Skocz do zawartości

HDMI Pass-Through w amplitunerze i zmiana źródła w trybie stand-by


funkyaudio

Recommended Posts

Cześć. 

Myślę nad zmianą obecnie posiadanego leciwego amplitunera Yamaha RX-V1300 ale chciałbym mieć w nim pewną funkcjonalność:

Posiadam Chromecast 3, tv-box i dekoder kablówki UPC i nie zawsze chcę słuchać dźwięk przez kolumny, wystarczy telewizor i nie wiem który amplituner mi to umożliwi bez potrzeby jego włączania.

Bardzo proszę o informację, które marki (a może i modele w obrębie marki?) amplitunerów kina domowego umożliwiają zmianę źródła sygnału które amplituner wysyła do telewizora, w czasie gdy amplituner jest w trybie stand-by.

Z tego co czytałem Onkyo tx-nr686 nad którym się poważnie zastanawiam -  jak się zmieni źródło przyciskiem w trybie standby to się włącza zamiast tylko zmienić sygnał na wyjściu. Słyszałem (ale nie wiem czy to prawda - że Yamaha (ale czy każda?) umożliwia zmianę źródeł na wyłączonym urządzeniu. A jak  robią Denon, Pioneer i reszta? 

A w Onkyo czy jak już go włączę, zmienię źródło i wyłączę to zachowa pass-through jak go wyłączę czy przełączy się na domyślne?

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Edytowano przez funkyaudio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby Yamaha to miała. Mimo że używałem kilku modeli. Moim zdaniem żaden. 

Amplitunery mają pass thru albo ostatnie włączone źródło albo domyślnie narzucasz mu jakieś. Przykładowo w opcjach ustawiasz AV 5. Oglądając coś z AV 6 gasząc on sam przełącza na pass thru z5tki. 

O tym o co ci chodzi to jak mówię żaden. Jeśli któryś ma będę zaskoczony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...