Skocz do zawartości

Marantz NR1200


adags

Recommended Posts

Jest Onkyo TX-L20D i Pioneer SX-S30DAB (to dwa bliźniacze amplitunery), ale dźwiękowo Marantz będzie wyraźnie lepszy. Innych urządzeń w tym budżecie nie ma. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Pierwsza dostawa Marantz NR1200 jest już potwierdzona na koniec tego tygodnia, tak więc będziesz u nas mógł najnowsze urządzenie także posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisali koledzy powyżej. 

Są konstrukcje podobne ale Marantz gra lepiej. 

Zapytam jednak od drugiej strony? Dlaczego ten model? Potrzebujesz coś niskiego bo nie mieści ci się w półce? Jeśli tak to i tak nie jest to rozwiązanie. Takim urządzeniom trzeba zapewniać swobodę oddechu. Wentylację. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 2,5 cm luzu wysokości?

No to zapomnij o tym jak i innym amplitunerze. Otwory z tyłu nic Ci nie dadzą.

Amplituner ma gwarancję 3 lata. Po 2 zobaczysz zaczynające się z nim problemy. Zaznaczam że różnie to jest ale gwarancja często nie obejmuje tego typu uszkodzeń.

Mamy go na stanie, jeśli koniecznie chcesz to pisz, zrobię cenę ale nie polecam do Twojego użytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zaleceniami zobacz w instrukcji nawet angielskiej która możesz pobrać ze strony. Moim prywatnym zdaniem absolutne minimum i to nie dla wszystkich urządzeń (starsze nady np. nie) wysokość przestrzeni to wysokość urządzenia.

Skoro ten Marantz ma 10 cm to 10 cm powinieneś zostawić. A nie 2.5!

Ale jak mówię są urządzenia którym trzeba dać nawet i 1.5 razy do 2 razy wysokości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacznę od końca

Niezawodność - nikt ci tego nie powie bo żeby to określić trzeba używać sprzętu rok. A on jest w sprzedaży miesiąc. Jeśli ci ktoś powie że jest niezawodny to po prostu wciska glupoty. Bo nie wie. 

Jakość dźwięku - jakość jest ta sama. Ale to inna barwa dźwięku. Marantz jest równiejszy, Onkyo moim zdaniem więcej dodaje od siebie przez to jest nieco ciekawsze chodź nie neutralne.

Heos vs chromecast - google jest uniwersalny. Ma lub będzie go miało więcej systemów krotce. Nie mając np wsparcia konkretnej platformy a mając chromecast zawsze jesteś w stanie grać. Heos to system wewnątrz brandu denon , Marantz. Stabilność jest podobna obecnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość odsłuchu NR1200 w porównaniu z TX-8250 (podobno to ten sam dźwięk jak w TX-8270).

Moje wrażenia były takie, że Marantz daje mocniejsze, bardziej slyszalne tony wysokie. W obu urządzeniach bass i trebble były ustawione na zero. Z tego co zauważyłem to Marantz ma skalę do 6 a Onkyo do 10. Moje pytanie jest takie: czy poziom 0 jest wyskalowany tak samo u różnych producentów, czy np. Marantz podbił soprany na poziomie 0? Idąc dalej jak ustawię poziom 6 na Marantz i 10 na Onkyo to będzie to ten sam poziom czy Onkyo będzie miało bardziej słyszalny ton wysoki. Jak pamiętam to pasmo w Marantz jest od 20 Hz do 20kHZ a Onkyo od 10Hz do 100kHz czy te dane mają jakieś odniesienie do tego co słyszałem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dziękuję za odpowiedź. Od jakiegoś czasu szukam zestawu kolumn właśnie do Marantza NR1200 w podobnej kolorystyce (białe lub biało-czarne) z przednim bass-reflex, ale tych STX jakoś nie brałem pod uwagę.

Czy mógłbyś coś więcej napisać jak one brzmią z tym amplitunerem? Generalnie chodzi mi o to czy można z nich wyciągnąć cieplejsze niskie tony? Czy mógłbym prosić fotkę z boku - chciałbym zobaczyć jak wyglądają tak wychylone kolumny z boku. Dziękuję :) 

Edytowano przez Paplok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...