Skocz do zawartości

Dac lub inne rozwiązanie


Ernest Chwiałkowski

Recommended Posts

Witam mam dylemat w wyborze odpowiedniego rozwiązania.Posiadam obecnie stereo złożone z Monitor Audio MR2 oraz Denona PMA-720AE. Muzyki słucham tylko z komputera,ponieważ nie mam innego odtwarzacza.Wzmacniacz jest połączony z komputerem Dackiem  (FIIO E10K OLYMPUS). Dac obsługuje  częstotliwość próbkowania maksymalnie 24 bity 96kHz. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo tracę na takim połączeniu względem np Cambridge audio dacmagic 100 który posiada wyższą  częstotliwość próbkowania .Oczywiście słucham plików wyższej jakości niż mp3. Druga sprawa wygląda tak,że w przyszłości chciałbym zmienić moje słuchawki HyperX Cloud na inne nauszniki w cenie 600-700zł. Jak dobrze rozumiem wtedy będę zmuszony na kolejny wydatek na wzmacniacz słuchawkowy,ponieważ Cambridge audio dacmagic 100 go nie posiada ? Ten wbudowany w denona cechuje się niezłą dynamiką jednak niestety po podłączeniu słuchawek słyszalny jest szum (nie jest on bardzo dotkliwy ale jednak występuje).Czy warto zastanawiać się nad wymianą FiiO na coś lepszego ? W porównaniu do zintegrowanej karty dźwiękowej jest duża korzyść w zakresie dynamiki i czytelności przekazu lecz wiadomo zawsze można coś poprawić ;).

Edytowano przez Ernest Chwiałkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samo próbkowanie. Myślę że z tego parametru za wiele nie odczujesz. Ale Cambridge gra zdecydowanie lepiej od tego fioo. Więc widzę tutaj sens wymiany 

Dodatkowo super skomponuje się z kolumnami i wzmakiem. 

Co do słuchawek to czy szum występuje jak odepniesz wszystkie źródła? Bo może to właśnie dac to powoduje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.Myślę,że z tym szumem masz racje,ponieważ przy odpięciu  źródła  szum zdecydowanie się zmniejszył.Czy winą tego może być kiepskiej jakości kabel łączący FiiO z Denonem czy raczej skłaniać się ku słabości tego Daca  ? Przeglądając wczoraj troszkę internet natrafiłem na jeszcze jedną propozycje FiiO K5 Pro.Ma on wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i jest droższy o te 200zł od Cambridge.Może ktoś z forumowiczów go ma lub testował ? Byłoby to dla mnie rozwiązanie problemu,ponieważ nie musiałbym wybierać miedzy Dackiem a wzmacniaczem słuchawkowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć po stronie daca jak i kabla. Szumy mogą być generowane przez pc ale to powinno być zniwelowane.

 Moim zdaniem rozwiązanie to Cambridge dac100 dobrze skonfigurowany pod źródło czyli PC z bit Perfect. Pisałem o tym ostatnio poszukaj. A słuchawki do Denona. Sprawa załatwiona.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...