą ci się też spodobać analogiczne magnaty z nowej serii 11.

Spokojnie także pod twoją elektronikę polecam fyne audio f502. Wszystko do odsłuchu na miejscu albo do wypożyczenia.

Zapraszamy

A jaki wzmacniacz do tych heco -/+ 6k proponujesz?moga byc używki”.? 
Teraz mam usherki v601 + c356 i nie ma mocy jakby...?

Z postów widze ze z branży jestes,wiec ogarnięty,i słuchasz podobnej muzyki...

w co ewentualnie „isc”,mogą byc 2hand,

w cenie ~1200-1600€,moge kupic, haiku sol4,roksan black ,tylko co do nich,nie ma możliwości odsłuchu ,bo używki ,a sklepu nie ma.

a moze”nie tedy droga”...

thx

Edytowano przez krzysiek75z
Rozwiniecie tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo usher to nie są kolumny które będa waliły Ci energią na klate. No nie to szybkiej muzyki elektornicznej.

Jesli wybrał byś Heco Revolution to Roksan Black to znakomity wybór. Może znajdziesz Caspiana. Gra równiej ale jest słabszy.

Sol4 gra melodyjnym zróżnicowanym dźwiękiem. Fajny wzmak ale nie do takiej muzyki.

Tutaj dobrze srawdził by się tez Naim z linii XS albo 2 albo 3. Z kolei do niego nie podłączał bym dużych prądożernych paczek.

Skup się na kolumnach. Wzmacniacz poźniej dobierzemy nawet z rynku wtórnego.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, krzysiek75z napisał:

A jaki wzmacniacz do tych heco -/+ 6k proponujesz?moga byc używki”.? 
Teraz mam usherki v601 + c356 i nie ma mocy jakby...?

Z postów widze ze z branży jestes,wiec ogarnięty,i słuchasz podobnej muzyki...

w co ewentualnie „isc”,mogą byc 2hand,

w cenie ~1200-1600€,moge kupic, haiku sol4,roksan black ,tylko co do nich,nie ma możliwości odsłuchu ,bo używki ,a sklepu nie ma.

a moze”nie tedy droga”...

thx

Masz jakis tel na ,ktory mozna zadzwonic?  Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...