Skocz do zawartości

Wybór kolumn Heco Aurora 700 vs. Polk Audio Signature S55E


kacy

Recommended Posts

Nie mam możliwości odsłuchu, muszę więc polegać na Waszych opiniach. 

Co zagra lepiej z Yamahą 803?

Słucham głównie radia, jeśli chodzi o gatunki muzyczne to przede wszystkim disco, dance od lat 80-tych do dzisiaj.  Dobry bas by się przydał, przestrzeń. 

Muszą być białe więc w podobnej cenie chyba nic innego nie ma. Chyba, że się mylę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacy Obydwa to bardzo fajne modele. Akurat do Yamahy bym kupił Aurorę. Polk S55E są super ale nie wiem czy nie będzie za dużo  jasności w połączeniu z Yamahą. Jeżeli w ciemno, bez odsłuchów to Aurora, chociaż na Twoim miejscu skorzystałbym w możliwości wypożyczenia wysyłkowo od branży tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem mniejsze S50E i uważam ,że są świetne - żywe, jasne ale nie ostre, przyjemne do słuchania. Heco Aurora 700 kupisz też w cenie ok 3 tys ale sama cena to nie wszystko, chodzi bardziej o to jaki dźwięk bardziej Ci będzie pasował. Ja bym dalej obstawiał, że Heco bardziej pasują do Yamahy. One na niemieckim Amazonie kosztują około 100 euro, więc kupując lokalnie oszczędzasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeśli w ciemno to tylko aurora!

Czemu? 

Bo to bezpieczna kolumna. Nikt o niej nie napiszę skrajnie złych opinii. Może ci się podobać mniej lub bardziej ale będziesz raczej na tak.

Z kolei z Polk jest tak że gra jaśniej. Jedni powiedzą "o Boże jaki cud ten dźwięk" a drudzy z kolei "co ja kupiłem, to nie gra, ratujcie". 

Więc jeśli trzymasz się zakupu w ciemno to wybór jeden. 

Ale możesz przecież u nas wypożyczyć kolumny i sprawdzić i już.

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Franc Mauerski napisał:

Jak to kurna jest w tym kraju rządzonym przez nieważne przez kogo że taki niemiec zarabia 4 x tyle co my a sprzęt  kupuje taniej ,wszystko ma taniej wkurwia mnie ten kraj

Bo to Niemiec założył Daimlera, Volkswagena, Allianza, Siemensa, Deutsche Bank, Deutsche Telekom, BASF-a i wiele innych koncernów eksportujących na cały świat. Jak Polacy będą podobnie innowacyjni i wydajni, to też będą zarabiać tyle, co Niemcy. Proste. Jak można nie rozumieć zależności, że jak ma się dobry produkt, to się na nim dobrze zarabia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy innowacyjni. Ale sprzedajemy swoje produkty dalej. Później wszyscy o tym zapominają. Chociażby napęd Blu-ray. 

Dobrze że rząd zablokował całkowite przejęcie Solaris przez Niemców. 

No niestety ale jak się pozbywamy kapitału no to tak to wygląda. 

Dyskusja na inne forum albo temat. 

Tu dochodzi jeszcze mnóstwo innych rzeczy. Pisałem już o tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 27.09.2019 o 09:05, Kraft napisał:

Bo to Niemiec założył Daimlera, Volkswagena, Allianza, Siemensa, Deutsche Bank, Deutsche Telekom, BASF-a i wiele innych koncernów eksportujących na cały świat. Jak Polacy będą podobnie innowacyjni i wydajni, to też będą zarabiać tyle, co Niemcy. Proste. Jak można nie rozumieć zależności, że jak ma się dobry produkt, to się na nim dobrze zarabia. 

Najpierw ten Niemiec nakradł w całej europie a potem zabrał ludzi na roboty do Daimlera, Volkswagena, Allianza, Siemensa, Deutsche Bank, Deutsche Telekom, BASF-a ,gdyby Polacy byli tak innowacyjni i wydajni to byli by jak Hitler.Proste. Jak można nie rozumieć zależności że jak się kradnie to się na tym dobrze zarabia her Kraft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazizm będzie się kładł cieniem na historii Niemiec do końca świata. Jednak tego, co obecnie Niemcy mają nie zawdzięczają temu, co zagrabili w czasie wojny, czy pracy robotników przymusowym. To w większości przepadło. Po wojnie Niemcy były jednym z najbardziej zrujnowanych krajów Europy. A trzeba pamiętać, że musiały jeszcze płacić reparacje wojenne. To, że teraz są potęgą to zasługa mądrych powojennych rządów, szczególnie ministra gospodarki Erharda, wsparcia planem Marshalla i ogólnie dobrej organizacji ich społeczeństwa. Zapracowali, to mają. 

 

PS

Kubakk napisał: "ktoś się zarejestrował by po roku dopiec Kraftowi ?"

Faktycznie. Nie zwróciłem uwagi. Myślałem, że rozmawiam z naszym. Może nie warto było zatem odpowiadać. Nie ważne. Nie nich mój wywód zostanie dla potomnych;)

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja akurat dziś miałem okazję przesłuchać oba głośniki z tematu. I zdecydowanie się zgodzę z @S4Home Heco gra świetnie , bez skrajności. Byłem już prawie zdecydowany dopóki nie posłuchałem Polka. Jaką on ma przestrzeń ! Słuchając Heco patrzyłem na głośniki . Grały dobrze. W Polku głowa wędrowała mi po ścianie aż po sufit. Mnie to urzekło. Ale na pewno nie każdego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeśli w ciemno to tylko aurora!
Czemu? 
Bo to bezpieczna kolumna. Nikt o niej nie napiszę skrajnie złych opinii. Może ci się podobać mniej lub bardziej ale będziesz raczej na tak.
Z kolei z Polk jest tak że gra jaśniej. Jedni powiedzą "o Boże jaki cud ten dźwięk" a drudzy z kolei "co ja kupiłem, to nie gra, ratujcie". 
Więc jeśli trzymasz się zakupu w ciemno to wybór jeden. 
Ale możesz przecież u nas wypożyczyć kolumny i sprawdzić i już.
Zapraszamy
Ja tak kiedyś miałem. Wziąłem polk 55 do domu i nawet żona, która potrafi tylko "ścisz" powiedzieć tym razem mrużyła oczy tak ostro było. Średnica wycofana i niezbyt detaliczna. Na drugi dzień od rana telefony do salonu by to oddać. Nie dało się słuchać, bardzo męczące brzmienie. Pierwszy i jedyny raz miałem takie doświadczenia z kolumnami. Oddałem i odetchnalem z ulgą.
Heco też niezbyt dobrze grają średnicą. Czemu autor zamyka się tylko na te dwie kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...