Skocz do zawartości

Jakie kolumny do wzmacniacz HEGEL H-90 ?


Zdenek

Recommended Posts

Mam pokój około 25 m. i poszukuję dobrze brzmiących z tym wzmacniaczem (HEGEL H90) głośników. Mój budżet to max. 10 tyś. PLN. Najchętniej podstawkowe, ale stojące też mogą być. Muzyczka to ; rock , rap , hip hop i sporo jazzu , czasem klasyka. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi osoby i firmy które miały do czynienia z HEGLEM H-90. Pozdrawiam wszystkich i czekam niecierpliwie.

Zdenek z Krakowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać kolumn o raczej gęstym, dociążonym brzmieniu. Na pewno bardzo dobrą opcją jest flagowa konstrukcja Audio Academy Hyperion IV Plus. Posłuchaj koniecznie francuskie konstrukcje Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile. Dobrą opcją będzie także Dynaudio Evoke 30. To trzy ambitne konstrukcje, które w pełni wykorzystają możliwości Twojego wzmacniacza. Z monitorów bardzo ciekawą opcją może być Dynaudio Special Forty.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu w naszym salonie masz dziesiątki modeli, które możesz w komfortowych warunkach odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Musisz szukać kolumn o raczej gęstym, dociążonym brzmieniu. Na pewno bardzo dobrą opcją jest flagowa konstrukcja Audio Academy Hyperion IV Plus. Posłuchaj koniecznie francuskie konstrukcje Jean Marie Reynaud Euterpe Jubile. Dobrą opcją będzie także Dynaudio Evoke 30. To trzy ambitne konstrukcje, które w pełni wykorzystają możliwości Twojego wzmacniacza. Z monitorów bardzo ciekawą opcją może być Dynaudio Special Forty.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu w naszym salonie masz dziesiątki modeli, które możesz w komfortowych warunkach odsłuchać.

Dziękuję za propozycje i zaproszenie, ale trochę daleko do Pabianic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zdenek napisał:

Dziękuję za propozycje i zaproszenie, ale trochę daleko do Pabianic.

U nas są także możliwości wypożyczenia, ale ze względu na ogromny asortyment znacznie lepszą opcją jest po prostu podjechania do naszego salonu i komfortowe porównanie poszczególnych modeli. Zapraszam serdecznie, może czasami warto poświęcić jeden dzień, za to jest opcja dokonania naprawdę dobrego wyboru, a cenowo na pewno będzie się opłacało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Wzmacniacz już masz? 

Podjedź do nas z nim i posłuchaj kilku modeli kolumn , później te wybrane weźmiesz sobie na testy domowe. Co cię skłoniło do tego wzmaka. ?

Do kupna skłoniły mnie bardzo dobre wyniki wielu testów w audiofilskich czasopismach, oraz niezła cena którą udało mi się wynegocjować. Sądząc po waszym pytaniu, nie należycie chyba do fanów tego wzmacniacza? Może macie Państwo jakieś sugestie odnośnie  lepiej grającego wzmacniacza w podobnej kwocie jak H-90 ? Doświadczenie i możliwości porównywania wielu sprzętów powoduje że jesteście na pewno bardziej osłuchani niż klient z ulicy, który naczytał się wielu niekoniecznie trafnych recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem fanem Hegla, ale już kolega z salonu lubi te urządzenia. I nic w tym złego że mamy dwie odrębne opinie.

 Pytałem bardziej pod kątem tego czy go słuchałeś? Bo Hegel gra dość szczupło. Mocno ale chłodno. Dobierał bym teraz kolumny ciepłe. 

Jeśli do nas masz bliżej to zapraszam. A jeśli nie to także proponuje wysyłkę kilku modeli na testy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie krytykujemy H90, to bardzo dobry wzmacniacz, ale mający swój charakter brzmienia, który wymusza odpowiedni dobór kolumn. Fakt - w danym przedziale cenowym jest mnóstwo bardzo dobrych wzmacniaczy, niech to będzie Naim Nait 5si, Musical Fidelity M3si, Atoll IN100SE lub wyższy IN200SE, świetna francuska integra Advance Acoustics X-i125, hybryda lampowa Vincent SV-227 MK, Cambridge Audio 851A, może polskie wzmacniacze Haiku Audio.... jest tego mnóstwo. Jeśli chcesz dobrze wybrać, najlepiej podjedź do dobrego niezależnego salonu, który ma możliwie największy wybór sprzętu i kolumn, poświęć jeden dzień i dobierz taką konfigurację, której odsłuch będzie sprawiał Ci najwięcej przyjemności. Jeśli masz możliwość podjechania do nas, serdecznie zapraszam. W danym budżecie będziemy mieli dla Ciebie dziesiątki modeli elektroniki i kolumn, jest w czym wybierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Ja osobiście nie jestem fanem Hegla, ale już kolega z salonu lubi te urządzenia. I nic w tym złego że mamy dwie odrębne opinie.

 Pytałem bardziej pod kątem tego czy go słuchałeś? Bo Hegel gra dość szczupło. Mocno ale chłodno. Dobierał bym teraz kolumny ciepłe. 

Jeśli do nas masz bliżej to zapraszam. A jeśli nie to także proponuje wysyłkę kilku modeli na testy. 

Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź, ale gdyby kolega który lubi sprzęty Hegla mógł coś podpowiedzieć odnośnie głośników do H-90, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...