Skocz do zawartości

Rxv-485, najlepsze ustawienie dzwieku


Mateusz Tebich

Recommended Posts

Witam czy pomoze mi ktos ustawic ustawienia tak aby dzwiek byl w systemie 5.1 bez zadnych dziwnych udogodnien dziwiekowych, tzn jaki profil dzwieku wybrac standard czy dts neo:6 cinema ? Enhacner on/off ? W telewizorze mam ustawione bitstream i pcm, pcm moge jeszcze zmienic na dts neo 2:5. Tak ogolnie jak to powinno byc ustawione do ogladania filmow w 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zielony jestem w temacie :) Instrukcje mam tylko w jezyku angielskim, a az tak dobrze tym jezykiem nie operuje. Amplituner zakupiony w niemczech przez neta, bo tu mieszkam, dokladnie to jest model YHT-4950 (HTR-4072 + NSP-41). Co nieco sobie poustawialem ale fajnie by bylo porzadnie to ustawic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 24.09.2019 o 22:37, Mateusz Tebich napisał:

Witam czy pomoze mi ktos ustawic ustawienia tak aby dzwiek byl w systemie 5.1 bez zadnych dziwnych udogodnien dziwiekowych, tzn jaki profil dzwieku wybrac standard czy dts neo:6 cinema ? Enhacner on/off ? W telewizorze mam ustawione bitstream i pcm, pcm moge jeszcze zmienic na dts neo 2:5. Tak ogolnie jak to powinno byc ustawione do ogladania filmow w 5.1

TV proponuję ustawić na "bitstream", wtedy dźwięk wychodzi w postaci oryginalnej na wyjście cyfrowe. Enhancer na "OFF". Generalnie służy on do poprawiania zdegradowanych (przez kompresję oczywiście 🙂) plików muzycznych. Choć moim skromnym zdaniem może również  w pewnym stopniu pełnić funkcję Loudness. Co do ścieżek filmowych, jak kolega Grzegorz Taisner słusznie zauważył, warto odsłuchiwać w trybie "Straight". Choć tryby kształtowania przestrzeni muzyczne Yamaha ma naprawdę niezłe i dają one ciekawe efekty, to należy uważać na dekodowanie DTS-HD MA . Poniżej mój wątek dotyczący Yamahy RX-V371( być może w 485 jest inaczej, ale po co szukać w razie czego 😉 )

No i zdecydowanie proponuję użyć kalibracji YPAO . Daje naprawdę dobre efekty.

Dts Neo:6 Cinema jest mniej więcej odpowiednikiem Dolby Surround Pro Logic II ( system 5.1) i w moim przypadku często( praktycznie zawsze) używałem go do uprzestrzennienia dźwięku stereo w filmach. Ten tryb mi najbardziej odpowiadał.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grzegorz Taisner napisał:

Mniej więcej o 22:30 dodam zdjęcia.

Mnie rozwaliło co potrafi zrobić ta Yamaha z dźwiękiem stereo w filmach. Niestety z muzyką w stereo tak średnio sobie radzi. 

Jak każdy amplituner kinowy :)

51 minut temu, Mateusz Tebich napisał:

Bardzo dziekuje, teraz pytanie jak mam ustawiony profil STRAIGHT to jak film jest w 5.1 to profil wykryje to i film bedzie odtwarzany w 5.1 ? A lezeli film jest w 5.1 to jest roznica miedzy STRAIGHT a Dts Neo:6 Cinema ?

Nie używaj tego neo6. 

Używaj striaght a lepiej baw się trybami dsp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to wygląda tak. Jeżeli odtwarzam film z dobrą ścieżką dźwiękową (Dolby Atmos, Dts hd, DD) to tylko na Straight. 

Inaczej to wygląda gdy oglądam film z kablówki, gdzie chyba zawsze filmy są w stereo. Używam wtedy tego ulepszacza o którym wspomniałeś Dts Neo:6 Cinema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za porady jak ustawić ampli, bo ja również skorzystałem :)

P.S. Przymierzam się do wymiany głośników. Chce na początek 5.0 (plus stary sub) a po nowym roku dokupię sub.

Co lepiej wybrać:

JAMO STUDIO S803 HCS  białe

TAGA HARMONY inMOVE 5.0 białe

P.S. Nie jestem melomanem i zestaw ogólnie do oglądania filmów, czasem do posłuchania spotify. Nie mam na froncie miejsca na duże kolumny, muszą być odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 25.09.2019 o 08:25, S4Home napisał:

Taaaaak Yamaha:)

A jesteś laikiem chyba. Yamaha ma dobre ustawienia, fajnie że daje wybór ale faktycznie dla nowych użytkowników może być problematyczne początkowo. Mogę ci napisać krok po kroku co trzeba zrobić. Ale gdzie kupiłeś ampli? Dlaczego nie masz żadnego wsparcia w tym temacie?

Witam. 

Mam htr 4072 i dxiała super. Do pewnego momentu moglem sterować Yamaha z sieci poza domem z telefonu oczywiście używajac spotify. Teraz ni diabła spotify nie widzi Yamaha y z telefonu poza siecią domową. Mogłem nastawiać yamaszke będąc no w pracy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 22.10.2019 o 12:23, Grzegorz Taisner napisał:

W moim przypadku to wygląda tak. Jeżeli odtwarzam film z dobrą ścieżką dźwiękową (Dolby Atmos, Dts hd, DD) to tylko na Straight. 

Inaczej to wygląda gdy oglądam film z kablówki, gdzie chyba zawsze filmy są w stereo. Używam wtedy tego ulepszacza o którym wspomniałeś Dts Neo:6 Cinema.

Witam. Wiem, że temat już bardzo stary, ale nie mogę znaleźć rozwiązania, mam problem z filmami odtwarzanymi na tv sony z apliakcji kodi lub vcl,  posiadam kino yamaha tsr 400, jak ustawie Straight nie mam w ogóle dźwięku przestrzennego tylko stereo, disney +  chodzi normalnie. Jak włączę Dts Neo:6 Cinema to jest dźwięk przestrzenny, ale rozumiem, że to nie jest dźwięk oryginalny z filmu,

Edytowano przez borek83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...